Zarys dziejów pisma łacińskiego

Aleksander Gieysztor Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Klasyka polskiej historiografii historia
Wydawnictwo Naukowe PWN
historia pismo łacina
historia
Klasyka polskiej historiografii
historia pismo łacina

Aby to przeczytać trzeba być albo prawdziwym pasjonatem, albo zostać do tego zmuszonym ;) Ogólnie ciężko cokolwiek zapamiętać, ale książka warta poświęconego czasu.

Ta książka jest dla wszystkich tych, którzy chcą zgłębić historię pisma łacińskiego. Posiada ona kilka rażących błędów, ale proponuję ją zestawić z dziełem Władysława Semkowicza i sprawa staje się jasna.

• Historia
  • historia
  • Studia
  • Średniowiecze
  • Fragmenty
  • Fragmentarycznie
  • Językoznawstwo, nauka o literaturze
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Zarys dziejów pisma łacińskiego