Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Wydawnictwo: Agora SA
Untangled
Figunia33

Życie z nastoletnią córką nie musi przypominać jazdy na rollercoasterze. Dr Lisa Damour, psycholożka i autorka wielu publikacji poświęconych edukacji i rozwojowi dzieci, w swojej książce "Zaplątane nastolatki. Jak dobrze przeprowadzić córkę z dzieciństwa do dorosłości". -Tylko poczekaj, aż twoja córka zacznie dorastać! - wielu rodziców czeka z niepokojem na okres, kiedy ich córki wchodzą w...

-Tylko poczekaj, aż twoja córka zacznie dorastać! - wielu rodziców czeka z niepokojem na okres, kiedy ich córki wchodzą w wiek nastoletni. Odnalezienie się w nowych grupach rówieśniczych, pierwsze miłości, problemy z zaakceptowaniem własnego wyglądu, emocjonalne zachowania, gwałtowne zerwanie z utrwalonymi nawykami, brak poczucia pewności siebie - to tylko niektóre wyzwania, z którymi muszą sobie radzić dorastające dziewczynki i ich rodzice.

Lisa Damour w swojej książce „Zaplątane nastolatki” pokazuje, że czasami pewne zachowania córek, które niepokoją, w rzeczywistości stanowią tylko naturalne etapy ich rozwoju i są zdrowe, konieczne i naturalne. Rozstanie z dzieciństwem, bunt przeciwko władzy dorosłych, próby odnalezienia własnego miejsca w grupie rówieśników, okazywanie skrajnych emocji - to w rzeczywistości tylko kilka z siedmiu etapów przejścia z dzieciństwa w dorosłość. Poparta badaniami naukowymi wiedza o tych etapach oraz zaakceptowanie ich jako czegoś zdrowego i naturalnego, pozwoli rodzicom uniknąć konfliktów oraz pomoże zbudować głębszą relację z dorastającymi córkami. Dzięki poznaniu „mapy nastoletniego dojrzewania” rodzice mają szansę przygotować się na to, co przed nimi, dowiedzą się również, kiedy przyjdzie czas, żeby poprosić o fachową pomoc.

źródło opisu: Agora, 2017

źródło okładki: Zdjęcie własne