Imperium Tysiąca Bogów

Okładka książki Imperium Tysiąca Bogów Jan Alfred Szczepański
Okładka książki Imperium Tysiąca Bogów
Jan Alfred Szczepański Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie historia
historia
Wydawnictwo Literackie
1977-01-01
1977-01-01
starożytność Hetyci Azja Mniejsza Anatolia

Okładka książki W górach wysokich. Kompendium polskich wypraw wysokogórskich Krzysztof Birkenmajer, Eugeniusz Chrobak, Krzysztof Cielecki, Anna Czerwińska, Michał Jagiełło, Zbigniew Kowalewski, Janusz Kurczab, Tadeusz Łaukajtys, Marek Malatyński, Józef Nyka, Wiktor Ostrowski, Andrzej Paczkowski, Andrzej Paulo, Tadeusz Piotrowski (himalaista), Maciej Popko, Zbigniew Rubinowski, Wanda Rutkiewicz, Kazimierz Saysse-Tobiczyk, Ryszard Wiktor Schramm, Andrzej Skłodowski, Ryszard Szafirski, Jan Alfred Szczepański, Bernard Uchmański, Jerzy Wala, Jerzy Warteresiewicz, Andrzej Zawada (himalaista), Stanisław Zierhoffer, Adam Zyzak
W górach wysok... Krzysztof Birkenmaj...
Okładka książki Czarny szczyt. Proza taternicka lat 1904-1939 Tadeusz Bernadzikiewicz, Wincenty Birkenmajer, Janusz Chmielowsk, Zdzisław Dąbrowski, Jan Kazimierz Dorawski, Ferdynand Goetel, Jan Gwalbert Pawlikowski, Jan Humpola, Ludwik Januszewicz, Zygmunt Aleksander Klemensiewicz, Roman Kordys, Zbigniew Korosadowicz, Adam Lewicki, Konstanty Narkiewicz-Jodko, Kazimierz Piotrowski, Halina Ptakowska-Wyżanowicz, Marian Piotr Sokołowski, Wiesław Jan Stanisławski, Mieczysław Świerz, Jan Alfred Szczepański, Justyn Wojsznis, Stanisław Krystyn Zaremba, Wawrzyniec Żuławski
Czarny szczyt.... Tadeusz Bernadzikie...

Dzieło poświęcone historii Hetytów, przeplatane podróżą autora po terenach dawnego imperium.

Barwna synteza poświęcona Hetytom. Opowieść o ludzie, którego nie ma, od bardzo już dawna. Świetna literacko. Tak pisać o starożytności koniecznie trzeba, aby nie chciało się kończyć lektury. Genialne są nawiązania do współczesności, paralele które pozwalają wyobraźni wniknąć w DNA tamtej historii.
Stworzyli potężna państwo, wiele o nich wiemy ale w pewnym momencie zniknęli, podbici a następnie rozproszeni i wchłonięci. Ludu już nie ma ale gliniane tabliczki ocaliły ich historię dla nas.

Stworzyli potężna państwo, wiele o nich wiemy ale w pewnym momencie...

Nie dałem rady przeczytać do końca

Nie dałem rady przeczytać do końca

• Nauka
  • 2016
  • XHst
  • Historia i kultura
  • Popularnonaukowe i poradniki
  • Antyk G

Dodaj cytat z książki Imperium Tysiąca Bogów