Tajemnica kina

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 6)
Wydawnictwo: Zakamarki
Biografmysteriet
zagadki, detektywi
Pistacia

Właściciele psów w Valleby są zrozpaczeni. Ktoś kradnie ich ulubieńców i żąda okupu wysokości kilku tysięcy koron! Lasse i Maja rozumieją, że trzeba działać szybko. Śledztwo prowadzi ich prosto do spowitego mrokiem salonu kina Rio.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

ejotek | 2018-07-01
Przeczytana: czerwiec 2018

Maja i Lasse, czyli główni bohaterowie cyklu książeczek chodzą do jednej klasy w miasteczku Valleby w Szwecji. Dzieciaki uwielbiają rozwiązywać zagadki jakie stawia na ich drodze życie, prowadzą nawet małe biuro detektywistyczne.

Dzielni młodzi detektywi robią prasówkę w piwnicy domu Mai, ciekawe artykuły o przestępstwach wycinają i wklejają do zeszytu. Czytają między innymi o trzeciej już w tym tygodniu kradzieży... psa. Podczas lektury wszystkich traktujących o tym artykułów szukają podobieństw. Otóż łupem złodzieja padły tylko małe pieski, kradzieży zaś dokonywano za każdym razem między 19 a 19:30 w różnych punktach miasta. Zaś krótko po fakcie, właściciele otrzymywali telefon z żądaniem okupu. Komu zależy na rozdzielaniu właścicieli i psów?

Chwilowo Lassemu i Mai żaden sensowny pomysł do głowy nie przychodzi i postanawiają pójść do kina Rio na western. Dzięki czemu zresztą młody czytelnik może poznać cechy charakterystyczne takiego filmu. W drodze do kina dzieciaki spotykają...

Kamila | 2015-01-31
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Polecam.

Renula | 2012-12-25
Przeczytana: 2012 rok

Kupiła książkę dla 7 letniej córki. Ciekawsza od dvd w aucie :-). Polecam dla dzieciaków rozpoczynających czytanie.

stardoll | 2016-10-14

Bardzo,bardzo fajna książka! Gorąco polecam! ciekawa jak zwykle,a detektywi niesamowici!

Dorota Lewandowicz | 2012-09-06
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

czytająca_pod_wodą | 2016-05-26

typowa książka dla dzieci lat 8

olaf2009 | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Bardzo dobra. Sprytna intryga.

ola | 2014-02-20
Przeczytana: 01 stycznia 2013

szypko się czyta bardzo fajne!

Sonia | 2014-04-23

książka fajna ale nudna