Ratujmy kosmos i inne opowiadania

Stanisław Lem Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Biblioteka Powszechna fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo Literackie
science fiction
Wydawnictwo Literackie
fantastyka, fantasy, science fiction
Biblioteka Powszechna
science fiction

"Ratujmy kosmos" to zbiór kilku fantastycznonaukowych opowiadań Lema. Moim zdaniem na szczególną uwagę zasługują te, których bohaterem jest pilot Pirx oraz opowiadanie "Przyjaciel" i "Młot". Na resztę opowiadań - "Ratujmy kosmos" czy te z Ijonem Tichym reaguję alergicznie - nie trawię tych "śmisznych" historyjek (tak, wiem że nie mam racji i przepraszam za to wielbicieli...

Teksty zawarte w antologii „Ratujmy kosmos i inne opowiadania” wydane są obecnie w „Dziennikach gwiazdowych”, „Cyberiadzie” „Opowieściach o pilocie Pirxie”czy tomach „Maska” oraz „Zagadka”. Ich spis macie powyżej, nie ma sensu go powtarzać.

Cóż zatem można powiedzieć o tym niewielkim wyborze opowiadań Lema? Raczej nie jest to zbiór jego najlepszych tekstów, tym niemniej to...

Chyba jedna z pierwszych książek S-F jaką przeczytałem. Posiadam wydanie Wydawnictwa Literackiego z Krakowa z 1966 roku. Od tej pozycji zacząłem czytać fantastykę i wszystkie pozycje Lema.

• Fantastyka
  • Lem Posiadam
  • Rok szkolny 2012/2013
  • Polacy nie gęsi...
  • Posiadam Nie Czytałem

Dodaj cytat z książki Ratujmy kosmos i inne opowiadania