Prawda powieściowa i kłamstwo romantyczne

Okładka książki Prawda powieściowa i kłamstwo romantyczne
René Girard Wydawnictwo: Wydawnictwo KR nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Mensonge romantique et verite romanesque
Wydawnictwo KR
2001-01-01
2001-01-01
83-86989-97-1
Karolina Kot
literaturoznwstwo romantyzm XIX wiek

Zdumiewające studium ludzkiej natury. Każdy powinien przeczytać tę książkę, niestety tytuł myląco wskazuje na skupienie na aspekcie literackim, nie antropologicznym. Bardzo zmieniła moje spojrzenie na nasze mechanizmy zachowań.

Dodaj cytat z książki Prawda powieściowa i kłamstwo romantyczne