Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne

Okładka książki Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne
Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Seriously Funny: The Endlessly Quotable
Prószyński i S-ka
2017-11-14
2017-11-14
opracowała: Elżbieta Gepfert cytaty

Okładka książki The Ankh-Morpork Archives: Volume One Stephen Briggs, Paul Kidby, Terry Pratchett
Ocena 8,0
The Ankh-Morpo... Stephen Briggs, Pau...
Okładka książki The Quite Nice and Fairly Accurate Good Omens Script Book Neil Gaiman, Terry Pratchett
Ocena 8,0
The Quite Nice... Neil Gaiman, Terry ...
Okładka książki Dobry omen Neil Gaiman, Terry Pratchett
Ocena 7,3
Dobry omen Neil Gaiman, Terry ...

Oficjalne recenzje i

Pratchett w pigułce

Link do recenzji

841 1 238

Świetny zbiór najlepszych cytatów z twórczości Terry'ego Pratchetta.

2067

Przesympatyczna książeczka z cytatami z książek Pratchetta. Znalazły się tutaj wszystkie moje ulubione "złote myśli" autora. Jak dla mnie książka mogłaby być z pięć razy grubsza. Materiału by nie brakło, a przyjemności byłoby więcej.

6/10 - niezła. Zbiór wybranych cytatów z książek "Świata Dysku". Niektóre dobre same w sobie, ale ich największa siła leżała często w kontekście, z którego wyrwane nie robią takiego wrażenia. Książeczka przydatna w celu przypomnienia wycinków twórczości Pratchetta osobom ją znającym, nie polecałbym natomiast lektury czytelnikom dopiero planującym rozpocząć tę piękną...

kilka cytatów wartych powtórzenia, ale jak to z Pratchetem - nie da się zapamiętać.

Taka mała książeczka, a tyle mądrości życiowej ;)

Krótka książeczka, ale samo "mięsko" :). Warto zajrzeć, jeśli ktoś jeszcze nie zna tego autora - będzie wiadomo, czy ten typ humoru i mądrości mu odpowiada czy nie. I czy warto zaczynać ;) pozostałe kilkadziesiąt książek?

Za mało! Za krótko! Nie mogę dać 10 gwiazdek ponieważ odczuwam poważny BRAK. Oczywiście rozumiem, że zebranie wszystkich "najlepszych" cytatów oznaczałoby przepisanie połowy każdej kolejnej książki, ale na pewno można było uczynić tę książeczkę bardziej (dużo bardziej) opasłą.
Cóż nie pozostaje mi nic innego jak zacząć czytać Świat Dysku od nowa. :)

Dlaczego tylko 6 gwiazdek? Bo książka jest tak naprawdę tylko przystawką, dobrą, i owszem, ale tylko przystawką. Prawdziwie smakowitym daniem są opowieści ze Świata Dysku.

Esencja!
Tylko za mało..

• 2018
  • Chcę w prezencie
  • Fantastyka
  • Terry Pratchett
  • Czekają na spotkanie

Dodaj cytat z książki Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne