Najnowsze artykuły
ArtykułyWakacje pełne magii - weź udział w akcji recenzenckiej i przenieś się do magicznego świata
LubimyCzytać1
ArtykułyCzytamy w święta. 3 kwietnia 2026
LubimyCzytać377
ArtykułyWeź udział w konkursie i wygraj pakiet książek Callie Hart!
LubimyCzytać36
Artykuły„Odpowiedź kryje się w tobie” – Katarzyna Wolwowicz zdradza, jak ją odnaleźć
LubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Piotr Miklaszewski

Magister dziennikarstwa UW, który na skutek adopcji psa zamienił się z kanapowca, materialisty i redaktora w miłośnika natury, przygód i wyznawcę antykonsumpcjonizmu. Po przemierzeniu z żoną i psem ponad 60 tysięcy kilometrów (głównie autostopem) oraz 3,5 tysiąca mil morskich jachtostopem, 37 krajów na 5 kontynentach został autorem komiksów przygodowo-edukacyjnych i edukatorem z zakresu ekologii, zmian klimatycznych i niesprawiedliwości społecznych. Z żoną Izabellą oraz psami Snupkiem i Lawą prowadzą swoje działania pod nazwą Podróże z Pazurem. http://www.podrozezpazurem.pl/
8,4/10średnia ocena książek autora
143 przeczytało książki autora
73 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Wyszczekane podróże. Jak przygotować siebie i psa na wyprawę
Piotr Miklaszewski, Magdalena Wilczewska
7,7 z 35 ocen
96 czytelników 11 opinii
2023
Podróże z pazurem. W objęciach pasatów
Izabella Miklaszewska, Piotr Miklaszewski
9,0 z 14 ocen
21 czytelników 3 opinie
2022
Podróże z pazurem. Kalima nosi piaski Sahary.
Izabella Miklaszewska, Piotr Miklaszewski
8,4 z 31 ocen
40 czytelników 6 opinii
2021
Podróże z pazurem. Historia łapą pisana
Izabella Miklaszewska, Piotr Miklaszewski
8,4 z 43 ocen
67 czytelników 11 opinii
2020
Najnowsze opinie o książkach autora
Wyszczekane podróże. Jak przygotować siebie i psa na wyprawę Piotr Miklaszewski 
7,7

Świetna książka o podróżowaniu z psem.
Jest dużo porad, ciekawych i inspirujących do dalszego wgłębiania się w temat, są krótkie opisy własnych przygód autorów w podróżach z psami, są opisy trudności. Lekko napisane i bardzo pozytywnie.
Autorzy mają małe psy; takie które można wziąć na kolana czy na ręce, włożyć do transportera. Ale oczywiście przedstawione przez nich rozwiązania to tylko sugestie, pomysły jak zacząć, jak rozwiązywać pewne problemy , jak podchodzić do podróży
Naprawdę świetna książka i warta przeczytania. Bardzo dobrze sie czyta,
Moja suka (prawie łajka) ma ponad 20 kilogramów więc bardziej pociągające, i bliższe memu sercu jest takie wędrowanie o jakim pisze Tadeusz Rybczyński w swojej książce "Jak zszedłem na psy".
Najlepiej przeczytać obie książki a potem ruszyć ze swoim psem, dużym czy małym, gdzieś przed siebie -czy zwyczajnie w Karkonosze (byłam ostatnio kilka dni z psem-jest pięknie i dość pusto bo wyciąg na Szrenicę wciąż w remoncie) lub bardziej egzotycznie i dalej polecieć z psem samolotem.
Podróże z pazurem. Kalima nosi piaski Sahary. Izabella Miklaszewska 
8,4

Czym jest tytułowa kalima? To drobny pył albo piasek Sahary, który rozprzestrzenia się przy sprzyjających warunkach pogodowych. Najczęściej dociera do Wysp Kanaryjskich, lecz zdarza mu się również nawiedzić Polskę. No dobrze, to tyle jeśli chodzi o informacje z zakresu geografii, a teraz może słów kilka o komiksie. Cóż, nie przypadł mi do gustu. Może dlatego, że nie jestem docelowym czytelnikiem. A może dlatego, że nie lubię być pouczana, i to takim stylem ex cathedra, na co drugiej stronie. A może dlatego, że drażnią mnie napisy w języku arabskim, które są pojedynczymi literami a nie wyrazami. A może dlatego, że nie lubię, gdy komiks nie ma historii, a ma opowiadać o podróży. Tymczasem miałam wrażenie, że oglądam pojedyncze slajdy – tu jedliśmy, tu spaliśmy, a tu pojechaliśmy. Brak gawędy w tej liście, brak opowieści, dreszczyku emocji. Szkoda, ponieważ miałam duże oczekiwania względami tej lektury po przeczytaniu wielu entuzjastycznych recenzji.































