Studium w szkarłacie

Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Algo Cykl: Sherlock Holmes (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
A Study in Scarlet
Sherlock Holmes (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Łozińska-Małkiewicz
Sherlock Holmes studium szkarłacie Watson

Zbierałam się do czytania bardzo długo i żałuje, że zrobiłam to dopiero teraz. Jest świetna, taka, jak sobie wyobrażałam. Zdecydowanie sięgnę do reszty opowiadań, zdecydowanie warto.

Fantastyczny początek przygód z Sherlockiem. Mimo, że mam je uporządkowane w jednym tomie, to bardziej sprawiedliwie będzie oceniać po poszczególnych nowelach/opowiadaniach. Nienużące zaprezentowanie postaci ekscentrycznego detektywa oraz konsultanta policyjnego, a także uzasadnione spotkanie z dr Watsonem.

A coś mi mówi, że im dalej w las, tym mocniejszy fundament będą...

Uwielbiam Szerlocka i dla tej postaci warto ponownie wracać do klasyki. Barwna, ciekawa historia o miłości i zemście. Ciekawy zabieg retrospekcji, aby wrócić do historii i dowiedzieć się szczegółów o czasach, sekcie, bohaterach. Polecam!

Na półkach: , , , , , , ,

Świetnie skonstruowany, ponadczasowy kryminał, który trzyma w napięciu do ostatniej strony

Muszę już na stracie przyznać się wam do tego, że zagadki Sherlocka znam jedynie z serialu, którego odtwórcą głównej roli jest Benedict. Zastanawiam się dlaczego tak długo zwlekałam z papierową wersją jego przygód. Po przeczytaniu ,,Studium w szkarłacie'' znam powód. Ale o tym później.

W pierwszym tomie przygód Sherlocka jesteśmy świadkiem jego znajomości z doktorem...

Na półkach: , , , ,

Klasyka kryminału, z którą na pewno warto się zapoznać.
Pierwsza część przygód niesamowicie zdolnego i nieco zadufanego w sobie detektywa.
Przeczytamy, w jaki sposób splotły się losy doktora Watsona i Sherlocka.
Detektyw ujawnia sposoby swojej pracy, a po rozwikłaniu zagadki wyjaśnia tok rozumowania – wtedy dla wszystkich staje się to logiczną całością.
Bardzo fajna część...

Książka opisuje przygody genialnego detektywa Sherlocka Holmesa i jego towarzysza, doktora Watsona. Wszystkie wnioski, do jakich dochodzi tytułowy detektyw, stają się jasne i zrozumiałe po jego wytłumaczeniach, a sama intryga jest ciekawa. Dodatkowo bardzo dobrze przedstawiono motywy działania zbrodniarza. Powieść nie ciągnie się i nie ma w niej wielu zbędnych wątków.

Kryminał o najsłynniejszym książkowym detektywem są specyficzne, biorąc pod uwagę książki które są wydawane teraz. W "Studium w szkarłacie" mamy do czynienie z zagadką z przeszłości. ale również poznajemy początki relacji Sherlock-Doktor Watson. Moje pierwsze spotkanie z autorem, ale na pewno sięgnę po kolejne tomy serii ! Dla fanów kryminałów "must have" !

Moja przygoda z Doylem nareszcie się zaczęła! Jak dotąd, z postacią słynnego detektywa obcowałam za pośrednictwem fenomenalnego serialu "Sherlock" i jednej z gier komputerowych. To dość przypadkowa i być może nawet hańbiąca kolejność dla książkoholika. W końcu jednak zabrałam się za "Studium w szkarłacie". I co z tego wynikło?
Na pewno znałam kilka najważniejszych elementów...

Więc to jest ta słynna opowieść, która zawładnęła sercami i wyobraźnią czytelników swoich czasów do stanu obsesji? Zawiodłam się strasznie. Rzeczywistość tak odbiega od wyobrażeń, że aż jestem lekko skonsternowana. Naprawdę, po takim klasyku spodziewałam się czegoś więcej, niż wszechwiedzy boskiej narratorskiej przebranej w płaszczyk ekscentrycznego detektywa i odwoływania...

Dyskusje

8 087