Mucha przed sądem

Okładka książki Mucha przed sądem
Joanna GutowskaMirosław Huszcz Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Wydawnictwa Radia i Telewizji
1987-01-01
1987-01-01
32 min.
owady mucha nie siada

No cóż, od zawsze wydawało mi się, że nie należy karać muchy za to, że jest muchą. Jako dziecko wylewałam łzy (czytając tę książeczkę) nad biednym stworzeniem, którego jedynym przewinieniem było to, że wykluło się w takim, a nie innym ciele. Sąd wydał jednak sprawiedliwy wyrok - to ludzie winni są ew. chorobom i zaniedbaniom, nie mucha, która wszak swojej natury nie może zmienić. Do dziś tępię lepy na owady.

Dodaj cytat z książki Mucha przed sądem