Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne

Okładka książki Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne Terry Pratchett
Okładka książki Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne
Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka fantasy, science fiction
Seriously Funny: The Endlessly Quotable
Prószyński i S-ka
2017-11-14
2017-11-14
opracowała: Elżbieta Gepfert cytaty

Pratchett w pigułce

Jeszcze nie przeczytałam żadnej książki tego autora, ale skoro trafiłam na tę książeczkę, to niech będzie tą pierwszą.

Większość cytatów bardzo mi się spodobała, było humorystycznie i życiowo. Widać że autor był błyskotliwy i bardzo dobrym obserwatorem.

Poza tym książeczka jest przesadnie za krótka. W wersji pdf liczy tylko 44 stron, ale wychodzi jeszcze mniej przez ułożenie tekstu.

Niestety kilku cytatów do końca nie zrozumiałam, parę w ogóle, ponieważ najwyraźniej zostały wyciągnięte z kontekstu....

Świetny zbiór najlepszych cytatów z twórczości Terry'ego Pratchetta.

Świetny zbiór najlepszych cytatów z twórczości Terry'ego Pratchetta.

2089

Przesympatyczna książeczka z cytatami z książek Pratchetta. Znalazły się tutaj wszystkie moje ulubione "złote myśli" autora. Jak dla mnie książka mogłaby być z pięć razy grubsza. Materiału by nie brakło, a przyjemności byłoby więcej.

6/10 - niezła. Zbiór wybranych cytatów z książek "Świata Dysku". Niektóre dobre same w sobie, ale ich największa siła leżała często w kontekście, z którego wyrwane nie robią takiego wrażenia. Książeczka przydatna w celu przypomnienia wycinków twórczości Pratchetta osobom ją znającym, nie polecałbym natomiast lektury czytelnikom dopiero planującym rozpocząć tę piękną podróż.

kilka cytatów wartych powtórzenia, ale jak to z Pratchetem - nie da się zapamiętać.

Taka mała książeczka, a tyle mądrości życiowej ;)

Taka mała książeczka, a tyle mądrości życiowej ;)

Krótka książeczka, ale samo "mięsko" :). Warto zajrzeć, jeśli ktoś jeszcze nie zna tego autora - będzie wiadomo, czy ten typ humoru i mądrości mu odpowiada czy nie. I czy warto zaczynać ;) pozostałe kilkadziesiąt książek?

Za mało! Za krótko! Nie mogę dać 10 gwiazdek ponieważ odczuwam poważny BRAK. Oczywiście rozumiem, że zebranie wszystkich "najlepszych" cytatów oznaczałoby przepisanie połowy każdej kolejnej książki, ale na pewno można było uczynić tę książeczkę bardziej (dużo bardziej) opasłą.
Cóż nie pozostaje mi nic innego jak zacząć czytać Świat Dysku od nowa. :)

Cóż nie pozostaje mi nic innego jak zacząć czytać Świat Dysku od nowa. :)

Dlaczego tylko 6 gwiazdek? Bo książka jest tak naprawdę tylko przystawką, dobrą, i owszem, ale tylko przystawką. Prawdziwie smakowitym daniem są opowieści ze Świata Dysku.

1935

Esencja!
Tylko za mało..

Esencja!
Tylko za mało..

• Terry Pratchett
  • Humor

Dodaj cytat z książki Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne