Detektyw Blomkvist

Tłumaczenie: Maria Olszańska
Cykl: Detektyw Blomkvist (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Mästerdetektiven Blomkvist
Barbara

Największym problemem Kallego Blomkvista jest to, że mieszkańcy Lillköping są wyjątkowo uczciwymi ludźmi. Trzynastolatek marzy, by zostać znakomitym detektywem. Trudno jednak tego dokonać, gdy mimo najszczerszych chęci nie można wpaść na trop żadnej zbrodni. Szczęście jednak uśmiechnie się do Kallego – zupełnie niespodziewanie w okolicy pojawi się ktoś bardzo podejrzany...

źródło opisu: http://nk.com.pl/detektyw-blomkvist-opr-twarda/802/ksiazka.html

źródło okładki: http://nk.com.pl/detektyw-blomkvist-opr-twarda/802/ksiazka.html

Herodott | 2019-06-03

Piękna klasyka. Warto!

Sandra Jasona | 2017-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2017

Chociaż czytałam w dzieciństwie namiętnie, tej akurat nie.
Teraz w ramach spotkań z dzieciakami, wypadałoby znać książki do polecania.
Jako dorosła odbieram ją jako pouczający kryminał.
Oceny nie wystawiam. Nie nudzi, ale też nie zachwyca.
Zobaczymy jaki będzie odbiór dzieciaków.

aleksandraczyta | 2016-12-05
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Mój pierwszy w życiu kryminał i jednak z ukochanych książek z dzieciństwa.

katecz | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016

Na początku ciekawie się zapowiadała, ale potem syn (7 lat) stwierdził, ze go nudzi.

"Krew! Co do tego nie ma wątpliwości!
Przez szkło powiększające wpatrywał się w czerwoną plamkę. Potem przesunął fajkę w drugi kącik ust i westchnął. Rzeczywiście krew. Bo cóż innego można zobaczyć, kiedy się zatnie w palec? Ta plama powinna być rozstrzygającym dowodem, że sir Henry zgładził swą żonę, popełniając jeden z najohydniejszych mordów, jakie kiedykolwiek dane było wykryć detektywowi. Lecz niestety - wcale nie była. Nóż się ześliznął, gdy temperował ołówek, oto żałosna prawda. I za to sir Henry wcale nie ponosił winy. Zwłaszcza, że sir Henry, ten bydlak, wcale nie istniał".

Trudne jest życie młodego detektywa, szczególnie jeżeli nie ma się szczęścia do miejsca narodzin. Londyńskie slumsy, chicagowska dzielnica fabryczna to są rejony! Niestety, Kalle Blomkvist mieszka w małej szwedzkiej miejscowości, gdzie niewiele się dzieje, przynajmniej jeżeli chodzi o przestępstwa. No może poza zwędzeniem kolekty z miejscowego kościoła, ale po wyparowaniu procentów winowajca sam się...

pyciorek | 2016-03-20

Świetna książka dla dzieci.

Czytałam ją dość dawno temu. Bardzo mi się podobała i do dzisiaj pamiętam wiele rzeczy z tej książki. Przykładowo nauczyłam się szyfru ;D

Jojesostotemom atotia. Coco sosądodzozisoszoz o totejoj opopinoni?
Dodasoszoz poplolusosika? xD

bibi | 2015-09-21
Przeczytana: wrzesień 2015

Kalle staje się "wyjątkowym kryminologiem, choć ma dopiero 13 lat. Zawsze widział się w postaci dorosłego mężczyzny, o ostrym przenikliwym spojrzeniu, z fajką w kąciku ust, traktowany z wielkim szacunkiem". Kto wie, może tak się i stanie. Zagadki kryminalne obrane w słowa Astrid Lingren to gwarancja pasjonującej lektury.

MrPePe1100 | 2014-09-22

Mam trochę inne wydanie, ale książka bardzo mi się podobała. Czytałem ją strasznie dawno, ale i tak pamiętam, że była super!

tulipankowa | 2014-01-09

Książka opowiada o chłopcu, który pragnie w przyszłości zostać detektywem. Pewnego dnia do miasteczka przyjeżdża mężczyzna tak zwany "wujek". Jego życie wywala się góry nogami. Przeżywa wiele przygód razem z swoimi przyjaciółmi Ewą-Lottą i Andresem. Książka pobudza wyobraźnie, zachęcam do zasięgnięcia po tą książke!