Jesień otula spokojem

Okładka książki Jesień otula spokojem Karolina Wilczyńska
Okładka książki Jesień otula spokojem
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Wrzosowa Polana (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Wrzosowa Polana (tom 2)
Czwarta Strona
2023-08-23
2023-08-23

Kolejna część w serii. Wciąga tak, że ciężko się oderwać.

Kolejna część w serii. Wciąga tak, że ciężko się oderwać.

Diana już zadomowiła się we Wrzosowej Polanie. Stare sprawy jednak nie dają o sobie zapomnieć. Poznajemy również nowych ludzi i ich troski i radości.

Trochę tajemnic wyjaśnionych ale jeszcze kilka czeka na rozwikłanie. Czyta się dobrze. To kolejna książka, która pozawala wierzyć że są dobrzy ludzie wokół nas.

Dalsze losy głównej bohaterki Diany. Dodatkowo poznajemy nową bohaterkę poboczną Wandę, która po długiej opiece nad matką przeżywa jej odejście. Z każdą stroną dowiadujemy się, że w tej relacji było głębsze dno, którego autorka nie wyjawiła jeszcze. Żeby pogodzić się ze stratą i nauczyć się na nowo żyć Wanda wprowadza się do Diany.

Z przyjemnością przeczytałam o dalszych losach Diany. Literatura lekka i przyjemna. Na pewno sięgnę po trzeci tom.

To mój drugi tom serii Wrzosowa Polana i powiem że z niecierpliwością czekam na kolejny.
W tej części poznajemy bliżej Wandę, Stacha i Gretę. Bardzo ciepła opowieść o zwykłych ludziach dbających o siebie i starających sobie pomagać. Akcji raczej jako takiej nie ma, ale jest dzień po dniu, tydzień po tygodniu. Zwykła historia jakich wiele opowiedziana bez zadęcia.

Świetna kontynuacja serii, pojawiają się nowi bohaterowie, nowe wątki, poznajemy lepiej postaci z pierwszej części. Ciekawa, relaksująca. Polecam!

"Jesień otula spokojem" Karolina Wilczyńska

To była moja kolejna podróż do Wrzosowej Polany, pełnej tajemnic, magicznego uroku i niezwykłych bohaterów.

Autorka znów zaprosiła mnie w to klimatyczne miejsce, gdzie wszystko zdawało się być możliwe, a jednocześnie nic nie było takie, jakim się wydawało.

Diana, główna bohaterka, tylko pozornie znalazła spokój w nowym miejscu, gotowa zmierzyć się z życiem na wsi, z dala od miejskiego zgiełku. Oddech natury, warsztaty z garncarstwa, górskie wędrówki i ciepłe promienie jesiennego słońca sprawiały, że życie nabierało dla niej nowego, magicznego wymiaru. Jednak, jak zawsze, los miał swój własny plan.

Anonimowe listy z pogróżkami wprowadziły do tej idyllicznej scenerii nutkę grozy. Autorka z mistrzostwem budowała napięcie, sprawiając, że nie mogłam oderwać się od stronic, zastanawiając się, kto kryje się za tajemniczymi wiadomościami i dlaczego postanowił zakłócić spokój Diany.

Autorka zafundowała mi kilka niespodzianek przybliżając postaci poznane w pierwszej części (np. zielarkę Gretę czy byłego partnera Diany),ale też wprowadzając zupełnie nowych bohaterów: emerytowaną lekarkę Wandę czy miejscowego artystę, pana Stacha. Dodało to powieści głębi i nieoczekiwanych zwrotów, a losy bohaterów zostały zręcznie połączone, tworząc sieć relacji pełnych niespodzianek.

Jeśli szukacie książki, która otuli spokojem, ale jednocześnie wprowadzi Was do świata tajemnic i emocji, to będzie to trafiony wybór. Warto zanurzyć się w tej powieści, pozwolić się ponieść jej magii i odkryć, co kryje się za kolejnym zakrętem Wrzosowej Polany.

"Jesień otula spokojem" Karolina Wilczyńska

Diana, główna bohaterka, tylko pozornie znalazła spokój w nowym miejscu,...

"Jesień otula spokojem" ponownie zabiera nas do Wrzosowej Polany, gdzie osiadła Diana w poszukiwaniu spokoju i swojego miejsca na ziemi. Wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, niestety przeszłość nie daje o sobie tak łatwo zapomnieć…
Całe szczęście Diana ma w swoim otoczenie ciepłych i serdecznych ludzi. Jest Greta i Stach, których znamy już z poprzedniej części, pojawiła się też Wanda. Co tę ostatnią sprowadziło w gościnne progi domu dziewczyny? Czy Dianie uda się w końcu odciąć od przeszłości?
W tej części chyba jeszcze bardziej wybija się sielski klimat, tym razem w jesiennej scenerii. Karolina Wilczyńska pięknie maluje słowami krajobrazy Gór Świętokrzyskich.
Książka toczy się spokojnym rytmem, autorka ma bardzo przyjemny styl, a historia przez nią stworzona jest jak życie. Są zarówno dobre jak i zle momenty, troski przeplatają się z radościami.
"Jesień otula spokojem" pokazuje jak ważne jest aby umieć odnaleźć spokój i umieć cieszyć się chwilą. Jak ważni są w naszym życiu dobrzy ludzie, przyjaciele do których można zwrócić się w trudnych chwilach. Którzy pocieszą, doradzą i pomogą.
"Jesień otula spokojem" wybrzmiewa nostalgią, ale też znajdziemy w niej ukojenie i nadzieję. Ta historia pokazuje, że w nas, kobietach, drzemie siła aby walczyć o zmiany. Musimy tylko w to uwierzyć…

Tytuł sugeruje, że główna bohaterka w końcu zazna spokoju w nowym miejscu…. Wręcz przeciwnie, akcja toczy się szybko i z każdym rozdziałem zaskakuje nowymi wydarzeniami. Jak zwykle nie mogłam się oderwać od lektury i wyczekuje kolejnej części. :)

• Przeczytane 2023

Karolina Wilczyńska Jesień otula spokojem Zobacz więcej