Trzysta kilometrów miłości
- Kategoria:
- literatura obyczajowa, romans
- Format:
- papier
- Data wydania:
- 2026-01-14
- Data 1. wyd. pol.:
- 2026-01-14
- Liczba stron:
- 360
- Czas czytania
- 6 godz. 0 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788308088562
Gdy rozum widzi przeszkody, serce znajduje mosty
Gabriel po przeprowadzce do Grzybowa prowadzi spokojne, poukładane życie. Wszystko zmienia się pewnego dnia, gdy podczas spaceru z psem znajduje na plaży różowy notatnik. Okazuje się, że należy on do Laury, nauczycielki z Mazowsza, która co roku przyjeżdża tu, by choć na chwilę odpocząć od obowiązków związanych z opieką nad chorą siostrzenicą i młodszą siostrą. Zaintrygowany zapiskami Laury, Gabriel odkrywa, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż przypuszczał. Niewinna korespondencja między nimi przeradza się w coś głębszego, a spotkania, mimo dzielącej ich odległości, stają się coraz częstsze. Budują więź, której nie sposób zignorować. Wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogli być razem.
Kiedy Laura decyduje się wreszcie pójść za głosem serca, stan zdrowia jej siostrzenicy nagle się pogarsza. Rozdarta między miłością a obowiązkami wobec rodziny zrywa kontakt z ukochanym. Mijają lata, ale zakochani nie potrafią o sobie zapomnieć. Czy ich drogi jeszcze się skrzyżują? Czy los da im kolejną szansę, a może ich uczucie pozostanie jedynie wspomnieniem?
Kup Trzysta kilometrów miłości w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oficjalne recenzje książki Trzysta kilometrów miłości
Miłość nie pyta o odległość
Agata Przybyłek z każdym kolejnym tekstem zdobywa sobie rzesze fanów. Jej idealnie dopasowane dialogi w powieściach obyczajowych sprawiają, że postrzegane przez czytelników uczucie miłości ma charakter dwutorowy. Z jednej strony można wierzyć, że uczucie to może przyjść nagle, jest nieproszone. Patrząc inaczej — prawdziwa miłość nie jest łatwa, wymaga poświęceń, wyborów i pokonania wielu przeszkód. Osoby zafascynowane najpiękniejszym ludzkim uczuciem, jakim niewątpliwie jest miłość, docenią najnowszą książkę autorki, jestem o tym przekonana.
Wielu użytkowników portalu Lubimy Czytać doznało ogromnego zaskoczenia po przeczytaniu ponad 350 stron najnowszej powieści. Okazało się bowiem, że „300 kilometrów miłości” nie jest banalnym, powtarzalnym do bólu romansem porównywalnym do modnych niegdyś telenowel brazylijskich. W żadnym wypadku nie jest to też lekki, choć fikcyjny i wakacyjny flirt, który mógłby przydarzyć się każdemu z nas w rzeczywistości. Najświeższe dzieło Agaty Przybyłek to poruszająca serca czytelników historia o miłości, która ma prawo rozwijać się latami i przetrwać najbardziej wymyślne i smutne przeciwności losu. Zresztą, tylko wtedy miłość jest prawdziwa, gdy pojawia się nagle, a bohaterowie nie boją się kłód rzucanych im pod nogi. Nie opiszę szczegółów relacji między głównymi bohaterami, czyli Laurą i Gabrielem, a zaznaczę jedynie, by czytać tę powieść spokojnie i cierpliwie czekać na kluczowe wątki. Tylko wtedy można szczerze ocenić zachowanie postaci i z nostalgią spojrzeć na własne relacje miłosne.
Jestem ogromnie wdzięczna pisarce za wprowadzenie wątku zgubionego pamiętnika należącego do Laury. Dziś, w dobie sztucznej inteligencji i innych elektronicznych rozwiązań mało kto pisze listy czy pamiętniki, nieliczne osoby postanawiają też przelewać swoje myśli na papier. Sama pragnę podtrzymywać tę piękną tradycję, gdyż, zgodnie z bardzo starym powiedzeniem, papier wszystko ścierpi, a najbardziej intymne myśli nie są znane osobom niepowołanym. Co takiego pisała Laura w swym różowym pamiętniku i jak trafił on w ręce Gabriela? Przekonajcie się o tym sami i z wypiekami na twarzy poznawajcie kolejne żale bohaterki, a jest ich sporo.
Poświęcenie się najbliżej osobie to także istotny wątek umiejętnie rozwinięty przez Agatę Przybyłek. Doskonale udowadnia ona, że nasze życie nie zawsze musi obfitować w przyjemności czy egoistyczne luksusy. Możemy doświadczyć czegoś zupełnie odwrotnego. Romantyczna opowieść Laury i Gabriela to jedno, natomiast stała opieka nad niepełnosprawną siostrzenicą Laury, Jagodą, to swego rodzaju mistrzostwo literackie. Pisarka wręcz zmusza nas do odpowiedzenia sobie na ważne pytania: Czy potrafimy pomóc rodzinie w potrzebie i nie zważać przy tym na swoje własne plany życiowe? Czy Twoi rodzice, Drogi Czytelniku, wciąż żyją, a Ty im pomagasz i bez przymusu poświęcasz wolny czas? Zastanów się nad tym poważnie, a jeśli odpowiedzi są negatywne — zmień dotychczasowe nastawienie, gdyż czas biegnie nieubłaganie. Agata Przybyłek nieprzypadkowo przytoczyła słowa amerykańskiego mistrza obyczaju, Nicholasa Sparksa. Mówi on, że „życie polega na tym, by spędzać razem czas, by mieć ten czas na wspólne spacery, trzymanie się za rękę, cichą rozmowę i przyglądanie się zachodowi słońca”. Są to bardzo celne słowa i idealnie pasują do całej powieści Agaty Przybyłek. Warto wziąć je sobie do serca.
Nie mam absolutnie nic do zarzucenia tej powieści. Mądra jest nie tylko jej zawartość, ale także tytuł. Jestem przekonana, że fabuła na długo pozostanie w pamięci odbiorców. Bardzo emocjonalne okazały się pisemne zwierzenia Laury, jak też jej życiowe wybory. Udana jest też strona techniczna powieści — podział na rozdziały, odpowiednia czcionka, która nie męczy oczu. Celowo nie ujawniam wielu szczegółów czy imion osób drugoplanowych. Ciekawość można zaspokoić tylko poprzez czytanie tej książki, a nie będzie to przymus, tylko pretekst do wielu przemyśleń i wzruszeń. Wiem też, że trafię jeszcze na inne, równie perfekcyjne powieści pisarki, ponieważ nie po raz pierwszy udowodniła, jak wysoki jest jej talent pisarski.
Oceny książki Trzysta kilometrów miłości
Poznaj innych czytelników
301 użytkowników ma tytuł Trzysta kilometrów miłości na półkach głównych- Przeczytane 162
- Chcę przeczytać 133
- Teraz czytam 6
- Posiadam 24
- 2026 21
- Chcę w prezencie 5
- Przeczytane 2026 4
- Audiobook 3
- Obyczajowe 3
- Legimi 2
Tagi i tematy do książki Trzysta kilometrów miłości
Czytelnicy tej książki przeczytali również
Cytaty z książki Trzysta kilometrów miłości
Gdy człowiek naprawdę kogoś kocha, nie potrafi o nim zapomnieć. Gdy miłość jest prawdziwa, nie można wyzbyć się wspomnień.
Opinia
Gabriel znajduje na plaży w Grzybowie różowy notatnik należący do Laury, nauczycielki z Mazowsza. Niewinna korespondencja szybko przeradza się w uczucie, które musi zmierzyć się z dystansem, obowiązkami i trudnymi wyborami.
————
Gabriel prowadzi poukładane życie, które niespodziewanie zostaje zakłócone przez znaleziony na plaży notatnik. Jego właścicielka, Laura, to dziewczyna obciążona odpowiedzialnością za rodzinę, szukająca w wakacyjnych wyjazdach chwili wytchnienia. Korespondencja, która rodzi się między bohaterami, jest zdecydowanie najmocniejszą stroną książki – pełna subtelności, ciekawości drugiego człowieka i emocji typowych dla etapu poznawania się. To właśnie tą część czyta się najlepiej i najprzyjemniej.
Niestety, im dalej w fabułę tym bardziej historia traci świeżość. Już mniej więcej w połowie można bez trudu przewidzieć zarówno rozwój wydarzeń, jak i zakończenie.
Autorka sięga po dramatyczne zabiegi, które mają wzruszać i skłaniać do refleksji, jednak momentami są one zbyt nachalne, a nawet irytujące. Wątki losowych nieszczęść czy nagłych tragedii – zamiast pogłębiać emocje – wywołują poczucie przesady.
Największym problemem pozostaje jednak postać Laury. Jej ciągłe rozdarcie między miłością a obowiązkiem przestaje budzić empatię a zaczyna frustrować. Brak decyzyjności i nieumiejętność zawalczenia o własne szczęście sprawiają, że trudno jej kibicować.
Z kolei los, jaki autorka zgotowała Gabrielowi, wydaje się niesprawiedliwy i podporządkowany wyłącznie temu, by finał mógł domknąć się zgodnie z romantycznym schematem.
Choć początek zapowiadał naprawdę dobrą, ciepłą historię, druga połowa znacząco obniża ocenę całości. „Trzysta kilometrów miłości” to książka poprawna, lekka i niewymagająca, ale wtórna i przewidywalna.
Gabriel znajduje na plaży w Grzybowie różowy notatnik należący do Laury, nauczycielki z Mazowsza. Niewinna korespondencja szybko przeradza się w uczucie, które musi zmierzyć się z dystansem, obowiązkami i trudnymi wyborami.
więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to————
Gabriel prowadzi poukładane życie, które niespodziewanie zostaje zakłócone przez znaleziony na plaży notatnik. Jego właścicielka, Laura, to...