Ziołowa apteczka na dziecięce choroby

Okładka książki Ziołowa apteczka na dziecięce choroby Magdalena Przybylak – Zdanowicz
Okładka książki Ziołowa apteczka na dziecięce choroby
Magdalena Przybylak – Zdanowicz Wydawnictwo: Eureka poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Eureka
2018-08-17
2018-08-17
zioła ziołowa apteczka kuracje ziołowe Magdalena Przybylak-Zdanowicz natura zdrowie ekologia

Bardzo bogata treść,wiedza przydatna przy małych dzieciach i nie tylko.

Bardzo bogata treść,wiedza przydatna przy małych dzieciach i nie tylko.

Jeśli macie w domu problemy ze zdrowiem maluchów ale także i większych dzieci chcę Wam dzisiaj na blogu przedstawić książkę, która na pewno nikomu nie zaszkodzi a być może pomoże 😁.

Jest to "Ziołowa apteczka na dziecięce choroby" Wydawnictwa Eureka. Znajdziemy tu bezpieczne i wypróbowane naturalne sposoby na wzmocnienie odporności i zdrowia u dzieci ale wykorzystać to mogą także osoby dorosłe 😁.

Autorami książki są Magdalena Przybylak-Zdanowicz i Zbigniew Przybylak. Zebrali w książce przepisy na naturalne kuracje zielarskie i dietetyczne, które pomogą w wielu chorobach u dzieci. Znajdziemy tu przepisy na mikstury, syropy i zioła, które wspomagają budowę odporności u dzieci 😁. Znajdziemy tu także naturalne sposoby na grypę, gorączkę, katar i kaszel a także wiele innych chorób.

Jeśli szukacie przepisów na naturalne herbaty rozgrzewające czy np kojące okłady na przeziębienia to koniecznie musicie zagłębić się w tą książkę 😁. Oczywiście znajdziemy też słynny miód i kuracje jakie możemy z nim stosować (my korzystamy z miodu cały rok) aby wzmocnić odporność u dzieci, choć u dorosłych też działa 👍.

Jeśli dziecko ukasi jakiś owad to też znajdziemy odpowiednie domowe sposoby aby ulżyć naszym maluchom. Znajdziemy bardzo cenne i nie zawsze chętnie publikowane informacje na temat kosmetyków że szkodliwymi substancjami. A na koniec coś dla dzieci - przepisy na słodkości ale na takie zdrowe słodkości 😁.
Książkę oceniamy bardzo pozytywnie i jest to rewelacyjny zbiór przepisów i poradników jak zdrowiej a co za tym idzie lepiej żyć 😁. Jednym minusem takich kuracji jest czas jaki musimy im poświęcić aby zadziałały, niestety nie każdy ma tydzień żeby zostać w domu i leczyć się domowymi sposobami a inaczej one nie pomagają. Ale uważamy, że warto próbować, szczególnie u dzieci 😁.

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile jesteśmy w stanie popełnić błędów wychowawczych, dotyczących ściśle tematyki zdrowotnej. Mamy tendencję do przegrzewania dzieci, do trzymania ich wręcz w hermetycznie zamkniętych pomieszczeniach bez dopływu świeżego powietrza, nie hartujemy małego organizmu, przesadnie reagujemy na pierwsze symptomy choroby, a nawet na wyrost podajemy niektóre leki. To oczywiście tylko niektóre "grzeszki" rodziców. Po lekturze tej interesującej książki śmiało mogę powiedzieć, że wiele jeszcze przed nami, a poradnik mogę z czystym sumieniem polecić także przy profilaktyce oraz w czasie, kiedy choruje dorosły.

Tutaj znajdziecie ciekawie opisane kuracje wzmacniające odporność, czy leczące najczęstsze dolegliwości przeziębieniowe, ale autorzy zwracają szczególnie naszą uwagę na odporność, która w 90% znajduje się przecież w jelitach i to o dobrą, urozmaiconą dietę powinniśmy zadbać. Całe zagadnienie dotyczy dzieci, ale publikację czytałam z ogromnym zainteresowaniem, że mogę ją polecić wszystkim, bez względu na wiek. Wszelkie metody i kuracje oparte są na naturalnych lekach, czyli ziołach, które od początków ludzkości były jedynym skutecznym antidotum na różnego rodzaju dolegliwości. A dotyczą one wszystkiego. Od diety, doboru odpowiedniej żywności, po rady przy przeziębieniu, różnego rodzaju bólach, obrzękach, czy urazach.

"Ziołowa apteczka" zaskoczy Was bogatym omówieniem tematu, skupiając się na najważniejszych jego aspektach. To poradnik, który pomorze rodzicom podczas choroby dzieci złagodzić jej objawy i skutki. Tutaj jest mnóstwo przepisów z użyciem ziół, cennych wskazówek i porad - proste do wykonania, często z tego, co mamy pod ręką, co mamy w kuchennych szafkach. Można je wręcz przygotować naprędce. Całość merytorycznie dopracowana, napisana zrozumiałym, prostym językiem, czytelnie i przejrzyście oraz imponująco graficznie. Do publikacji użyto wyrazistych zdjęć. Od ekologicznej wyprawki dla noworodka po cenne porady przy chorobach dzieci. Szczerze i bardzo polecam!

Zioła i rośliny otaczają nas na każdym kroku, jedne z nich bardziej przyciągają naszą uwagę, inne mniej, jednak wiele z nich ma silne właściwości prozdrowotne oddziałujące na nasz organizm. Czy wiemy jak korzystać z ich dobrodziejstw, jak wykorzystać ich dary dla dobra dziecka i jak dzięki nim unikać wszechobecnej chemii żywnościowej i farmaceutycznej? Zapoznajmy się z poradami autorów książki „Ziołowa apteczka na dziecięce choroby”, którzy swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem w tym zakresie dzielą się na łamach pięknie wydanej, kolorowej i kipiącej wiedzą publikacji.

Wstęp rozpoczynający naszą podróż w świat ziołowej apteczki nakreśla główne tory, którymi podążymy czytając lekturę: poznamy porady i kuracje naturalne, dietetyczne i zielarskie mające na celu leczenie i profilaktykę najczęstszych chorób i dolegliwości wieku dziecięcego. Zapoznamy się także z praktycznymi informacjami na temat ekologicznej wyprawki dla maluszka, poznamy apetyczne przepisy i dowiemy się w jaki sposób dobierać kosmetyki do pielęgnacji dzieci. Porady zawarte w książce znajdą zastosowanie zarówno dla małych, jak i dużych odbiorców, ponieważ przepisy ziołowe posiadają dawkowanie dla odpowiednich grup wiekowych.

Młodzi rodzice często szukają porad dotyczących leczenia i karmienia swoich pociech posługując się niepewnymi źródłami informacji, przez co popełniają błędy żywieniowe, kierują się reklamami i obecnie panującą modą, zamiast korzystać z mądrości natury, przodków i wielu sławnych zielarzy. Autorzy książki zachęcają do wprowadzenia ziół jako pierwszej linii obrony i profilaktyki zdrowotnej, pokazują ciekawe, proste i skuteczne przepisy na ich zastosowanie w formie herbat, maści, kompresów czy też proszków i syropów.

Jeśli nie słyszeliśmy jeszcze o sugar blues, nie zwracamy uwagi na skład kosmetyków do pielęgnacji niemowląt, a w sklepie chętnie sięgamy po gotowe produkty w słoiczkach – ta książka jest dla nas pozycją obowiązkową. Dowiemy się z niej także jakie są źródła nerwowości dzieci, co robić w przypadku różnego rodzaju bólu, podrażnień i stłuczeń.
Szczególnej wartości dodają książce piękne, tematyczne fotografie, podkreślenia informacji szczególnie ważnych oraz tytuły poszczególnych akapitów, dzięki czemu można szybko znaleźć informacje, które nas interesują.

Polecam zarówno rodzicom, jak i wszystkim, którzy pragną czerpać z mądrości przyrody i wolny czas spędzać w gronie najbliższych osób zamiast w kolejce do lekarza.

• Dieta i rozwój
  • Do zakupu
  • Chcę przeczytać (mniej pilne)
  • Dzieci

Dodaj cytat z książki Ziołowa apteczka na dziecięce choroby