Przymierze z lasem

las puszcza przyroda
flora i fauna
83-03-00234-1
las puszcza przyroda

Głównym bohaterem książki jest las i jego związki z człowiekiem. W pierwszej części autor opisuje drzewostan - monokulturę, sztuczną hodowlę drzew, którą człowiek stworzył na swoje potrzeby, a która na podobieństwo potwora Frankensteina wyrywa mu się z pod kontroli, czego skutków nie podobna przewidzieć.
Drugą część poświęcił bytom zwierzęcym - owadom, gryzoniom, małym i...

• Lit. popularnonaukowa
  • 2018
  • Mam/miałam
  • Flora

Dodaj cytat z książki Przymierze z lasem