Księga tarota

Okładka książki Księga tarota
Danielle Noel Wydawnictwo: Samsara ezoteryka, senniki, horoskopy
Kategoria:
ezoteryka, senniki, horoskopy
Format:
papier
Data wydania:
2018-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2018-01-01
Język:
polski
Tłumacz:
Ischim Odorowicz-Śliwa
Średnia ocen

                6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup Księga tarota w ulubionej księgarni i

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki Księga tarota

Średnia ocen
6,8 / 10
16 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
178
154

Na półkach:

"Księga Tarota" to idealne kompendium wiedzy dla początkujących tarocistów i tarocistek. Znaleźć w tej książce można dużo informacji o tym jak zacząć swoją przygodę na ścieżce światła, ale także przedstawia ona przykładowe rozkłady i podstawowe opisy znaczenia każdej z poszczególnych kart.

Z przewodnika dowiadujemy się, że Tarot nie służy do przewidywania przyszłości, ale w pewnym sensie zachęca nas do pewnych refleksji na temat różnych dziedzin naszego życia. Pokazuje nam także możliwe ścieżki i pozwala dostrzec to, jak świadomie możemy budować swoją przyszłość.

Książka jest wydana w przepięknej kolorystyce. Malownicza jest zarówno jej okładka jak i każda z poszczególnych stron. Pełna pięknych obrazków w niesamowitych, pastelowych barwach. Na końcu znajdziecie również inspiracje do stron Waszego "dziennika Tarota", który warto sobie założyć.

Jeśli chcecie spróbować poznać tajemnice kryjące się za tą poniekąd tajemniczą talią, to naprawdę zachęcam do sięgnięcia po ten przewodnik. Będzie on doskonałym wyborem jeśli zdecydujecie się nauczyć odczytywania kart i chcecie mieć ich znaczenie zawsze pod ręką w wersji papierowej. Książka jest dość cienka, ale bardzo treściwa i przede wszystkim napisana niesamowicie prostym do zrozumienia językiem.

"Wszystkim mistykom, pracownikom światła i tym, których ciągnie do Gwiazd."

"Księga Tarota" to idealne kompendium wiedzy dla początkujących tarocistów i tarocistek. Znaleźć w tej książce można dużo informacji o tym jak zacząć swoją przygodę na ścieżce światła, ale także przedstawia ona przykładowe rozkłady i podstawowe opisy znaczenia każdej z poszczególnych kart.

Z przewodnika dowiadujemy się, że Tarot nie służy do przewidywania przyszłości, ale...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

52 użytkowników ma tytuł Księga tarota na półkach głównych
  • 30
  • 20
  • 2
15 użytkowników ma tytuł Księga tarota na półkach dodatkowych
  • 9
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Ostara. Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc wiosenną Kerri Connor
Ostara. Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc wiosenną
Kerri Connor
Czas przywołać wiosnę kolejną książką z serii Sabaty. Podczas Równonocy Wiosennej, zwanej także świętem Ostara, dzień i noc stają się ponownie równej długości, by potem stopniowo jasność stanowiła większą część doby. Choć książka skupiona jest głównie na jednym święcie, to wstęp tłumaczy jakie zajmuje on miejsce w Kole Roku wraz z innymi sabatami. Autorka Kerli Connor opisuje nam skąd nowocześni poganie czerpią inspiracje do celebracji, oraz jak Gerald Gardner stworzył religie pod nazwą Wicca, czerpiącą z tradycji celtyckiej i wczesnoeuropejskiej. Święto Ostara jest naprawdę ciekawe, przypada na dzień 20 marca a jego znakiem rozpoznawczym jest słońce w zenicie. Nazwa wzięła się być może od bogini Eostre, o której pierwsza wzmianka pojawiła się około VIII wieku. Każda książka z serii Sabaty ma za zadanie zapewnić podstawowe informacje przygotowujące odpowiednio do wykorzystania czasu. Jak zawsze rozdział o starych praktykach otwiera swoje bramy dla czytelników opowiadając historię a następny, o nowoczesności ujmuje wszystko razem w całość i na nowo interpretuje motywy. Fajnymi ciekawostkami będą na pewno święte miejsca, takie jak grupa kopców w Longhcrew z grobowcem, archeologiczne znaleziska przedstawiające kalendarze, mitologia związana z okresem wiosny, opisy bóstw i postaci. Kerri Conor opisuje wiosenne przemiany i aktywności, których możemy się podjąć, zaczerpnięte z pogańskich tradycji przybliżających do życia naszych przodków. Zaklęcia oraz wróżby związane z czasem równonocy wiosennej stanowią dosyć dużą część tej książki. Zawierają czynności krok po kroku, potrzebne narzędzia i inkantacje,  pomogą w przygotowaniu samodzielnie dywinacyjnego kącika. Nie zabrakło oomancji! W dalszej części lektury znajdują się receptury i rękodzieło, a więc przepisy kulinarne przeplatane z manualnymi zabawami. Ostara to doskonała okazja by obserwować wzrost flory budzącej się do życia. Dlatego też autorka zasugerowała zrobienie terrarium z książki i sadzenie roślin, ale w jaki sposób? Musicie przeczytać sami. Jeden z ostatnich rozdziałów poświęcony jest jak zawsze rytuałom. To też dla młodych adeptów najciekawsza część książki i nic w tym dziwnego. Barwne opisy inkantacji, medytacji oraz innych obrzędowych aspektów, został dobrze ujęty w przystępny sposób. Recenzja jest lekka, ponieważ według mnie jest to najlżejsza pozycja z całej serii. Nie odejmuje jej to oczywiście uroku, choć liczyłem może na coś bardziej kreatywnego.
LeoMech - awatar LeoMech
ocenił na 7 2 lata temu

Cytaty z książki Księga tarota

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Księga tarota