Opowiem o tobie gwiazdom

Okładka książki Opowiem o tobie gwiazdom Edyta Prusinowska
Okładka książki Opowiem o tobie gwiazdom
Edyta Prusinowska Wydawnictwo: Moondrive literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Opowiem o tobie gwiazdom
Moondrive
2022-07-13
2022-07-13

Piękna chociaż smutna, czytałam i płakałam 😩

Piękna chociaż smutna, czytałam i płakałam 😩

Książka - szybkie czytadło może dobra dla wzruszających się nastolatek ale nie poleciłabym jej nikomu - wątek jest oklepany, fabuła łatwa do przewidzenia, autorka używa wciąż tych samych zwrotów i nie wiem dlaczego w całej książce używa słowa pianino nawet wówczas gdy opisuje wielki instrument stojący na środku pokoju - to musiał być fortepian, a skoro główna bohaterka książki ma talent i na końcu daje publiczne koncerty to jest pianistką i gra na FORTEPIANIE a nie na pianinie.....

Książka jest okej, jedna z pierwszych które przeczytałam, jednak zakończenie mnie rozczarowało

Historia tej grupki przyjaciół jest bardzo poruszająca. 🥺 Płacz jest nieodłączną częścią przy czytaniu tej książki. Co prawda muszę przyznać, że część dalszych losów bohaterów jest dość oczywista, jednak nie spowodowało to u mnie zniechęcenia, wręcz przeciwnie. Pragnąłem dowiedzieć się, jak zostało to wszystko przedstawione.

Samo w sobie czytanie było przyjemne i szybkie. Nie było żadnych problemów, nie licząc oczywiście łez, utrudniających widzenie w pewnych chwilach. 😆 Tak samo akcja, nie było chwili, żeby jakiś fragment mnie nudził. 🤩 Zawsze towarzyszyła mi pewnego rodzaju ekscytacja. Całokształt podobał mi się naprawdę mocno.

Samo w sobie czytanie było przyjemne i szybkie....

Książka opowiada o nastolatku, który jest śmiertelnie chory. Spotyka na swojej drodze dziewczynę, a później jej przyjaciela i postanawiają wyjechać w podróż życia.
Początek był interesujący , lecz niestety ich wyjazd zbyt się ciągnął rozdziałami i był nudny. Moim zdaniem dopiero po powrocie ich z wycieczki akcja się rozwija i znów wraca na właściwe tory.
Książka nie jest wybitna , ale jest dobra.
Bardzo się wczułam czytając tą książkę, może dlatego ,że upodobniałam się do bohaterów.
Na końcu jest duża fala łez. Ryczałam kilka godzin.

Książka nie jest...

Młodzieży jak najbardziej przypadnie do gustu. Jeśli szukasz tego "czegoś" w książce, co porwie i zapadnie w pamięć to zdecydowanie odradzam.

Książka bardzo fajna, jednakże miałam trochę wyższe oczekiwania. Słyszałam bardzo dużo dobrego tej książce, i się jakoś mocno nie zawiodłam. Tematyka jest bardzo fajna, poważna i aktualna. Pokazuje tematy które są ważne, napisana jest bardzo przyjemnym dla czytelnika językiem no i z pewnością da się uronić kilka łez.

Książka od początku przypadła mi do gustu. Postaci bardzo dobrze wykreowane. Słyszałam o niej wiele złych opinii, ale pozytywnie się zaskoczyłam.

wedlug mnie bardzo przyjemna ksiazka. porusza temat choroby lecz nie bagatelizuje problemu jakim jest rak

Sama nie wiem, co sądzić o tej książce. Wiedziałam doskonale, że książka (niestety) ma mnóstwo negatywnych opinii, więc nie miałam jakiś dużych wymagań. Początek zaczął się dobrze, nawet wciągnęłam się i chciałam czytać coraz to kolejne rozdziały. Później coś się zmieniło i czytałam już trochę na siłę. Ale zakończenie.... zmiotło mnie z planszy. Poryczałam się 3 razy i dalej nie mogę pogodzić się z tym, co tam się wydarzyło. Finalnie daje 7 gwiazdek, bo jednak nie było to tak dobre jak Krew, która nas dzieli.

• Młodzieżówki