Anatomia konfliktu rosyjsko-czeczeńskiego. Grozny 1994/1995, 1999/2000

Okładka książki Anatomia konfliktu rosyjsko-czeczeńskiego. Grozny 1994/1995, 1999/2000
Maciej Maciejak Wydawnictwo: INFORTeditions Seria: Bitwy/Taktyka powieść historyczna
powieść historyczna
Bitwy/Taktyka
INFORTeditions
2018-11-14
2018-11-14
Czeczenia politologia

Książka całkiem przyzwoita. Zbiera "do kupy" temat. który jeży włosy na głowie. Książka potrzebna. Moim zdaniem obowiązkowa lektura dla tych, którzy interesują się Rosją - tą współczesną i tą minioną, które wiele się nie różnią.
Przy okazji - już choćby z szacunku dla ofiar naszych "braci Słowian" może warto było przysiąść i nie wypuszczać "baboli" typu "prezydent Francji...

Książka rozpoczyna się dość obszernym rysem historycznym oraz omówieniem dziejów Czeczenii od czasów starożytnych do lat 90-tych. Przyznam, że te wstępne sto pięćdziesiąt stron, to dobre i konieczne wprowadzenie dla kogoś nie interesującego się historią Kaukazu. Następnie dochodzimy już do najważniejszych rozdziałów w książce dotyczących powstania Czeczeńskiej Republiki...

"Zagłada narodu..."
Książka ta opisuje tragedię narodu Czeczeńskiego na tle jego historii. Autor od początku opisuje dzieje dzielnych górali do czasów najnowszych. Całość przyswaja się świetnie i mimo historycznego zacięcia lektura niesie ogromny ładunek emocjonalny. Po jej przeczytaniu o 180 stopni uległo przeobrażeniu moje spojrzenie na wydarzenia w Dobrowce czy...

Dodaj cytat z książki Anatomia konfliktu rosyjsko-czeczeńskiego. Grozny 1994/1995, 1999/2000