Sekretnik Szeptuchy. Co każda Słowianka wiedzieć powinna

Okładka książki Sekretnik Szeptuchy. Co każda Słowianka wiedzieć powinna
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kwiat paproci (tom 3.5) ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Kwiat paproci (tom 3.5)
W.A.B.
2017-09-13
2017-09-13
Szeptucha

Okładka książki Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony Rafał Dębski, Marta Krajewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Marcin Mortka, Marcin Podlewski, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Anna Szumacher
Ocena 6,8
Nawia. Szamank... Rafał Dębski, Marta...
Okładka książki Gorące sekrety Zuzanna Arczyńska, K.A. Figaro, Maya Frost, Anna Kasiuk, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Agnieszka Rusin
Ocena 6,2
Gorące sekrety Zuzanna Arczyńska,&...
Okładka książki Silna Anna Cieplak, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Aneta Jadowska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Płoszaj, Dominika Słowik
Ocena 6,5
Silna Anna Cieplak, Natal...
Okładka książki Opowiadania nominowane do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2020 Magdalena Kubasiewicz, Krzysztof Matkowski, Katarzyna Berenika Miszczuk, Krzysztof Rewiuk
Ocena 5,6
Opowiadania no... Magdalena Kubasiewi...

Niewiele tekstu ale sporo wartościowych informacji np o roślinach i ich działaniu.

Świetny dodatek do bestsellerowej serii „Kwiat paproci” w formie uniwersalnego kalendarza na każdy rok z przecudną oprawą graficzną (nie tylko okładką, ale również zdobieniami każdej strony książki). Jestem nim naprawdę zauroczona.
„Zanurz się w świecie „Kwiatu paproci”! Odnajdź w sobie magiczną moc! Sekretnik z zapiskami i miejscem na zapiski to niezbędnik każdej...

Największą zaleta tego kalendarza jest jego uniwersalność, pod dniem miesiąca brak dnia tygodnia, więc będize dobry właściwie co roku.

Dla fanów serii będzie to przypomnienie Bogów, demonów, nieco poszerzone. Informacje dotyczące obrzędów i świąt. Właściwości drzew i ziół. Fragmenty tekstu z 3 części Kwiatu Paproci ze szkicami. Całkiem sporo miejsca na zapiski. Z tyłu...

Nie za bardzo wiem, jak powinnam to ocenić. Znam bardzo dobrze temat zielarstwa i słowiańskich wierzeń, więc z tego sekretnika nie dowiedziałam się zupełnie niczego nowego. Z drugiej jednak strony, zapewne miał być on skierowany w stronę osób, które nie siedzą w temacie, więc dla nich informacje tam zawarte mogą być interesujące.

Tak jak i z nowym sekretnikiem spodziewałam się czegoś innego. Jednak jako kompendium wiedzy się przydaje.

Świetna propozycja na prezent :)
Książka/kalendarz, z miejscem na notatki i zapiski na dany dzień. Można wykorzystać na zapisywanie przepisów kulinarnych.

W kalendarzu znajdują się także zebrane informacje o bóstwach i demonach, które pojawiły się w cyklu "Kwiat paproci". To bardzo fajny dodatek, ukazujący część słowiańskiej mitologii, o której zapewne większość z nas nie...

Sekretnik Szeptuchy. Co każda Słowianka wiedzieć powinna

Eh... Liczyłam na coś więcej. A tu co najwyżej przepisy na nalewki są warte ocalenia. Po przeczytaniu "Jagi", opowiadania z końca książki nie zaskakują. Chyba czytam to w złej kolejności.

Kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami. Wydaje mi się niestety, że pisane były pod publikę. Kalendarz jest bardzo słaby- mało przydatnych informacji, praktycznie nic ciekawego, zmarnowane pieniądze. NIE POLECAM

Sięgałam po serie dwa razy...za pierwszym po kilkunastu stronach odłożyłam...to nie był ten czas i nastrój na taką literaturę...wróciłam ostatnio i całą serię pochłonęłam jednym tchem

1 087
  • Chcę w prezencie