Najnowsze artykuły
ArtykułyCzytamy w święta. 3 kwietnia 2026
LubimyCzytać80
ArtykułyWeź udział w konkursie i wygraj pakiet książek Callie Hart!
LubimyCzytać15
Artykuły„Odpowiedź kryje się w tobie” – Katarzyna Wolwowicz zdradza, jak ją odnaleźć
LubimyCzytać1
ArtykułyNowa karkonoska powieść Sławka Gortycha! „ŚWIĘTO KARKONOSZY”- już wkrótce! KONKURS
LubimyCzytać124
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Wojciech Połeć

Pisze książki: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Urodzony: 1977 (data przybliżona)
Najpopularniejsza książkaz8 książekautora

Antropolog i jego magia. Współczesne inspiracje twórczością Claude’a Lévi-Straussa
8,7 z 3 ocen
32 czytelników 1 opinia
Wojciech Połeć autor książki Antropolog i jego magia. Współczesne inspiracje twórczością Claude’a Lévi-Straussa w kategorii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.).
Skontaktuj się z Bibliotekarzami serwisu, jeśli chcesz uzupełnić opis autora.
Skontaktuj się z Bibliotekarzami serwisu, jeśli chcesz uzupełnić opis autora.
8,9/10średnia ocena książek autora
15 przeczytało książki autora
55 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Mniejszości narodowe i etniczne w Polsce w świetle wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku
0,0 z ocen
0 czytelników 0 opinii
2026
Mobilizacja etniczności. Mniejszościowe społeczności narodowe i etniczne w spisie powszechnym ludności i mieszkań w Polsce w 2021 roku
9,0 z 1 ocen
3 czytelników 0 opinii
2024
Antropolog i jego magia. Współczesne inspiracje twórczością Claude’a Lévi-Straussa
8,7 z 3 ocen
32 czytelników 1 opinia
2013
Szamani i nauczyciele. Przemiany kultury Buriatów zachodnich
9,0 z 3 ocen
14 czytelników 0 opinii
2013
Analiza danych zastanych. Przewodnik dla studentów.
Wojciech Połeć, Marta Makowska
7,0 z 1 ocen
4 czytelników 0 opinii
2013
Romowie o sobie i dla siebie. Nowe problemy i nowe działania w pięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej
10,0 z 1 ocen
9 czytelników 0 opinii
2003
Najnowsze opinie o książkach autora
Antropolog i jego magia. Współczesne inspiracje twórczością Claude’a Lévi-Straussa Andrzej Szyjewski 
8,7

Bardzo ciekawy zbiór artykułów z dziedziny antropologii. Jest to książka naukowa, więc może nie być zrozumiała jeśli ktoś nie ma przynajmniej podstawowej wiedzy z tej dziedziny. Niemniej warto spróbować, bo dostarcza wielu informacji na temat Claude'a Levi-Straussa i jego dorobku.
Mnie najbardziej przypadł do gustu artykuł Cezarego Ciemniewskiego "Czarownik i czarownice", który odnosi koncepcje społeczeństwa wg Levi-Straussa do społeczeństwa amerykańskiego XVII wieku w kontekście procesów czarownic z Salem. Intrgujące były też artykuły w części poświęconej "Smutkowi tropików".
Najmniej zainteresował mnie artykuł Jarosława Utrat-Mileckiego, co zapewne wynika z mojego braku fascynacji naukami prawnymi.

































