Dom z widokiem na szczęście

Okładka książki Dom z widokiem na szczęście Klaudia Duszyńska
Okładka książki Dom z widokiem na szczęście
Klaudia Duszyńska Wydawnictwo: Lira literatura obyczajowa, romans
Lira
2020-07-15
2020-07-15

Książka w sam raz na krótki wakacyjny. Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wątek z Eleonorą dość ciekawy. Można było go jeszcze pociągnąć. Polecam

Dopiero teraz z opisów dowiedziałam się, że to debiut tej pisarki. Moim zdaniem dość udany.

"Nie myśl w kategoriach "na razie". Myśl o tym, co daje Ci szczęście. Zawsze, nie chwilowo. I tego się trzymaj."

Szczęście najlepiej sobie samemu zbudować i nie patrzeć na innych, prawda?

"Dom z widokiem na szczęście" to skarbnica cytatów. I z pewnością je wykorzystam, bo wiecie, że lubię się takim dobrem dzielić :)
Książka przynosi oddech, niczym burza po pełnym słońca dniu. Czyta się szybko i nie wymaga zbędnego myślenia. I właśnie takie książki lubię czasem poczytać.
Po latach gonitwy za tym co najlepsze Olga postanawia zmienić otoczenie i wyjechać do domu na wsi, w którym mieszka Jej Stryj. Dom w zasadzie jest Jej, ponieważ został odziedziczony po Babci, ale Olga do tej pory nie wolyobrazala sobie wyjeżdżać z miasta. No cóż... Plany i marzenia się zmieniają.
Podczas pobytu na jaw wychodzą pewne dobrze strzeżone tajemnice rodzinne, a Olga chcąc poznać to, co dotyczy Jej i Jej bliskich zgadza się by wraz z przyjacielem Gustawem zagłębić się w nie jeszcze bardziej i odkryć to, co przez Nią nieznane.
Czy Olga zdobędzie się na odwagę, by wszystko poukładać i wyjaśnić? O tym przeczytanie właśnie w tej książce.

Szczęście najlepiej sobie samemu zbudować i nie patrzeć na innych, prawda?

Książka przynosi oddech, niczym burza po pełnym...

"Dom z widokiem na szczęście" debiut Klaudii Duszyńskiej. Historia rodzinna z tajemnicą w tle. Olga, główna bohaterka, bardzo chce dowiedzieć sie prawdy i rozwiązać zagadkę z przeszłości. Pomaga jej w tym Gustaw, przyjaciel z dzieciństwa. Wspólne działania pozwalają zrozumieć obojgu, ze to co ich łączy to już nie tylko przyjaźń, ale "kochanie" 😊
Jak na debiut to książka dość dobra. W moim osobistym odczuciu to jednak wyraźnie da się wyczuć, że to "początki pisarskie" 😊 choć bardzo bardzo obiecujące 😉

Jak na debiut to książka...

2088

Całkiem przyjemna lektura w sam raz na deszczowe popołudnie.
Akcja toczy się w urokliwej wiosce,gdzie Olga główna bohaterka odziedziczyła dom po babci,dom wraz z rodzinnymi tajemnicami.
Warto!!

Całkiem przyjemna lektura w sam raz na deszczowe popołudnie.
Warto!!

Lubię czytać debiuty, bo sięgając po takie powieści nie wiemy czego możemy się spodziewać. I właśnie taka nieprzewidywalna i ciekawa była historia Olgi, która wraca z wielkiego miasta na wieś, do malowniczych Górali, do domku, który odziedziczyła po swojej babci Teresie. Domku, który skrywa pewne pilnie strzeżone rodzinne tajemnice. A jeśli chcecie wiedzieć jakie to tajemnice to musicie koniecznie przeczytać powieść Pani Klaudii Duszyńskiej🙂
🏠
Olga to młoda kobieta, która w pogoni za karierą, szczęściem, miłością wyjechała do stolicy, aby tam odnaleźć swoje miejsce w świecie. Jednak szybko okazało się, że pędzące miasto nie jest dla niej. Wraca na wieś. Do spokojnych, beztroskich Górali, gdzie planuje zacząć wszystko od nowa, poukładać swoje życie, skupić się na sobie i swoim szczęściu. Jednak jak to już w życiu bywa, nie zawsze jest tak jakbyśmy tego chcieli. Olga odkrywa, że przez wiele lat cała rodzina ukrywała przed nią pewne sekrety, o niektórych niewygodnych sprawach nikt nie mówił. Postanawia odkryć rodzinne tajemnice. Z pomocą przychodzi jej Gustaw, przyjaciel z dzieciństwa, artysta, z którym świetnie się rozumie i któremu czasem nawet pozuje. Czy z Gustawem uda jej się stworzyć coś trwałego? Czy jednak łączy ich tylko przyjaźń i wspólna chęć odkrycia pilnie strzeżonych tajemnic? W życiu Olgi pojawia się również Krzysztof. Chłopak jest sporo od niej młodszy, jednak sprawia, że przy nim mocniej zabije jej serce. Czy wda się w romans z nastolatkiem i jednocześnie bratem najlepszej przyjaciółki? Czy Oldze uda się poukładać na nowo życie i odnaleźć w końcu upragnione szczęście? Czy odkryje rodzinne sekrety? Jakie będzie miało to dla niej konsekwencje? Zachęcam Was do przeczytania i poznania odpowiedzi na te pytania 🙂
🏠
Muszę przyznać, że "Dom z widokiem na szczęście" to bardzo przyjemna i ciepła lektura, z którą miło spędziłam czas. Dominuje w niej malowniczy klimat Górali, rodzinne tajemnice, a także nieco refleksyjna atmosfera, która wkrada się do powieści za sprawą pogubionej i poszukującej swojej życiowej drogi Olgi. Pierwszoplanowa narracja sprawia, że możemy z bliska przyglądać się jej wyborom, podejmowanym decyzjom, wspólnie odkrywać rodzinne sekrety, poznawać emocje bohaterki, a także jej myśli. Olga często musi podejmować trudne decyzje, które nie zawsze zyskiwały moją aprobatę. Podczas czytania byłam czasami nawet zła na bohaterkę o to, że nie zawsze potrafiła konsekwentnie podążać wcześniej wybraną drogą. Jednak mimo wszystko Olga to postać, którą można polubić.
🏠
A czego zabrakło w powieści? Moim zdaniem niektóre wątki mogłyby być bardziej rozbudowane i dopracowane, zwłaszcza te dotyczące rodzinnych tajemnic. Zabrakło mi nieco napięcia i emocji podczas ich odkrywania. Jednak muszę przyznać, że pomysł na fabułę i rozwój wydarzeń bardzo mi się podobał. Myślę, że to bardzo udany debiut 😉 Polecam 😉

Jak na debiut jest to bardzo dobra książka. Czyta się szybko i przyjemnie.

Jak na debiut jest to bardzo dobra książka. Czyta się szybko i przyjemnie.

Czytając „Dom z widokiem na szczęście” Klaudii Duszyńskiej, miałam wrażenie jakbym czytała jedną z historii Magdaleny Witkiewicz. Chodzi mi o to rozchodzące się ciepło w okolicach serca, i przyjemnie spędzony czas przy lekturze, który zawsze towarzyszy mi przy jej książkach. W tym przypadku miałam bardzo podobne wrażenia, a to jest już coś! A to moi drodzy jest debiut autorki.

Olga lubi swoją pracę, ale w momencie kiedy jej ukochany łamie jej serce, postanawia zwolnić i wyjechać na pewien czas na wieś by poukładać myśli, i nie zrobić czegoś głupiego. Tam w domu po jej świętej pamięci babci, odnajdę spokój i nie tylko. Odnajduje sporo różnych pamiątek, które w końcu ujawnią skrywaną dawno skrywaną tajemnice.
Jednakże nie tylko to zacznie zaprzątać jej myśli, bo jej dawno niewidziany przyjaciel z dzieciństwa Gustaw postanowi pomóc jej w tej zagadce.

Muszę przyznać, że czytając tą książkę miałam takie wrażenie jakby napisało ją samo życie. Nikt by nie pomyślał, że debiut autorki, który jest książką obyczajową, będzie również krył w sobie wątek detektywistyczny. Powieść jest bardzo spójna, i wszystkie wątki tworzą nierozerwaną całość, choć muszę przyznać, że spodziewałam się troszkę innego zakończenia. Może też to być wina mojej wyobraźni, która zaczęła już pod koniec żyć własnym życiem.

„Dom z widokiem na szczęście” to z pewnością ciekawa książka, w której nie tylko przeżywamy problemy naszej głównej bohaterki Olgi, ale również przenosimy się do tego pięknego krajobrazu, który stworzyła autorka. Zdecydowanie to była jedna z najprzyjemniejszych książek jakie czytałam ostatnimi czasy, która pokazuje, że słowo miłość czasami wymaga czegoś więcej, tej odpowiedzialności za słowo. W końcu prawdziwa miłość zdąża się tylko raz, i tylko przy tej właściwej osobie. Przepiękna historia, do której was zachęcam.

Jest niewiele książek, które udaje mi się przeczytać w ciągu jednego dnia. Ta należy do tych rzadkich wyjątków. Może dlatego, że jest dość mało tekstu na stronie, a może dlatego, że najzwyczajniej w świecie dobrze mi się ją czytało.
Książka opowiada o kobiecie, która po nieszczęśliwym związku ucieka na wieś, gdzie spotyka przyjaciela z dzieciństwa. Byli kiedyś nierozłączni, mogli sobie całkowicie ufać i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Jednak na horyzoncie pojawia się Krzysztof, 19-letni kawaler, po uszy zakochany w Oldze. Kobieta stoi między młotem i kowadłem, próbując nie zakłócić swojego spokoju w życiu po raz kolejny. Jednocześnie odkrywa tajemnicę rodzinną, którą stara się rozwiązać. Czy uda się dziewczynie odnaleźć przodków? Kto jej w tym pomoże, Gustaw, Krzysztof, a może obaj absztyfikanci?
Powieść czyta się błyskawicznie, ponieważ jej akcja pędzi! Czasami miałam wrażenie, że działo się tam za dużo, a akcja nim się rozwinęła, została zakończona. Czułam z tego powodu mały niedosyt. Główna bohaterka jest osobą niezdecydowaną, lekkomyślną i działającą pod wpływem impulsu. Muszę przyznać, że miejscami byłam na nią tak zła, że chciało mi się krzyczeć: „Dziewczyno! Ogarnij się!”. Niemniej jednak polubiłam ją za spontaniczność i wahania nastrojów, to takie życiowe u kobiet. Lekkie i niewymagające pióro Klaudii powoduje, że strony przelatują przez palce, aż dochodzi się do zakończenia. Typowego happy endu. I to jest fajne, ponieważ nie wymagałam niczego więcej od tej lektury. Uważam, że jest to udany debiut i trzymam za Klaudię kciuki. Mam nadzieje, że wyda kolejne książki, po które chętnie sięgnę.

‘’Dom z widokiem na szczęście’’ to historia Olgi, która po latach pogoni za nieosiągalną dla niej miłością postanawia powrócić w rodzinne strony. W czasie gdy stryj wyjeżdża na wakacje za granice , to właśnie ona ma się zająć urokliwym domem należącym niegdyś do zmarłej babci. Dom w Góralach jest pełen wspomnień i pamiątek po babci, która jak później się okazuje skrywała przed wnuczką również wiele sekretów. Tymczasem spotkanie po latach z przyjacielem z dzieciństwa pozwala Oldze oderwać się od przeszłości, którą chce jak najszybciej wyrzucić z pamięci. Co więcej pomoc Gustawa przy dociekaniu prawdy na temat przodków dziewczyny może zaowocować dość zaskakującymi rezultatami . . .
‘’Dom z widokiem na szczęście’’ opowiada nie tylko o poszukiwaniu swoich korzeni przez główną bohaterkę, lecz także jej poszukiwaniu samej siebie na nowo. Dom babci okazuje się być azylem dla Olgi, która w chwili gdy do niego trafia jest w totalnej rozsypce, a w jej głownie krążą same czarne myśli.
Trzeba przyznać, że akcja książki toczy się dość leniwie, chociaż nie brak tu również kilku małych zwrotnych momentów. Ogromnym atutem powieści jest idealne oddanie przez autorkę uroków lata spędzonego w malowniczej wsi. To w jaki sposób Pani Duszyńska szczegółowo opisuje wakacje spędzone przez bohaterkę na wsi pozwala nam się myślami przenieść do tego miejsca. W książce świetnie została przedstawiona siła wieloletniej przyjaźni, która pomimo gorszych i lepszych momentów nadal potrafi zdziałać cuda. Jeśli chodzi natomiast o wątek romansu, to trzeba przyznać że decyzje Olgi niejednokrotnie mogą zaskoczyć. Tym, co niestety mnie nieco rozczarowało jest zakończenie, które jak dla mnie było mało satysfakcjonujące.
Lekkie pióro autorki sprawia, że przez tę historie po prostu się płynie. To idealna lektura na oderwanie się od codzienności , szczególnie w okresie letnim. ‘’Dom z widokiem na szczęście’’ to książka z ciekawie sformułowaną fabułą , a biorąc pod uwagę że jest debiutem, to autorce należą się jeszcze większe brawa ! Gorąco polecam jeśli lubicie takie odprężające i klimatyczne powieści .

• Obyczajowa
  • RECENZENCKIE