Zasady Sandlera. 49 ponadczasowaych zasad... i jak je stosować.

Okładka książki Zasady Sandlera. 49 ponadczasowaych zasad... i jak je stosować. David Masttson
Okładka książki Zasady Sandlera. 49 ponadczasowaych zasad... i jak je stosować.
David Masttson Wydawnictwo: Montownia Projektów poradniki
poradniki
The Sandler Rules. Forty-Nine Timeless Selling Principles... and How to Apply Them
Montownia Projektów
2010-01-01
2010-01-01
Joanna Wasilewska
David H. Sandler poradnik sprzedaż zakupy szkolenia

Bardzo konkretna i praktyczna pozycja (chociaż nie każda zasada jest równie odkrywcza i istotna). Zdecydowanie warto przeczytać, tym bardziej, że czyta się bardzo łatwo i przyjemnie.

#1236 - „ZASADY SANDLERA. 49 PONADCZASOWAYCH ZASAD... I JAK JE STOSOWAĆ.” - DAVID MASTTSON - Montownia Projektów
#81/2023

Książka ma 202 strony. Swoją premierę miała dnia 01.01.2010 roku. Jest to poradnik dotyczący sprzedaży.

Książka jest napisana łatwym i przystępnym językiem, dzięi czemu łatwo jest wchłaniać zawartą w niej wiedzę.

"Weź odpowiedzialność za swoje własne wybory i działania."

Do każdej zasady przypisane są historie, podsumowania, oraz ćwiczenia do wykonania.

Znajdują się w niej techniki, które często są obce sprzedawcom, dlatego warto ją przeczytać, poznać je i przyswoić.

Bardzo dziękuję za polecenie mi tej książki do przeczyytania Coraz Lepsza Firma.

#81/2023

"Weź odpowiedzialność za swoje...

Lektura obowiązkowa każdego sprzedawcy! Nie wyobrażam sobie, jak można być handlowcem, zgłębiać wiedzę dotyczącą sprzedaży i odrzucić tę pozycję. A podkreślam to, gdyż coraz częściej spotykam się z twierdzeniem, że zasady Sandlera to model sprzedaży przestarzały. W mojej opinii jest to założenie całkowicie błędne.

Początkujący nauczy się z niej krok po kroku tej, trudnej przecież, profesji. Zaawansowany sprzedawca – tacy często popadają w rutynę – odnajdzie inspiracje i motywację do ciągłego rozwoju, do osiągania coraz lepszych rezultatów. Natomiast najwięcej moim zdaniem zyskać mogą sprzedawcy – manipulanci.
Często spotykam się z ludźmi „po kursie NLP” (neurolingwistyczne programowanie). Cechują się swoistym machiawelizmem. Manipulują klientem, oszukują, okłamują, byleby zamknąć sprzedaż. Oni mogą zyskać najwięcej, gdyż jest szansa, że lektura zasad Sandlera wyjaśni im, że wcale nie są sprzedawcami, że w tej profesji szczególnie liczy się etyka.

Początkujący nauczy się z niej krok po kroku tej, trudnej...

Sama szkoła Sandlera jest wybitna, książka trochę mniej ale jest ok

Sama szkoła Sandlera jest wybitna, książka trochę mniej ale jest ok

Bardzo dobra książka o sprzedaży. Pokazany metody głównie przeznaczone są dla sprzedawców b2b gdzie proces trwa nieco dłużej. Moim zdaniem przedstawione wskazówki pozwalają na lepsze zbudowanie relacji z klientem opartej na większej otwartości w rozmowach. Z pewnością jednak samo przeczytanie nie wystarczy i potrzebne będą testy metod które w tej książce się znajdują.

Faktycznie książka nie opisuje wszystkich rodzajów sprzedaży, nie we wszystkich znajdzie ona zastosowanie. Według mnie dotyczy bardzie sprzedaży bezpośredniej, gdzie transakcje nie są szybko zawierane i charakter relacji sprzedawca-klient jest długoterminowy, ma duże znaczenie. Ponad to przeczytanie samej książki nie zmieni zbyt wiele... jest to jedynie wstęp. Byłam na 8 godzinach wprowadzenia do Sandlera. Cały kurs trwa znacznie dłużej, nie są to techniki, które można opanować z dnia na dzień, wymagają wyćwiczenia jak każda inna nowo nabywana umiejętność. Jest to na prawdę popularna metoda, która ma już swoje nowe rozwinięcia w postaci chociażby metody SPIN. Techniki te są stosowane przez duże korporacje oraz banki, firmy inwestują w takie narzędzia, w rozwój swoich pracowników. Wątpię, aby te metody nie były skuteczne ;) Książka jak i cała metodologia podejścia Sandlera do sprzedaży jest faktycznie inna niż typowe, obyte techniki, z których korzysta większość sprzedawców. Jest to zbiór narzędzi, które są bardzo konkretne i zmierzają do "przyciśnięcia" klienta. Inną kwestią jest to, że być może balansują one momentami z komfortem klienta- wszystko zależy od tego kto, do jakiego celu i w jaki sposób ich używa.

Nie wszystkie zasady są do wykorzystania u nas w Polsce, ale ciekawe metafory i trafność opisów przyda się na pewno w pracy na etacie, albo w prowadzeniu własnego biznesu.

Jedna z lepszych książek o sprzedaży jaka czytałam. Sposób sprzedaży opisany w książce przeciwieństwem do tradycyjnych technik sprzedaży. Jednak na pewno będę jego wykorzystywać, ponieważ dzięki temu mogę zyskać większą efektywność i minimalizacje klientów którzy się zastanowią.

Przegadana.Zasad jest 49 ale tak naprawdę można by je skrócić o połowę.

Dla mnie za mało praktyczna, zbyt ogólna i część zasad uważam za bardzo ryzykowne. Chociażby "daj ludziom prawo do mówienia nie" - w niektórych rodzajach sprzedaży (np u mnie) ta zasada kompletnie nie ma zastosowania, a może wręcz rozłożyć proces.

Rozumiem zamysł autora ale okazuje się, że jego zasady nie są uniwersalne.Trzeba wiedzieć, z których korzystać a z których nie.

Bez wątpienia plusem książki jest fakt, że traktuje o całym procesie sprzedażowym i można w niej znaleźć przydatne uwagi(min "żadnego czytania w myślach"). Ponadto napisana jest lekkim językiem, a wydanie jest przejrzyste.

+ Ładna, przyjemnie się czyta, obejmuje wszystkie etapy sprzedaży, zawiera przykłady i krótkie ćwiczenia

- Przegadana, zasady nie są uniwersalne dla każdego rodzaju/kalibru sprzedaży B2B, zbyt mało ćwiczeń praktycznych zbyt dużo metafor

Warto przeczytać "jak to się robi" ale użyteczność zasad Sandlera jest, moim zdaniem, umiarkowana.

Przegadana.Zasad jest 49 ale tak naprawdę można by je skrócić o połowę.

Rozumiem zamysł autora ale okazuje się, że jego...

• Sprzedaż
  • Biznes
  • 2017
  • Sales
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Zasady Sandlera. 49 ponadczasowaych zasad... i jak je stosować.