Miłość pod choinkę

Klaudia Duszyńska Wydawnictwo: Lira literatura obyczajowa, romans
Lira
2022-10-24
2022-10-24

Książka pod tytułem "Miłość pod choinkę opowiada historię Marii, która pracuje w czasopiśmie dla kobie oraz Anieli, która jest instruktorką jogi. Marysia jej perfekcjonistką jej dzień zwykle toczy się zwykle według określonego planu jednak jej spokój zostaje zburzony gdy jej chłopak Adam wyjeżdża do pracy do Afganistanu. Natomiast Aniela po traumatycznym rozstaniu żyje z dnia na dzień i nie może ułożyć sobie życia uczuciowego. Młoda instruktora jogi ma już dość strofowania przez rodzinę i postanawia wziąć na święta udawanego narzeczonego. Czy cała maskarada ma prawo się udać i czy te święta spędzone w Łosicach odmienią życie przyjaciółek przekonaj się czytając książkę autorstwa Klaudii Duszyńskiej.

Polska jest ciekawie podzielona, jeżeli chodzi o tradycyjne potrawy wigilijne i świąteczne, można znaleźć dość interesujące smaki, których sami  nie znajdziemy na własnych świątecznych stołach. W książce Pani Klaudii Duszyńskiej pierwszy raz się spotkałam z pączkami z grzybami, w pierwszej chwili pomyślała, że Autorkę poniosła lekko świąteczna fantazja ;) ale nic bardziej mylnego, bo taka potrawa istnieje, więc muszę grzecznie przeprosić :) Jeżeli chodzi o pozostałe smakołyki z wigilii w Łosicach, gdzie toczy się akcja książki, to raczej są już tam w większości znane mi smaki i tradycje, ale oprócz kulinariów, poznajemy historię dwóch najlepszych przyjaciółek i ich rodzin, w których nie zawsze jest idealnie, które jak każda zwykła  rodzina ma swoje tajemnice, nierozwiązane konflikty, które jednak mimo różnych animozji co roku spotykają się przy świątecznym stole. Opowieść o tym, że warto wybaczać, że nie należy chować urazy za wszelką cenę, że warto zawalczyć o najbliższych i najważniejszych dla siebie ludzi.
Jeśli tylko macie ochotę na osłodzenie sobie klimatu świąt to "Miłość pod choinkę"  Wam to zapewni. To ciepła opowieść o magii świąt, która otula swoim ciepłem, roztacza zapach pierników i zielonej choinki, zachwyca sielskim krajobrazem i opowiada o miłości, bliskości, radości z bycia razem i to nie tylko w ten świąteczny czas.

Cukierkowa, świąteczna komedia romantyczna w wersji papierowej. Całkiem niezła

Cukierkowa, świąteczna komedia romantyczna w wersji papierowej. Całkiem niezła

Nie jest to długa historia, a w połączeniu ze stylem pisania autorki powoduje, że czyta się ją bardzo szybko. Niestety nie wywarła na mnie większych emocji. Owszem pomysł na fabułę bardzo mi się podobał, ale zabrakło mi czegoś, co chwyci za serce, ściśnie gardło. Tak wiem, nie każda książka musi wzruszać, ale chyba tego się spodziewałam po tej pozycji i to był mój błąd. Dla mnie tutaj przysłowiowa magia świąt nie zadziałała.
Jednak ogromny plus za ukazanie tak wielkiej, prawdziwej relacji między dziewczynami. Każdemu życzę takiej przyjaźni.

Maria i Aniela znają się od lat. Aniela instruktorka jogi i singielka, która z miłością jest nieco na bakier. Maria natomiast, to typ karierowiczki, znajdującej jednak czas na miłość. Na święta obie dziewczyny wybierają się do ich rodzinnej miejscowości. Daniela by uniknąć po raz kolejny krępujących pytań o miłość, postanawia wynająć chłopaka, który ma udawać jej narzeczonego. Natomiast Maria, której ukochany ma być w tym czasie wiele kilometrów od niej, pomaga przyjaciółce zrealizować plan.
Jak ja lubię takie książki. Ciepła opowieść o dwóch przyjaciółkach pod śnieżną pierzynką. "Miłość pod choinkę" do lekka i przyjemna historia, która was nie zanudzi, a jedynie miło spędzicie z nią czas. Może i nie niesie ona żadnego głębszego przesłania, które natchnie was do wielkich przemyśleń, powodując, iż wylejecie nad nią morze łez, a fabuła będzie przewidywalna, ja jednak dostałam tu wszystko czego oczekiwałam. Treść nie sprawiła,iż czułam się przytłoczona tym co czytam, a happy end jak najbardziej był i to z nawiązką. Bo nie wiem, jak wy, ale ja od książki w świątecznym klimacie klimacie oczekuje właśnie tego świątecznego klimatu bez tak zwanego umartwiania bohaterów. Znajdziecie tu także rodzinne pranie brudów i dramy z tym związane, jednak nie przysłonią one głównego tematu – miłości pod choinkę.

Dziś książka, która mimo, że nie wydaje się słodko -cukierkowa, przypomina mi świąteczną komedię romantyczną.
Główne bohaterki - Maria i Aniela mimo, że są jak ogień i woda, przyjaźnią się od lat. Maria pracuje jako specjalistka od promocji w czasopiśmie dla kobiet, a Aniela jest instruktorką jogi.
Maria jest perfekcjonistką, dziewczyną Adama i człowiekiem który zawsze ma plan.
Aniela to silna i niezależna singielka, która mierzy się z tradycyjnym podejściem do życia swoich bliskich. Przyjaciółki spędzają święta w rodzinnych Łosicach- malowniczym, mazurskim miejscu. Aniela, aby uniknąć pytań rodziny drugą połówkę, zabiera za sobą "świątecznego narzeczonego".
Czy wszystko jest takie jak się wydaje?

Sympatyczna powieść, która ani mnie nie zachwyciła, ani nie mogę powiedzieć że mi się nie podobała. Nie jest to książka, która polecę dalej każdemu, ale też nie jest książką którą będę odradzać. Każdy musi przekonać się sam:)

Maria jest perfekcjonistką, dziewczyną Adama i człowiekiem który zawsze ma...

Totalnie się tego nie spodziewałam. Postać Anieli stała mi się bliska, choć sporo nas różni. Może to pewne doświadczenia, a może brak zrozumienia bliskich w podejmowaniu własnych decyzji. Niemniej połączyła nas więź.

Aniela lata temu zawiodła się na bliskich. Ci, którzy powinni ją wysłuchać, wesprzeć zawiedli i oskarżyli. Czy coś takiego da się wybaczyć? Czy są się zapomnieć? Czy będą mogli odbudować zaufanie do siebie nawzajem? Całe szczęście kobieta nie została z tym wszystkim sama. Maria, najlepsza przyjaciółką Anieli jest jej ogromnym wsparciem. Kobiety i tym razem mają plan.

Aniela jedzie do rodzinnego domu z udawanym narzeczonym, aby spełnić oczekiwania innych i uniknąć niewygodnych pytań przy stole.

Maria, za co musi przetrwać trudne rozstanie z miłością swojego życia. Wyjazd Adama, szczególnie teraz w okresie świątecznym sprawia, że kobieta ma źle przeczucia co do ich związku.

"Miłość pod choinkę" to jedna z tych powieści, która wciąga od pierwszych stron. Jeśli macie wolny wieczór to już wiecie, co robić! Historia Anieli i Marii to nie tylko słodka opowieść o przyjaźni, wspieraniu się w dobrych i złych momentach, przeżywanie rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Ta powieść ma drugie dno i pod osłoną ciepłych światełek pokazuje, jak trudno jest odbudować stracone zaufanie, jak łatwo posadzić jest kogoś niewinnego.

To ciepła opowieść, która pokazuje, że w każdej rodzinie bywają sekrety, nieoczekiwanie wychodzą zza starej szafy. I to nasza decyzja czy je przezwyciężymy. Czy pokonamy dzielące nas słowa i czyny, a magia świąt pomoże nam odzyskać bliskość drugiej osoby.

Gorąco polecam ❤

Nie jest zła ale szału nie ma .

Nie jest zła ale szału nie ma .

Dwie przyjaciółki, na dobre i złe. Jedna szczęśliwie zakochana jednak pełna wątpliwości w chwili gdy jej narzeczony wyjeżdża do pracy w okresie świątecznym, druga samotna, strofowana przez rodzinę w sprawie braku partnera. Wpada na szalony pomysł ale czy wszystko pójdzie po jej myśli...
Książka o sile przyjaźni, zaskakujących wydarzeniach wynikających z niezaplanowanych sytuacji i uczuciu, które może wiele przeciwności pokonać

Chcąc się wprawić w świąteczny nastrój, sięgnęłam po świąteczne powieści. Nie było to złe. Nie jest to poziom mojej ulubionej sensacji z przyległościami pozakryminalnymi - jednak jako przerywnik mocniejszych pozycji, może być ;)
Taka trochę bajka dla dorosłych ;) Jednak można sięgnąć, aby się rozluźnić... ;)

• Świąteczne
  • Przeczytane 2023