Herosi spod znaku tryzuba

Na półkach: , , , ,

Dużo tu danych szczegółowych, więc ciężko coś zapamiętać na dłuższą metę. Książka z lat 80-tych, więc ma dwie wady:
- prawdopodobnie autor nie miał dostępu do wszystkich danych
- bardziej prawdopodobna- pisane w duchu socjalistycznym i "braterstwa polsko-radzieckiego"
Są to biografie 3 najgorszych zbrodniarzy- Konowalca, Bandery i Szuchewycza. Każdy Polak powinien znać te...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka zawiera sporo informacji ciekawych, sprawdzalnych. Daje pewien obraz sprawy.
Niestety jest też przykładem nieprawdopodobnego zakłamania. W kilku miejscach autor całkowicie mija się z prawdą, zwykle z korzyścią dla "bratniego narodu radzieckiego", pomijając lub przekręcając pewne fakty.

tym niemniej pewną wartość książka ma.

Czytać tylko przy wsparciu innych źródeł...

• Historia
  • 2020
  • B-półka
  • Wyzwanie LC 2020
  • historia
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Herosi spod znaku tryzuba