Szekspir.Teatr zazdrości

językoznawstwo, nauka o literaturze
83-86989-08-4
Barbara Mikołajewska
Szekspir teatrologia

Po przeczytaniu między innymi tej książki jestem coraz bardziej świadomą wyznawczynią przekonania, że edukacja przez literaturę ma najwyższy sens.

Dzieło Szekspira (całość dzieł) jak niewiele innych, albo i żadne inne, nadaje się do całościowej i wielowątkowej analizy i dyskusji nad siłą odzwierciedlania kondycji człowieka przez literaturę. Co zresztą od wieków się czyni...

• Psychologia i religia
  • Non fiction, History fiction
  • Literatura francuska
  • Nauki społeczne - kulturoznawstwo
  • *Teatr
  • Dziwy i cuda świata

Dodaj cytat z książki Szekspir.Teatr zazdrości