Falafel na ostro

Okładka książki Falafel na ostro
Michel Kichka Wydawnictwo: MOCAK, Muzeum Sztuki Wspolczesnej w Krakowie MOCAK komiksy
komiksy
Falafel sauce piquante
MOCAK, Muzeum Sztuki Wspolczesnej w Krakowie MOCAK
2019-10-16
2019-10-16

Bardzo ciekawe i podobało mi się bardziej niż Drugie Pokolenie. Liczyłem jednak na nieco więcej humoru i spojrzenie na codziennie życie w Izraelu.
Trochę tego jest, społecznych obserwacji i specyfiki życia z historią i wojną obecną praktycznie na codzień.
I choć podziw budzi podejście do pokoju, prostesty i tworzenie mostow między krajami i kulturami, to trochę zabrakło perspektywy "drugiej strony" (polecam Kroniki Jerozolimskie).

No i bardzo ludzki lęk o dzieci, życie z obecnym terroryzmem... Coś niewyobrażalnego.
Warto przeczytać.

Na początku nużąca, bo co mnie obchodzi historia rodzinna jakiegoś gościa, w drugiej połowie jednak mocno zyskuje. Na pewno sięgnę po drugą część

Dodaj cytat z książki Falafel na ostro