Sekretnik Szeptuchy. Co każda Słowianka wiedzieć powinna

Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kwiat paproci (tom 3.5) ezoteryka, senniki, horoskopy
W.A.B.
Szeptucha
Kwiat paproci (tom 3.5)
ezoteryka, senniki, horoskopy
Szeptucha

Nie za bardzo wiem, jak powinnam to ocenić. Znam bardzo dobrze temat zielarstwa i słowiańskich wierzeń, więc z tego sekretnika nie dowiedziałam się zupełnie niczego nowego. Z drugiej jednak strony, zapewne miał być on skierowany w stronę osób, które nie siedzą w temacie, więc dla nich informacje tam zawarte mogą być interesujące.

Tak jak i z nowym sekretnikiem spodziewałam się czegoś innego. Jednak jako kompendium wiedzy się przydaje.

Świetna propozycja na prezent :)
Książka/kalendarz, z miejscem na notatki i zapiski na dany dzień. Można wykorzystać na zapisywanie przepisów kulinarnych.

W kalendarzu znajdują się także zebrane informacje o bóstwach i demonach, które pojawiły się w cyklu "Kwiat paproci". To bardzo fajny dodatek, ukazujący część słowiańskiej mitologii, o której zapewne większość z nas nie...

Sekretnik Szeptuchy. Co każda Słowianka wiedzieć powinna

Eh... Liczyłam na coś więcej. A tu co najwyżej przepisy na nalewki są warte ocalenia. Po przeczytaniu "Jagi", opowiadania z końca książki nie zaskakują. Chyba czytam to w złej kolejności.

Kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami. Wydaje mi się niestety, że pisane były pod publikę. Kalendarz jest bardzo słaby- mało przydatnych informacji, praktycznie nic ciekawego, zmarnowane pieniądze. NIE POLECAM

Sięgałam po serie dwa razy...za pierwszym po kilkunastu stronach odłożyłam...to nie był ten czas i nastrój na taką literaturę...wróciłam ostatnio i całą serię pochłonęłam jednym tchem

Bardzo sobie dawkuję Sekretnik, niezmiennie uwielbiam. Kalendarz do uzupełniania własnymi notatkami, z mnóstwem ciekawostek ( na przykład, jak pozbyć się wąpierza ), testów, opisów ziół i przepisów na nalewki ;) A wszystko opisane, jak tylko Pani Miszczuk potrafi - z idealnie wywarzoną dawką humoru i uszczypliwości.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedyny plus to opowiadania w środku. Pomysł fajny jednak dziennik nie przypadł mi do gustu

Myślałam, że więcej w tym sekretnika (jak sugeruje nazwa) i ,,Szeptuchy zza kulis" niż innych zawartości, niestety spotkał mnie zawód. W zamian za to mam fragmenty (nikłe) kolejnej części Szeptuchy, mało (za mało!) porad szeptuchowych z zielnika i wielki kawał kalendarza. Dla mnie, która nie korzysta z wersji papierowej kalendarza posiadanie takowego to wątpliwa (za)wartość...

Dyskusje

• Chcę w prezencie