Drzewa

Okładka książki Drzewa Gregor Aas, Andreas Riedmiller
Okładka książki Drzewa
Gregor AasAndreas Riedmiller Wydawnictwo: Muza Seria: Encyklopedia kieszonkowa encyklopedie, słowniki
encyklopedie, słowniki
Encyklopedia kieszonkowa
GU Naturführer: Bäume
Muza
1993-01-01
1993-01-01
dendrologia drzewa botanika

Okładka książki Drzewa liściaste Gregor Aas, Andreas Riedmiller
Drzewa liściaste Gregor Aas, Andreas...
Okładka książki Encyklopedia kieszonkowa Drzewa. Rozpoznawanie i oznaczanie liściastych i iglastych drzew Europy Gregor Aas, Andreas Riedmiller
Encyklopedia k... Gregor Aas, Andreas...

Polecam sprawdzoną i wielokrotnie wykorzystywaną encyklopedię kieszonkową z zakresu DENDROLOGII pt. „Encyklopedia kieszonkowa. DRZEWA” z wydawnictwa MULTICO (wydanie z 1994r).
PLUSY:
+ Zwięzłe i przydatne informacje nt. prawie wszystkich rodzimych gatunków drzew Europy środkowej, ważnych gatunków obcych oraz drzew Europy południowej z obszarem śródziemnomorskim.
+ Czytelny klucz dla czytelnika, jak posługiwać się encyklopedią.
+ Wyraźne i dokładne zdjęcia z dużymi zbliżeniami opisywanych drzew i krzewów, z widocznymi cechami gatunkowymi. Obok zdjęć bardzo wartościowe opisy, wystarczające do rozpoznania znalezionego gatunku. Ponadto dodatkowe zdjęcia w strukturze opisu, prezentujące zbliżenia liści, owoców i pędów.
+ Ułożenie gatunków według rodzin, co ułatwia znalezienie szukanego drzewa lub krzewu.
+ Na końcu encyklopedyczne, ale skondensowane i wartościowe informacje z zakresu dendrologii, kolorowe minizdjęcia kory prezentowanych drzew oraz skorowidz z nazwami polskimi i łacińskimi.
+ Bonus - na drugiej i przedostatniej stronie okładki sylwetki drzew iglastych i liściastych prezentowanych w encyklopedii.
MINUSY
- Wydanie dość stare i nie zawiera aktualnie popularnych i sadzonych w naszych ogródkach sztucznie wyhodowanych drzewek ozdobnych i krzewów, bo rodzima „dzika” flora pozostała bez zmian.
To przewodnik o wymiarach kieszonkowych (11cm x 20cm),który wraz z lupą zmieści się w każdym plecaku podczas wyprawy w teren. Przeznaczony dla miłośników przyrody, jak i posiadaczy ogrodów. Bardzo przydatny na każdej wycieczce terenowej - w parku, w lesie, w ogrodzie, itp..
Jako przyrodnik z zamiłowania i wykształcenia polecam ten przewodnik zarówno dzieciom w wieku szkolnym, studentom i dorosłym. Bardzo pomocny przy robieniu ZIELNIKA. Rodzicom może bardzo pomóc odpowiadać na pytania maluchów - Mamo! Co tam wisi na drzewie…?
Przeczytane w ramach - Wyzwanie LC 2019 (Listopad 2019)

PLUSY:
+ Czytelny...

Coś takiego powinien mieć każdy. Bo to wstyd nie znać naszych drzew :)

Coś takiego powinien mieć każdy. Bo to wstyd nie znać naszych drzew :)

Dawno temu, jak się siostra do matury uczyła ;)

Dawno temu, jak się siostra do matury uczyła ;)

• Architektura krajobrazu
  • Wracam
  • #przyroda
  • Z_2019
  • Biologia, medycyna, psychologia, socjologia i okolice
  • Nie do czytania
  • Wyzwania czytelnicze LC_a/a