Byłem księdzem. Prawdziwe oblicze kościoła katolickiego w Polsce

celibat kościół religia
religia
83-909042-0-9
celibat kościół religia

Bardzo ciekawe i poruszające świadectwo. Każdy powinien przeczytać.

Trudno napisać cokolwiek, gdy jest się wychowanym w katolickiej rodzinie w Małopolsce i czyta się takie rzeczy... Podobne historie znam też ze swojego życia. Przykre, ale ku refleksji.
Życzę wszystkim, aby nie spotykali kapłanów, jacy zostali opisani w tej książce.

~nie mogę mieć tego, co mają inni, więc będę miał to, czego inni nie mają lub co pragną mieć~
"Moja książka jest pierwszym i jedynym w swoim rodzaju świadectwem byłego księdza z kraju papieża. Nie piętnuje ona kapłańskich wad i słabości, ale zakłamanie systemu kamuflującego te wady; systemu który z góry niejako wyklucza istnienie takich wad i słabości u "nadludzi"....

Co prawda nie ze wszystkim się zgadzam z autorem, jednak doceniam tę książkę głównie za odwagę, by mówić o problemach, które, jak się okazuje, po dwudziestu latach od jej wydania są wciąż aktualne.

Mówiąc o klerze, zacytuję klasyka - nie nazywajmy szamba perfumerią. Przy dzisiejszym szambie kleszym książka straciła na atrakcyjności.

Książka, która wielu winna otworzyć Oczy. Zdawać by się mogło, że nasza wiedza odnośnie kościoła jest ogromna. Po tej lekturze zdajemy sobie sprawę jak niewiele wiemy.
Polecam

Książkę można opisać w jednym zdaniu - prawdziwe oblicze kościoła. Ale dla wierzących to zbyt mało, by chcieli ją przeczytać, a dla niewierzących nic zachęcającego. A naprawdę po tę pozycję warto sięgnąć.

Jeśli dla kogoś ma to znaczenie - nie jestem przeciwko wierze, wręcz przeciwnie - bardzo szanuję wiarę w Boga i ludzi, którzy mimo przeciwności losu wciąż w niej...

Roman Kotliński w swojej książce całkowicie obnaża funkcjonowanie instytucji kościoła w Polsce. Jego historie są wstrząsające, szokujące, i pewnie niemożliwe do zaakceptowania przez większość katolików. Czasem ciężko jest przyjąć do świadomości, iż to w co się tak mocno wierzy nie jest nieskazitelnie czyste. Tak będzie w przypadku osób ślepo zapatrzonych w kościół. Nigdy...

Dobra książka jako autobiografia, a pozatym dla mnie nie jest szokująca. Ja do kościoła przychodzę do Pana Jezusa, a nie do księdza. I mnie to interesuje czy on ma kochankę czy biznesy na boku - to są jego grzechy i jego sprawy.

Szokująca pewnie tylko dla tych, którzy nigdy jej nie zechcą przeczytać. Interesująca, bo ze szczegółami opisuje studia w seminarium i stosunki pomiędzy księżmi, czego przeciętny człowiek może się tylko domyślać. Ksiądz też człowiek i to jest ok, ale ksiądz pozuje na nadczłowieka i to jest obrzydliwe. Jednego w intencjach autora nie mogę zrozumieć - opuścił kapłaństwo a...

Dyskusje

• Religia
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • E-book
  • Literatura faktu
więcej mniej

Roman Kotliński Byłem księdzem. Prawdziwe oblicze kościoła katolickiego w Polsce Zobacz więcej