Co nas kręci, co nas… wciąga

LubimyCzytać
20.12.2016

Coraz dłuższe zimowe wieczory sprzyjają czytaniu. Zwłaszcza gdy mamy pod ręką książki, które nie pozwalają nam się oderwać od lektury. Oto tytuły, które najbardziej wciągają użytkowników Czytelni w Play, usługi dającej nieograniczony dostęp do ponad 16 tys. ebooków. Po wszystkie można sięgnąć bezpłatnie, testując usługę aż przez miesiąc.

Dziewczyna z pociągu, Paula Hawkins

ocena w LC – 6,66

Bez wątpienia powrót na szczyty popularności miała niedawna ekranizacja ubiegłorocznego bestsellera. Historia Rachel – bezrobotnej kobiety, popadającej w alkoholizm, codziennie przyglądającej się z okna pociągu tym samym obrazom. Pewnego dnia z pozoru drobny szczegół, wyłapany podczas krótkiego postoju nie daje jej spokoju. Mozolnie tworzy w swej wyobraźni sekwencję zdarzeń, które wg niej mogły doprowadzić do zbrodni.

Behawiorysta, Remigiusz Mróz

ocena w LC – 7,6

Jedna z najnowszych książek najczęściej chyba wydającego ostatnio polskiego pisarza. Zamachowiec zajmuje przedszkole grożąc, że wysadzi się razem z personelem i dziećmi. Policja wydaje się bezradna, na pomoc wzywa byłego prokuratora – ekscentryka dyscyplinarnie wyrzuconego z pracy, a jednocześnie specjalistę od komunikacji niewerbalnej. Każdy gest, każde zachowanie mogą mieć znaczenie i przyczynić się do uratowania zakładników. Łatwo jednak o fałszywy krok…

Lampiony, Katarzyna Bonda

ocena w LC – 5,75

Trzecia część cyklu, jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tej jesieni. Nic dziwnego, że ciężko się od niej oderwać (a zdradzimy, że wcześniejsze tomy Pochłaniacz i Okularnik również znalazły się w top 10). Profilerka Sasza Załuska zostaje wezwana do Łodzi, by zmierzyć się w swoistym pojedynku z szalonym podpalaczem. Walczy nie tylko z przeciwnikiem, ale swoimi największymi traumami z przeszłości.

Zanim się pojawiłeś, Jojo Moyes

ocena w LC – 8,36

Kolejna książka, po którą sięgamy chętniej z okazji ekranizacji. Wzruszająca do łez opowieść o dwojgu ludzi, ciężko doświadczonych przez los. Lou nie może się pozbierać po rozstaniu z chłopakiem i utracie pracy. Cóż ma w takim razie powiedzieć Will, który po tragicznym wypadku samochodowym myśli głównie o odebraniu sobie życia? To spotkanie odmieni ich życie, ale czy w tym związku możliwe jest szczęśliwe zakończenie?

Konan Destylator, Andrzej Pilipiuk

ocena w LC – 6,79

Kolejny tom przygód wyjątkowej postaci, jaką bez wątpienia jest Jakub Wędrowycz. Może i nie czaruje wdziękiem, ale wymów ma rodem z gry Wiochmen. Gdy trzeba to i supermoce się znajdą, napędzane lokalnymi przysmakami a sława jego dawno wykroczyła nie tylko za rodzinną wieś, pobliski Chełm, ale aż po Odrę sięgnęła, czyniąc z jego twórcy jednego z najpopularniejszych rodzimych autorów literatury fantastycznej.

Tak kształtuje się pierwsza piątka zestawienia. A gdy już się oderwiecie od jednej książki, w kolejce czeka zawsze cała półka wyśmienitej literatury. Z Czytelnią problemem może być jedynie brak czasu na oddanie się ulubionej rozrywce. Z drugiej strony, po to przecież są smartfony, by w każdej wolnej chwili móc po książkę sięgnąć. Aby to zrobić, wystarczy wejść na www.czytelnia.play.pl lub wysłać sms o treści START pod numer 220 i aktywować usługę. Przypominamy, że Czytelnię pierwszy miesiąc można przetestować za darmo.

(Art. sponsorowany).

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
229
25
21.12.2016 12:52

Próbowałam używać tej aplikacji, gdy dostałam darmowego e-booka. Jest przestarzała i bardzo niewygodna w użyciu, nie polecam.


2791
4
19.12.2016 14:50

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd