Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys

Okładka książki Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys Agata Komorowska
Okładka książki Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys
Agata Komorowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Luna
2022-09-07
2022-09-07

Bądź niezniszczalna to moim zdaniem lektura obowiązkowa. Książka, której bardzo potrzebowałam w tym momencie. Jestem naprawdę bardzo wdzięczna, że akurat na nią trafiłam. Myślę, że to było najprawdziwsze przeznaczenie! Pochłonęłam tą pozycję za jednym odtworzeniem audiobooka i na pewno chętnie będę wracać do jej treści. Zdecydowanie jest to najlepsza książka o tematyce rozwojowej z jaką przyszło mi się zmierzyć.

Pani Agata w mistrzowski sposób tłumaczy uniwersalne sposoby na wyjście z kryzysowej sytuacji życiowej. Zwraca uwagę na to jak ważne jest zaufanie naszej intuicji i uwierzenie w to, że wszystko ma jakiś cel. Używa w swoich wypowiedziach opartych na jej trudnych doświadczeniach przykładów, które mogą być nam bliskie. Autorka podkreśla jak ważne jest odkrycie swojej życiowej misji, którą każdy z nas bez wątpienia posiada. Przedstawia w swojej książce etapy żałoby, która wbrew pozorom nie dotyczy tylko straty bliskiej osoby. Kładzie akcent na to, że nie możemy nieustannie walczyć i powinniśmy pozwolić naszym emocjom się uzewnętrznić, bo tłumienie ich w sobie niczego nie ułatwi, ani nie przyspieszy. Podaje w nasze ręce także wiele innych porad, które znajdziecie na kartach tej wspaniałej książki.

Przede wszystkim ważne jest to, żeby nie czekać biernie, aż wszystko samo się naprawi, a cele same się zrealizują. To my jesteśmy kreatorami swojej rzeczywistości i warto się nad tym zastanowić.

Książka pani Agaty zachęca do refleksji i sprawia, że czuję wielką sympatię do Niej samej. Wydaje się być naprawdę ciepłą i pełną pozytywnej energii osobą. Pozycja ta jest naprawdę niesamowita i z całego serca polecam ją każdemu z Was, kto tego aktualnie potrzebuje.

Książka o mechanizmach kierujących czlowiekiem i jego kryzysach z wątkiem autobiograficznym. Autorka przekazuje w przystępny sposób wiedzę z zakresu psychologii, bez naukowej teorii, fachowej terminologii i dlugich opisu procesów zachodzących w mózgu. W tej sytuacji jest to na plus, jeśli ktoś szuka lekkiej pozycji, której głównym zadaniem ma być podniesienie na duchu i przypomnienie oczywistych kwestii. W innym wypadku można być zawiedzionym - to nie jest ksiazka stricte medyczna czy terapeutyczna. Ale przecież tego typu pozycje też są potrzebne. Dla mnie przyjemna lektura typu powieści na podkładzie psychologicznym.

Nic odkrywczego, ale dobrze się słuchało. Liczyłam na różnorodność sytuacji i przykładów, więc trochę się zawiodłam, bo tu niestety co chwilę tylko pandemia i wojna na Ukrainie.

Agata Komorowska autorka wielu poradników, nominowana do nagród m.in. tytułu Superbohaterki "Wysokich Obcasów", Super mamy portalu mamotoja.pl i Mamy 10-lecia miesięcznika "M jak mama", ukończyła Instytut Profesjonalnych Coachów w Stanach Zjednoczonych i obecnie jest certyfikowanym coachem ze specjalizacją w pracy z wewnętrzną energią, staje się niewątpliwie moją inspiracją!

Nie ma na tej planecie chyba człowieka, który nie przeszedłby w swoim życiu żadnego kryzysu. Życie każdego z nas biegnie do przodu i jest naznaczone zarówno pięknymi chwilami, jak i sytuacjami kryzysowymi o różnym podłożu.

Agata Komorowska w swojej najnowszej książce "Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys" ukazuje nam jego zupełnie inny obraz, nie tylko to, że kryzys jest czymś złym, ale że pomaga nam zmienić myślenie, zrozumieć, że wszystko w naszym życiu dzieje się po coś, pomaga podjąć właściwą walkę, aby przezwyciężyć najgorszy dla nas czas i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Muszę przyznać, że autorka w umiejętny, rzetelny sposób daje nam do zrozumienia, iż każda porażka czegoś nas uczy, a przede wszystkim sprawia, że się rozwijamy i nie stoimy w miejscu. Agata Komorowska podpowiada czytelnikom, krok po kroku co zrobić na każdym etapie wychodzenia z najtrudniejszych sytuacji i życiowych porażek.
Mierząc się z przeciwnościami losu, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, dzięki którym możemy się uczyć i odkrywać samych siebie, wstawać i być po każdym upadku bardziej zdeterminowanym, ale też rozważniejszym.

Z zaciekawieniem czytałam, jak autorka przechodzi przez kolejne swoje osobiste kryzysy, nie wywyższając się, udowadnia, że każdemu z nas tak jak i jej uda się je zaakceptować i zrozumieć, a nawet dostrzec, że są największą siłą.

Jestem naprawdę wdzięczna autorce za przytoczenie przypowieści o rolniku, który stracił konia czy historii Pana Stopki oraz Pana Kanapki, dzięki którym można w prosty sposób zrozumieć, że najprostsze czynności życiowe można wykonywać z pasją, uśmiechem i poczuciem misji. Czuję ulgę, dzięki lepszemu zrozumieniu postrzegania bólu, cierpienia czy odpowiedniej kwestii interpretacji szczęścia i nieszczęścia.
Dziękuję za prawdziwą lekcję bycia wdzięcznym, przekierowaniu uwagi (mojej i zapewne wielu innych czytelników) z negatywów na pozytywy i dostrzeganiu drobiazgów dnia codziennego.

Pisząc tę recenzję, muszę przyznać, że mam za sobą już kilka osobistych i poważnych kryzysów, a czytając tę książkę, dziś bardziej rozumiem to, iż one musiały być, abym była teraz w tym miejscu, w którym jestem z wiedzą i siłą, którą zdobyłam tak naprawdę dzięki temu, co mnie spotkało.

Z przyjemnością przeczytam jeszcze raz ten poradnik, jest dla mnie ogromnym wsparciem i lekcją. Cieszę się, że wpadł w moje ręce (nie dało się nie zauważyć również okładki z tak żywymi kolorami). Jest to moje pierwsze, lecz na pewno nie ostatnie spotkanie z twórczością Agaty Komorowskiej. Bardzo polubiłam jej lekkie pióro, jestem pod wrażeniem jej osoby, pozytywnego patrzenia i odwagi oraz siły, jakie posiada w sobie i zaraża nią innych. Jeśli miałabym ocenić ten poradnik w skali od 1 do 10, to dla mnie jest bezcenny. <3

Polecam szczerze tę książkę osobom w rozterce, z osobistymi porażkami, w chwilach słabości, polecam rodzicom dotkniętym nieuleczalną chorobą dziecka, samotnie wychowującym swoje pociechy, osobom, które doświadczyły zdrady, tym które miały trudne dzieciństwo - być może przez alkoholizm rodziców, przemoc lub dom dziecka.... Ale również powinna być to książka obowiązkowa dla przyszłych psychologów i nauczycieli. Polecam ją również osobom interesujących się coachingiem, a w szczególności polecam ją Tobie! Aby niczym feniks powstać z popiołów i odrodzić się jako nowa, silniejsza osoba.

Kryzys nie jedno ma imię. Raz one są większe, raz mniejsze. Są one różne, jednak łączy je jedno. Każdy jakiś przechodzi i będzie przechodzić.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie walki z kryzysem autorka napisała książkę jak się nie dać. W niej stara się przekazać swoje doświadczenie oraz to jak sama dochodziła do tego co teraz wie.

Ciekawym pomysłem jest zaczęcie każdego rozdziału kawałkiem listu od klientki. W poszczególnych rozdziałach tłumaczy nam, na czym polega zasada: zauważ, zatrzymaj, zmień. Jak radzić sobie z najgorszym wrogiem, własnym wewnętrznym krytykiem. Jak szukać sensu szczęścia i nieszczęścia, przeżywania etapów żałoby, bycia ofiarą itp.

Jak zapewne wiecie, mam różne doświadczenia z poradnikami. Jako że ostatnio walczyłam z różnymi kryzysami, sięgnęłam po tę pozycję.

Niektóre porady zawarte w książce są ciekawe, np. by czasem pozwolić sobie na żałobę jak przechodzić kryzys, by móc z nim skutecznie później walczyć.

Niektóre sama odnalazłam intuicyjnie. Pokazuje jak z nieszczęścia, można przekuć w szczęście. Otóż u mnie to odbyło się intuicyjne trzy lata temu. Poleciałam do Polski na urodziny mojego taty, duże okrągłe. Pech chciał, że dwa dni po przylocie zamknęli granice. Na początku, panika, co zrobię, tam w został kot, praca, szef będzie wściekły, nie wspominając o płaceniu czynszu, bo z czego jak nie pracujesz. Jednak po czasie okazało się to szczęściem z wielu powodów. Więc jak to mówię, to było szczęście w nieszczęściu.

Jednak nie ze wszystkim się zgadzam, owszem pewne rzeczy trzeba zmienić, ale tylko jak się da i mamy odwagę, nic na siłę. Ale czasem nie zależy od nas. I nie robi się wtedy ofiary, tylko po prostu tak jest.

Podsumowując, jak na poradnik jest całkiem niezły. Na pewno trochę znalazłam i dla siebie parę rzeczy, których nie wiedziałam. Myślę, że to jest całkiem niezły poradnik. Choć niektórzy, mogą narzekać na za dużo wstawek z życia autorki, to mi się wydaje, że dawały one dobry przykład, a nie same suche fakty.

Ogólnie polecam wszystkim, nie tylko kobietom, bo mężczyźni też mają kryzysy i może coś tu znajdą dla siebie.

Ciekawym pomysłem jest zaczęcie każdego...

Przyjemnie się czyta. Książka pozostawia po sobie miły posmak wdzięczności za to co mam i czego doświadczam.

Autorka daje rady, jak przetrwać trudne sytuacje w życiu i przytacza wiele trudnych momentów ze swojego życia. Jako kryzys definiuje nie tylko pojedyncze trudne zdarzenia, ale także zwykłą codzienność, która męczy.
Lektura ta na pewno wesprze w trudnym momencie, aczkolwiek nie jest to coś, co przebuduje cały światopogląd.
W książce przeplatają się treści, mniej więcej 50:50, w formie porad oraz opisy życia autorki. Można sobie zadać pytanie, czy aż tyle prywaty było tu potrzebne. Czy bez takiej ilości wątków autobiograficznych nie da się napisać poradnika? Szczególnie, że już kilka innych książek autorka napisała na podstawie swoich doświadczeń. Każdy czytelnik musi sam to ocenić. Dla niektórych będzie to niewątpliwie plus, a dla innych, nieco za dużo.

W książce przeplatają się treści, mniej więcej...

Świetna!
Inspirująca, budująca. Autorka jest dla mnie przykładem i autorytetem. Dzięki lekturze patrzę zupełnie inaczej na swoją sytuację i problemy. Polecam gorąco każdemu! Szczerze - to powinna być lektura.
Agatko, wysyłam mnóstwo wsparcia, miłości i siły!
Pozdrawiam gorąco.

Świetna!
Agatko, wysyłam mnóstwo wsparcia, miłości i siły!
Pozdrawiam gorąco.

Autorka na bazie własnych doświadczeń podaje przepis na przejście przez każdy kryzys. Przechodząc niedawno przez swój własny mogę potwierdzić, że sposoby opisane w książce są jedynymi, które naprawdę działają.

Bądź niezniszczalna - Agata Komorowska

Jak wiecie ja jestem ogromną fanką Agaty Komorowskiej i bardzo ją podziwiam. Jest to jedna z tych osób dzięki którym świat staje się lepszym. Czytając jej wcześniejszą książkę pt. “Czy mogę Ci mówić MAMO?” czułam się jakbym słuchała historię ,którą opowiada mi moja mama czy ciocia, a nie obca dla mnie kobieta. I taka właśnie jest ta książka przytulna i rodzinna. Czytając ją miałam wrażenie, że rady tam zawarte są napisane przez moją mamę ,ponieważ sposób w jaki autorka pisze jest bardzo przytulny i ciepły. Czuje że Pani Agata chce dla swoich czytelników jak najlepiej i to w tym wszystkim jest najpiękniejsze.Bardzo polecam wam ten poradnik jak i wcześniejsze pozycje p.Agaty. Czekam z niecierpliwością na następne książki!

Recenzja z mojego ig @zuziawydro

Bądź niezniszczalna - Agata Komorowska

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Poradniki
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys