W świecie gry

Okładka książki W świecie gry
Nick EliopulosLuck Flowers Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Kroniki Woodsword (tom 1) Seria: Minecraft literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kroniki Woodsword (tom 1)
Minecraft
Into Theo Game
Egmont Polska
2019-05-15
2019-05-15
Data 1. wydania:
2019-04-18
Anna Hikiert-Bereza
Minecraft gry komputerowe fantastyka literatura dziecięca

Okładka książki Spirit Animals. Księga Shanea Nick Eliopulos, Tui T. Sutherland
Ocena 7,0
Spirit Animals... Nick Eliopulos, Tui...
Okładka książki Ostatnie starcie Nick Eliopulos, Luck Flowers
Ocena 7,9
Ostatnie starcie Nick Eliopulos, Luc...

Okładka książki 117-piętrowy domek na drzewie Terry Denton, Andy Griffiths
Ocena 8,3
117-piętrowy d... Terry Denton, Andy ...
Okładka książki Na głęboką wodę Nick Eliopulos, Luck Flowers
Ocena 7,9
Na głęboką wodę Nick Eliopulos, Luc...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka dla fanów Minecrafta. Dużym plusem dla dzieci, które dopiero uczą się czytania, jest duża czcionka. Dzięki temu o wiele łatwiej samodzielnie zaznajomić się z lekturą młodszym czytelnikom. Kolejne tomy można zakupić zarówno w twardej jak i miękkiej okładce, a także w gustownym minecraftowym pudełku, mieszczącym dokładnie cztery tomy serii.
Więcej na: https://konfabula.pl/propozycje-ksiazek-dla-fana-minecrafta/

Więcej na:...

Przed przeczytaniem książki nie miałom bladego pojęcia o Minecrafcie, a dziś go uwielbiam! Humor, akcja, sekrety i świat gry - to wszystko sprawia, że jest niezwykle wciągająca. Nie trzeba znać gry, by umieć przeczytać, w dodatku wszystko rozumiejąc. Polecam!

Czytanie w książce o znanych z gry elementach jest przyjemne i bywa zabawne (brak miejsca w ekwipunku, zakaz kopania prosto w dół). Przygody bohaterów mogą spodobać się nowicjuszom, ale starsze dzieci lub lepiej znające grę książka może nudzić. Zrobienie łopaty czy łóżka to wyzwania dla autora.
Spodziewałam się, że książka będzie nie tylko rozrywką, ale też może czegoś nauczyć. Niestety nie bardzo.
Śmieszą mnie trochę bohaterowie o dziwnych imionach - po polsku jakoś nie pasują. Tak samo jak poprawność - jedno dziecko białe, jedno żółte, jedno na wózku, itd.

Spodziewałam się, że książka będzie nie tylko rozrywką, ale też może czegoś...

Spodziewaliśmy się z dziećmi przedniej zabawy, w końcu to Minecraft i nasza pierwsza książka z akcją w tym uniwersum, powinno być ciekawie, dziać się wiele, a było dość średnio. Pomysł na książkę świetny, jednak sam pomysł nie załatwi sprawy.

Czwórka przyjaciół dostaje od swojej nauczycielki propozycję przetestowania gogli VR do gry w Minecrafta. Gogle te okazują się niezwykłe, bo dosłownie przenoszą bohaterów w świat gry, wszystko jest niesamowicie realistyczne. Jedynym problemem jest to, że przyjaciele zalogowali się w Minecrafcie na trybie przetrwania, a to znaczy, że może czaić się na nich wiele niebezpieczeństw.

Tryb przetrwania. No właśnie… miało być groźnie, walka z czasem i w ogóle. A tam oprócz jakiegoś zawodzenia zombiaków z oddali z raz czy dwa nic się nie działo! Przyjaciele w najlepsze budowali swój zamek i to generalnie cała fabuła książki. Pięknie, że rozwijała się ich relacja, że dopuścili do swojego grona nową koleżankę, to wszystko było wartościowe, ale to miał być Minecraft! Było go za mało i każdy poruszony temat czy pojęcie z gry jak dla początkującego, obrażające inteligencję gracza w tą grę. To ja wszystko wiedziałam, a grę znam tylko z obserwacji moich dzieci. Ubogo w treści, naprawdę. Do tego zakończenie, które zobowiązuje do sięgnięcia po kolejną część, bo historia nawet w najmniejszym stopniu się nie kończy, a jakby dopiero zaczyna.

Jak wspomniałam wcześniej, pomysł z goglami fajny, ilustracje ok i dobrze, że jest ich sporo, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Osobiście jestem rozczarowana a i widziałam po minach dzieci, że spodziewały się czegoś bardziej… minecraftowego.

Dodaj cytat z książki W świecie gry