Kancelaria

John Grisham Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska Seria: W świetle prawa kryminał, sensacja, thriller
The Litigators
kryminał, sensacja, thriller
2017-04-06
Krzysztof Obłucki
W świetle prawa

Najnowsza książka autora wielu znanych powieści sensacyjnych znów zaprasza czytelnika do świata prawników, aby pokazać że czarne nie zawsze jest czarne, a białe może zszarzeć.
Zachwycona inną powieścią J. Grisham’a postanowiłam przeżyć przygodę, tym razem z młodym prawnikiem, który w jeden dzień zmienia swoje życie porzucając dobrze płatną pracę w wielkiej kancelarii...

Książka ciekawa, z happy endem. Bardzo mnie zaskoczył sposób działania małej kancelarii jakich pełno w mieście. Bohaterowie wyraziści. Sprawnie się książkę przeczytało.

Według mnie to jedna ze słabszych książek Grishama. Początek się wlecze, nuży, dłuży. Dopiero końcówka w miarę wciągająca.

Dluzyla mi sie. Troche nuzaca. Dopiero pod koniec akcja nabrala tempa.

David Zinc jest pracownikiem renomowanej kancelarii prawnej, która jest jednym z największych graczy na rynku. Setki spraw, co za tym idzie pracownicy pracują po kilkanaście godzin dziennie, wszystko zorientowane na wyniki i zyski- korporacja z definicji. Któregoś dnia David, znużony pracą postanawia ją rzucić (trochę mi się nasunęło skojarzenie z bohaterem granym przez...

Cokolwiek intrygujący utwór - nie spodziewałem się takiej dawki humoru w "Kancelarii", nawet biorąc pod uwagę inne książki Grishama. Wyraziści bohaterowie zapadają w pamięć na tyle, że można przewidzieć ich zachowania na kilkadziesiąt stron naprzód, ale nie przeszkadza to w odbiorze i wciągnięciu się w wir wydarzeń w kancelarii Finleya i Figga. Polecam z zaznaczeniem, iż...

O kancelarii i przypadkach, które przytrafiły się adwokatom.

To moje drugie podejście do książki Autora. Postanowiłam dać mu jeszcze jedną szansę i na stosiku posiadam jeszcze jedną książkę do przeczytania i oceny. Jeśli znowu będzie to tematyka odszkodowań zbiorowych to nasze czytelnicze drogi się rozejdą. I nadal nie rozumiem przyporządkowania książek do gatunku thriller. Jak jednak wspomniałam - jeszcze jedna szansa.
Książka...

To moje pierwsze spotkanie z twórczością pana Grishama.
Podchodziłem do tej książki z dużymi oczekiwaniami - wszak Grisham to uznana marka. Jak więc wypadła ta książka?

Czyta się dobrze. Na tyle, że chce się po nią sięgać w wolnych chwilach. Ale... to niestety wszystko. Pozycja ta okazuje się w końcu być przeciętnym czytadłem, po którym nie tylko brak potrzeby refleksji,...

Niestety najgorsza książka Grishama jaką czytałem. Mało ciekawa i mało wiarygodna.

Dyskusje

1 540