Nie dla mięczaków. Historia krótkiej wolności Piotra V

Okładka książki Nie dla mięczaków. Historia krótkiej wolności Piotra V Monika Szwaja
Okładka książki Nie dla mięczaków. Historia krótkiej wolności Piotra V
Monika Szwaja Wydawnictwo: Empik Go literatura piękna
Empik Go
2011-04-01
2011-04-01
9788377820001

Najsłabsza książka autorki, zbyt cukierkowa i próbująca ogarnąć za dużo tematów na raz.

Świetna pozycja

Świetna pozycja

Piękna książątka bardzo przyjemna krótka ,jak dla mnie bogata w treść a nawet poruszyła mnie na końcu zwłaszcza ,być może to z powodu własnych kontaktów i znajomosci a może tez marzeń i wrażliwości .polecam

super!

super!

Bardzo przyjemny tekst. Jak plasterek na rankę. Przywraca wiarę w ludzi. Nawet Justynki uczłowiecza, bo niektórzy nie widzą w nich ludzi tylko jakieś harpie albo bezmyślne dziunie. Historia jakich wiele. Pan poznaje panią. Pani poznaje pana. Rozpoczyna się ich wspólna historia. Zakończenie dobre. Polecam na chandrę albo po Bednarku. :)

Taka trochę opowiastka o ludziach po przejściach, życiowo; zahacza ważne zagadnienia. Nie najgorsza, ale możnaby to wszystko rozwinąć i poprowadzić dalej, a tu takie trochę po łebkach byle do brzegu. Czytałam lepsze, mimo to nie odradzam.

Zaczytywałam się kiedyś w książkach Autorki i byłam zachwycona, ale tej książki nie zaliczam do zachwytów i pozytywnego powrotu po latach...
Wynudziłam się z trudem dociągając do końca.

Wynudziłam się z trudem dociągając do końca.

W swoim gatunku to opowiadanie jest naprawdę bardzo dobre. Jeżeli chcielibyśmy je oceniać przez pryzmat literatury w ogóle, to moja ocena byłaby pewnie ciut niższa.

Dlaczego zakochałam się w "Nie dla mięczaków"? Nie mam pojęcia. Monika Szwaja niezwykle przyjemnie operuje słowami, nie zamula, czasami rzuci bardziej lub mniej udanym żartem. Niemniej, jeśli ktoś szuka czegoś prostego i przyjemnego, to ze śmiałością mogę polecić to opowiadanie.

Fajna powiastka, taki nietypowy romans. Każda połówka ma swoje życie i swoje kłopoty. Podoba mi się stoicka postawa bohaterów wobec kolejnych kwestii do rozwiązania, które niejednego by przerosły.

Nie znoszę góralskich przyśpiewek, nie cierpię ruskich wtrąceń i pierwszy raz spotykam się z takimi dziwnymi dialogami (czy ludzie tak naprawdę mówią?). Zapewne trzeba przywyknąć do stylu autorki. Mimo wszystko fajnie się czytało.

• 2011

Monika Szwaja Nie dla mięczaków. Historia krótkiej wolności Piotra V Zobacz więcej