Polka. Stan na 2022

Okładka książki Nowy Obywatel 24(75) / Lato-jesień 2017 Wojciech Ganczarek, Katarzyna Górzyńska-Herbich, Michał Hetmański, Rafał Łętocha, Marcin Malinowski, Łukasz Muniowski, Lynn Paramore, Jan Przybylski, Mateusz Różański, Kamil Sasal, Krzysztof Swacha, Jarosław Tomasiewicz, Krzysztof Wołodźko, Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza, Jacek Żebrowski, Andrzej Zybała, Jan J. Zygmuntowski
Nowy Obywatel ... Wojciech Ganczarek,...

Świetna książka o historii feminizmu. Brakuje mi w niej jednak dokładnego opisu różnic między feminizmem socjalnym i liberalnym oraz na czym polega walka tych dwóch myśli. Na szczęście książka ma dużo odnośników do innych prac, dzięki czemu te wiedze można uzyskać w pośredni sposób.

Przede wszystkim polecam tę lekturę dla każdej osoby której wydaje się, że wiedza na temat feminizmu odbiega od perfekcji. Bardzo dobrze nakreśla zmagania z jakimi w ciągu ostatnich kilku lat walczą kobiety w Polskiej rzeczywistości, oraz dzięki Joannie możemy poznać wnętrze pracy jako pielęgniarka oraz z czym to się wiąże. Dodatkowo wielki plus za przetłumaczenie niektórych artykułów na język angielski. Przy czytaniu książki definitywnie byłem w stanie postawić się na miejscu autorek i rozumieć co w danym momencie czuły, mimo, że wydarzenia które opisują dla mnie były dopiero początkiem mojej przygody z feminizmem. Książka nadaje się dla osób raczkujących w temacie jak i osób które z tematem są bardziej zapoznane, w jej środku możemy znaleźć słowniczki, czy bardzo szerokie źródła oraz historię z której dane segmenty się wzięły. Dla mnie były to 4 godziny intensywnej lektury i definitywnie dało mi to większą pewność w wypowiadaniu się na temat feminizmu, serdecznie polecam.

Książka bardzo ciekawa. Nowe ujęcia, nowe punkty widzenia. Wielogłos kobiet o kobietach. Czyta się bardzo lekko. Warto sięgnąć po tę książkę by poszerzyć swoją perspektywę

• ASAP/Chcę
  • Zrozumieć Polskę