Popularne wyszukiwania
Polecamy
Ryszard Doński
Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Ryszard_Do%C5%84ski#/media/File:Ryszard_Do%C5%84ski_(around_1970).jpg
9
5,9/10
Urodzony: 04.05.1923Zmarły: 06.03.1973
Ryszard Doński - polski inżynier, literat, publicysta, dziennikarz, redaktor. Kierownik działu nauki i techniki tygodnika Perspektywy (1968-1970),redaktor naczelny miesięcznika Problemy (1970-1973). Założyciel i prezes Klubu Dziennikarzy Naukowych, współorganizator i wiceprezes Międzynarodowej Unii Dziennikarzy Naukowych w Strasburgu. Współautor powieści sensacyjnych.
5,9/10średnia ocena książek autora
79 przeczytało książki autora
42 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Śledzić fiata 03-17 WE
Ryszard Doński, Mieczysław Wiśniewski
Cykl: Kapitan Żbik (tom 7)
6,1 z 36 ocen
67 czytelników 5 opinii
2015
Śmierć Czarnoksiężnika
Barbara Nawrocka-Dońska, Ryszard Doński
Cykl: Ewa wzywa 07... (tom 23)
5,0 z 14 ocen
23 czytelników 3 opinie
1970
Elektryczność i jej znaczenie w życiu człowieka
Ryszard Doński
0,0 z ocen
0 czytelników 0 opinii
1951
Najnowsze opinie o książkach autora
Śledzić fiata 03-17 WE Ryszard Doński
6,1
Oranyjulek !
Ktoś w nieopatrznym szale przekazał rysowanie tego zeszytu Mieczysławowi Wiśniewskiemu. Ten jakoś tam sobie poradził z serią "Kapitan Kloss" ale "Żbika" położył dokumentnie ! Żbik wygląda jak aktor z socrealistycznych produkcyjniaków, z zaczesem na brylantynę i tępawą robociarską gębą. Ani śladu kruczowłosego przystojniaka. W ogóle rysunek jest fatalnny, przypominający agitki z wczesnych lat 50tych. Wszyscy przestępcy są szpetni, wszyscy "dobrzy" o proletariackim sznycie i prezencji, łomatko...
Do tego jeszcze scenariusz przeciętny - przypominający nieudany szkic do odcinka "07 Zgłoś Się" pt "Dziwny Wypadek".
W Warszawie ma miejsce seria kradzieży polskich fiatów. Podstawiony przez MO własny pojazd, wyposażony w urządzenia śledzące, zostaje również ukradziony. Ślad wiedzie do warsztatu samochodowego, a dalsze śledztwo ujawnia, że prywaciarz, oprócz kradzieży samochodów, zajmuje się przemytem dolarów na zachód. Działania policji prowadzą do zatrzymania całej bandy.
Zeszyt do zapomnienia, jeden ze słabszych w złotym okresie Żbika. Dobrze, że Wiśniewski poszedł rysować "Klossa", Żbik na tym tylko zyskał. Nawet krytykowany za brak wyczucia komiksu Zbigniew Sobala rysował lepiej.
Akcja "Chirurg" Barbara Nawrocka-Dońska
6,5
Książkę nagrodzono na konkursie Komendy Głównej Milicji Obywatelskiej i „Iskier” w roku 1968 - i nic dziwnego, zapewne ujęła jury oryginalną formą. Otóż przebieg wydarzeń poznajemy z punktu widzenia sprawcy. Towarzyszymy mu od chwili, kiedy zrodził się pomysł przestępstwa, przez przygotowania, przebieg, wreszcie - ucieczkę. Przebieg wydarzeń śledziłam z dużym napięciem, choć finał był przewidywalny, KG MO raczej by nie nagrodziła historii o porażce MO ;) Chociaż na pierwszym planie mamy przestępcę, jego przemyślenia i czyny, autorzy ciekawie pokazali także żmudną pracę śledczych, którzy początkowo błądzą po omacku, niejednokrotnie idąc fałszywym tropem.