Wolność od duchowego materializmu

Wydawnictwo: Mudra
Cutting Through Spiritual Materialism
Apolinary

"Wolność od duchowego materializmu" Czogiama Trungpy Riponcze - tybetańskiego lamy - to klasyczna już pozycja buddyjskiego księgozbioru, powstała jako zapis wykładów wygłoszonych przez autora w latach 1970-71. Jego oryginalny styl, stanowiący połączenie życzliwej ironii z powagą, znajomość życiowych realiów oraz niezwykła zdolność przekazywanie esencji buddyjskich nauk na sposób zachodni...

Jego oryginalny styl, stanowiący połączenie życzliwej ironii z powagą, znajomość życiowych realiów oraz niezwykła zdolność przekazywanie esencji buddyjskich nauk na sposób zachodni sprawiają, że książka ta jest jednym z najprzystępniejszych tekstów buddyjskich.

Czogiam Trungpa Riponcze omawia na jej stronach wspólne wszystkim praktykom duchowym pułapki duchowego materializmu. Te klasyczne nauki buddyjskie od lat inspirują zarówno zaawansowanych, jak i początkujących w medytacyjnej praktyce.

źródło opisu: tylna okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie