Wyzwanie czytelnicze LC

Wyprawa pod psem

Wydawnictwo: Zielona Sowa
837435156X
Wiki

Wyprawa pod psem - ale jakim psem! Psem, którego łajdactwo było wielkie, ale psie serce jeszcze większe. Jeśli do tego dodać trzech oddanych przyjaciół, wakacje i szereg najrozmaitszych przygód, nie ma już wątpliwości, że była to wyprawa nie byle jaka.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2006

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl/bid,481,tytul,Wyprawa-pod-pse...»

buziaczek197 | 2017-07-02
Przeczytana: lipiec 2017

Jak zwykle Kornel Makuszyński mnie nie zawiódł :) Książka jest fantastyczna. Troje przyjaciół postanawiają na wakacje udać się pieszo i podróżować. Spać pod namiotem. Cudowny pies Apasz ich wierny kompan podróży. Najpierw psotnik potem bohater. Jest jeden moment kiedy chłopcy nie mają pieniędzy, jeden z nich jest chory, nie mają co jeść, a jedyne wyjście to oddać psa. Ryczałam jak bóbr. Zawsze mam opór przed czytaniem takich przygód gdzie są zwierzęta bo właśnie nie wiem jak się wszystko skończy. Tutaj bardzo fajnie, ale warto przeczytać tą książkę, a się nikt nie zawiedzie. Kornel Makuszyński stara się nam również wyjaśniać niezrozumiałe słowa, wplata w książkę przysłowia. Nie wiem jak każdy z Was, ale ja polecam książkę dorosłym jak i starszym dzieciom. Cudowne przygody, trójki "muszkieterów" i ich wiernego towarzysza Apasza. POLECAM !!!

Truscaveczka | 2018-03-06
Przeczytana: 04 marca 2018

To moja ukochana książka Makuszyńskiego. Wiele osób nawet o niej nie słyszało, chyba że uważnie słuchają moich cytatów i powiedzonek, bo po przeczytaniu "Wyprawy..." kilkanaście razy w wieku nastolęcym, po prostu nią mówię.

Alan Węcławik | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Ech, przyjemna i lekka lektura, akuratna do oderwania się od szarej rzeczywistości i powrotu do wspomnień z dzieciństwa. Trochę idylliczny obraz ale cóż poradzić skierowana została do młodzieży aby krzewić jakieś pozytywne wartości, a ja po prostu już chyba na to jestem za stary. No i pewnie okres w którym książka została napisana ale tak czy inaczej książka jak najbardziej fajna i polecam do przeczytania w wolnej chwili kto oczywiście nie czytał.

zygmunt | 2017-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2017

Bardzo przyjemnie się czytało, nie ma żadnych wampirów, wilkołaków, nastolatek zbawiających świat też nie uświadczysz, od razu widać, że to niedzisiejsza lektura :)

Sissi86 | 2018-12-07

Bardzo ciekawa, wzruszająca opowieść dla dzieci i młodzieży. Mam senstyment do tej książki od czasów dzieciństwa.

tramindeska | 2013-06-21

Ukochana książka dzieciństwa.