Tajemnicza klika

2000-01-01
2000-01-01
Tomasz Wilusz
replika dla młodzieży

Książka wciągająca, szybko mi się ją czytało. Ciekawy wątek z kliką, wyjaśnienie intrygi trochę naciągane, ale do zaakceptowania. Tę część oceniam 8/10. Zabieram się za kolejną pozycję z tej serii.

Pamiętam, że jako nastolatka serię pochłonęłam błyskawicznie i ciężko było mnie od niej oderwać. Wspólnie z koleżanką wręcz ścigałyśmy się do biblioteki, by wypożyczyć te, których jeszcze nie czytałyśmy. Zdecydowanie warte polecenia.

"Tajemnicza klika" to kolejna część serii "replika". W szkole tworzy się tajemnicza paczka. Zalicza się do niej między innymi odwieczna rywalka Amy oraz Melissa i jej chłopak, który rzekomo uratował jej życie. Od chwili, kiedy Melissa wróciła ze szpitala i wstąpiła na nowo do kliki zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Tasha coraz częściej się potyka. Cóż, brzmi to głupio, ale taka jest prawda. Czy to tylko wynik jej niezdarności? Sądzę że nie. Kolejny incydent ma miejsce w centrum handlowym, gdzie przy piekarni cudem udaje jej się ujść z życiem, kiedy fragment 'obudowy' sklepu spada na nią. Na szczęście jest z nią Amy, która ją ratuje. Dziwnym trafem przy każdej takiej sytuacji jest Melissa, która widząc te przypadki, chichocze złośliwie.

Poza tym rozpoczyna się dziwna seria zaginięć. Najpierw Sarah, potem Spence, a teraz Jeanine. Czy po prostu uciekli z domu? Czy ktoś ich porwał? Żadne z nich nie miało powodu do ucieczki. Jednak wszystkich troje nienawidziła Melissa i jej paczka.
Amy chce dołączyć do ich grupy i udaje jej się. Dowiaduje się wtedy o co naprawdę chodzi w ich grupie i co zamierzają zrobić... Za wszelką cenę stara się ich powstrzymać.

Piąta część jest stosunkowo zbliżona oceną do tych pierwszych. Jest ciekawa, sporo w niej akcji, lecz jednak nie zachwyciła mnie.

chyba moja ulubiona część, czytałam kilka razy. :) tematyka szkolnych grup i elit zawsze intryguje w książkach młodzieżowych, bo w polskich szkołach raczej to zjawisko nie występuje.

Bardzo, bardzo interesująca.

Bardzo, bardzo interesująca.

Zupełnie zapomniałam o serii „Replika” i dopiero Lubimy Czytać przypomniało mi, że kiedyś zaczytywałam się w tych książkach.
Byłam dumną uczennicą szkoły podstawowej, kiedy odkryłam na swoim osiedlu niewielką bibliotekę dziecięcą. To ona pozwoliła mi zagłębić się w niesamowity świat książek. Pamiętam, że kiedy sięgnęłam po „Replikę” zupełnie inaczej wyobrażałam sobie jej treść. Natomiast w żadnym razie nie czułam się zawiedziona po przeczytaniu pierwszej i kolejnych części serii. Jest to zwarta historia, napisana przyjemnym, łatwym w odbiorze językiem. Szczypta sensacji, garść dramatyzmu i kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji sprawiają, że czytając te książki nie mogłam się oderwać.
Nie mogę powiedzieć, żeby było to jakieś wielkie odkrycie literackie. W żadnym razie nie nazwałabym tej serii „ucztą bibliofila”. Natomiast myślę, że gdybym nadal miała 12 lat te książki cieszyłyby mnie i z chęcią bym do nich wracała.

ciekawa seria.

ciekawa seria.

Fajna

Fajna

• Dzieciństwo
  • Młodzieżowe
  • Z dzieciństwa
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Tajemnicza klika