Wojownicy. Potęga trójki #2: Mroczna rzeka.

Okładka książki Wojownicy. Potęga trójki #2: Mroczna rzeka. Erin Hunter
Okładka książki Wojownicy. Potęga trójki #2: Mroczna rzeka.
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Wojownicy (tom 14) Seria: Potęga trójki fantasy, science fiction
Wojownicy (tom 14)
Potęga trójki
Warriors. The Power of Three #2: Dark River
Nowa Baśń
2020-03-20
2020-03-20
9788382030006
Katarzyna Krawczyk

Kocham tę część Potęgi Trójki. Jak narazie z 3 serii lubię najbardziej ten tom jednak niektóre rzeczy według mnie były bez sensu, a Ostrokrzewiasta Łapa mnie strasznie denerwuje. Jednak dalej polecam i spoko się czyta.

Znowu do połowy jakoś nudnawo, za to potem odpowiednio ruszyło z kopyta, tak jak to powinno być. Poczekam jednak z wyższą oceną na kolejne części, bo w dalszym ciągu nie jestem tak usatysfakcjonowana jak czytając drugą serię. Ale cieszy mnie, że już coś ruszyło. Byle teraz się pokula do przodu, a nie znowu utknie w miejscu.

Kocham tą serię, naprawdę warto przeczytać 💖

Kocham tą serię, naprawdę warto przeczytać 💖

Te ciągłe konflikty i nieufność między klanami zaczynają mnie już trochę męczyć. Zaczynam myśleć, że Tygrysia Gwiazda jednak ma rację (nie wierzę, że to mówię),że klany powinny się zjednoczyć. Tylko oczywiście nie pod przywództwem takiego mordercy jak Tygrysia Gwiazda, ale raczej pod światłym przewodnictwem Ognistej Gwiazdy ^_^. Tyle że on nie ma takich ambicji i uważa, że powinny być cztery klany. No to niech już mu będzie, ale mogłyby się lepiej dogadywać. Jak Rozżarzona Łapa spadła z drzewa i złamała nogę, myślałam, że ducha wyzionę. Zdenerwowałam się chyba jeszcze bardziej niż Liściasta Sadzawka! Finałowa akcja ratowania kociaków z zalewanych wodą tuneli bardzo efektowna i dramatyczna. Tylko żal mi tego ducha Liści Opadłych. To niesprawiedliwe, że ciągle musi się błąkać po tych tunelach... Na plus: Lwia Łapa przepięknie wygląda na tej okładce!

Odnoszę wrażenie, że z każdą kolejną częścią tej serii jest coraz więcej intryg i szalonych, niespodziewanych zwrotów akcji! Podoba mi się to, że rozdziały są pisane z perspektywy trzech różnych kotów - głównych bohaterów "Potęgi Trójki" - dzięki temu możemy śledzić równolegle rozwój i historie trzech postaci, a do tego zobaczyć równolegle kilka wydarzeń, które kierują nas nieuchronnie ku kolejnym, dziwacznym historiom.
Ta część, nawet mocniej niż poprzednia, nakreśla mnóstwo pytań, ale nie daje nam zbyt dużo odpowiedzi. Po skończeniu miałam ochotę sięgnąć po kolejny tom, bo rozpierała mnie ciekawość i chęć poznania odpowiedzi. Mam nadzieję, że ten zapał nie zniechęci jak zawsze wolno budowany początek. Widać tutaj sporo chaosu w życiu bohaterów, ale często wychodzi to na plus - a co z tego wyniknie? To dopiero w kolejnej książce!
I błagam! Ta okładka jest tak śliczna, że nie mogłam się na nią napatrzeć. W końcu ta seria doczekała się godnych, pięknych okładek, które aż chce się mieć na półce.

“Mroczna rzeka” w niczym nie ustępuje poprzednim tomom wojowniczych przygód. Z jednej strony dominuje tu odwaga, lojalność, spryt, ale wkradają się również wątpliwości, dochodzi do głosu serce oraz przyjaźń ponad podziałami.
Charakterystyczne dla Erin Hunter baśniowe obrazy, pozwalają bezwarunkowo przenieść się na kocie ścieżki, stanąć u boku bohaterów i ich, niekoniecznie słusznych, wyborów. To rzeczywistość, która zafascynuje nie tylko młodych czytelników. Wojowniczy spryt, szczerą lojalność i wrodzoną waleczność można docenić w każdym wieku.

Recenzja w całości: https://mamao.pl/wojownicy-potega-trojki-mroczna-rzeka-erin-hunter/

Dopiero czytam ale już widzę sporo błędów. Jak w każdym tomie było słowo "Pieszczochy" to teraz zmieniło się na "Piecuchami". Oraz inne jakieś literówki. Zwykle błędów nie zauważam. Ale tu jednak zwróciłem uwagę czyli musi ich trochę być.

Kolejny tom wojowników. I 1 raz byłem tak bardzo zaskoczony postępowaniem Ognistej Gwiazdy. Chyba 1 raz w przeciągu wszystkich do tej pory wydanych tomów nie chciał pomagać innemu klanowi. ŁAŁ. On i nie pomaganie komukolwiek to widok jeden na milion. Oczywiście znalazły się inne koty które chciały pomóc innemu klanowi.

Jakich wyborów dokonają koty? Czy będą zgodne z kodeksem? Przeczytaj i się dowiedz.

Wstęp
Z niecierpliwością czekałam na kolejny tom Cyklu „Wojownicy.” „Mroczna rzeka” Erin Hunter to drugi tom trzeciej serii „Potęga trójki.” Jest to kontynuacja przygód trojga rodzeństwa. Sójcza Łapa, Lwia Łapa i Ostrokrzewiasta Łapa to młode i wyjątkowe koty. Próbują poznać tajemnice innych kotów z Klanu Pioruna. Szkolą się w wybranych przez siebie sztukach. Chcą także poznać sekrety innych klanów, przez co wpadają w tarapaty. To kolejna część przygód kocich bohaterów. Baśniowa sceneria sprawiła, że choć na chwilę oderwałam się od naszej szarej rzeczywistości. To prawdziwa uczta nie tylko dla miłośników kotów. Jeśli chcecie poznać dalsze losy trojga rodzeństwa, które poznaliśmy w „Widzeniu”, to koniecznie sięgnijcie po „Mroczną rzekę.”

Problemy Klanu Rzeki
Po ciężkiej dla wszystkich klanów porze nagich drzew, przyszła wyczekiwana pora nowych liści. Natura budzi się do życia. Zwierzyny jest coraz więcej, bohaterowie nie muszą już głodować. Jednak w klanach powstają konflikty, rodzą się nowe problemy. Młode koty nie zdają sobie sprawy z konsekwencji wynikających z łamania kodeksu wojownika. Udają się na zgromadzenie. Ostrokrzewiasta Łapa i Lwia Łapa są bardzo podekscytowani tym, że znów będą mieli okazję spotkać swoich przyjaciół z innych klanów:

„Na myśl o zgromadzeniu Lwią Łapę z emocji zaczął mrowić ogon.”

Dla Sójczej Łapy to będzie coś nowego – na poprzednim zgromadzeniu nie był obecny. W czasie obrad klanów na jaw wychodzi fakt, że Klan Rzeki ma problem z własnym terytorium. Na pewien czas osiedla się na wyspie, gdzie odbywają się zgromadzenia. Inne klany nie są z tego zadowolone. Zaczynają obawiać się o własne terytorium. Czy dojdzie do kolejnej bitwy między wojownikami? Ostrokrzewiasta Łapa postanawia poznać sekret Klanu Rzeki. Przekrada się na Wyspę Dębów, by porozmawiać z Wierzbową Łapą. Jakie konsekwencje poniesie za złamanie zasad panujących w klanach? Czy jej misja przyniesie rozwiązanie?

Tajemnice między rodzeństwem
Wojownicy Klanu Pioruna mają wiele sekretów. Młode koty je wyczuwają i chciałyby poznać. Sójcza Łapa ma widzenia, potrafi kontaktować się z Klanem Gwiazdy nad Księżycową Sadzawką. Ten niepokorny medyk poznaje tajemnice innych klanów, które nie są przeznaczone dla jego uszu:

„– Wiedza może być niebezpieczna – przestrzegła go Liściasta Sadzawka.”

Sójcza Łapa znajduje nad brzegiem jeziora tajemniczy patyk. Dzięki niemu ma mroczne widzenie. Czy dotyczy ono przeszłości, czy tego, co dopiero ma się wydarzyć? Przywódca Klanu Pioruna, Ognista Gwiazda, lekceważy to, co Sójcza Łapa ma do przekazania. Młody kot jest tym faktem bardzo rozgoryczony:

„Jestem kimś więcej niż tylko ślepym medykiem! – pomyślał Sójcza Łapa i wysunął pazury. – Ja im jeszcze pokażę!”

Również Lwia Łapa ukrywa pewien sekret przed rodzeństwem i pozostałymi wojownikami. Gdzie wymyka się nocami i co robi? Wszyscy zauważają, że jest wiecznie niewyspany, co wpływa na jego umiejętności w czasie polowań i treningów. Czy Ostrokrzewiasta Łapa odkryje sekret brata i w porę go ostrzeże, że może to zaszkodzić ich klanowi?

„Ostrokrzewiasta Łapa poczuła nagle smutek. Kiedyś dzielili się wszystkim, ale teraz próby wyduszenia czegokolwiek z brata przypominały wyjmowanie pcheł spomiędzy kolców jeża — jeśli nie wyskoczą same, nie ma mowy, żeby ich dosięgnąć.”

Rodzeństwo coraz częściej zastanawia się nad zasadami kodeksu wojownika. Z niektórymi z nich się nie zgadza. Jednak starsi wojownicy twierdzą, że tylko przestrzegając ustalonych zasad można zachować spokój i porządek:

„– Może przestaniesz głowić się nad kodeksem wojownika, a zaczniesz go stosować? Twój klan jest głodny i przemoczony. Skoncentruj się na tym, żeby go nakarmić, zamiast zastanawiać się nad dobrem i złem!”

Jakich wyborów dokonają młode koty? Czy pójdą za głosem serca, czy też będą żyć zgodnie z obowiązującymi zasadami? Rodzeństwo połączy siły i spróbuje uchronić klany przed nadciągającym niebezpieczeństwem. Co grozi klanom? Koniecznie przeczytajcie.

Podsumowanie
„Mroczna rzeka” Erin Hunter to kolejna wspaniała część cyklu „Wojownicy.” Dzięki obrazowym opisom, w baśniowej i magicznej scenerii, Czytelnik zapomina o otaczającym go świecie. Dla mnie to była ucieczka przed szarą rzeczywistością. Z przyjemnością czytałam o sfrustrowanym Sójczej Łapie, zagubionym Lwiej Łapie i niepokornej Ostrokrzewiastej Łapie. To trio naprawdę potrafi wywołać zamęt nie tylko w Klanie Pioruna! Ich umiejętności z każdym dniem rosną. To doskonała powieść o rodzącej się przyjaźni pomiędzy poszczególnymi bohaterami. Doskonale Autorka ukazała tutaj narastający konflikt pomiędzy klanami. Byłam bardzo ciekawa, czy Klan Rzeki rozwiąże problem z własnym terytorium. Były momenty, które wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Doświadczyłam także odrobiny niepewności i strachu. Bardzo ciekawi mnie, jakie tajemnice skrywają inne koty z Klanu Pioruna. Mam nadzieję, że w kolejnych częściach kilka sekretów się wyjaśni. Niecierpliwie czekam na kontynuację przygód tego wyjątkowego rodzeństwa z Klanu Pioruna!

Wstęp

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Wojownicy

Dodaj cytat z książki Wojownicy. Potęga trójki #2: Mroczna rzeka.