Kancelaria

Okładka książki Kancelaria John Grisham
Okładka książki Kancelaria
John Grisham Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska Seria: W świetle prawa kryminał, sensacja, thriller
W świetle prawa
The Litigators
Albatros, Ringier Axel Springer Polska
2017-04-06
2012-05-01
2011-10-25
Krzysztof Obłucki

Bardzo dobra książka prawnicza, która pokazuje działalność prawników w USA.
Bardzo wysoka jakość twórczości autora.

Bardzo dobra książka prawnicza, która pokazuje działalność prawników w USA.
Bardzo wysoka jakość twórczości autora.

Świetna książka. Mistrz gatunku. Dawno nie czytałem i jest po co sięgać. Pokazanie w szczegółach przebieg procesu i związane z nim procedury prawa. Historia ciekawa nawet rozbudowana fabuła nie nudzi.

Klasyczny Grisham. Jest jak z kupnem Big Maca, dokładnie wiesz co dostaniesz, nic nie zaskakuje, ale zawsze smakuje.

Moja ulubiona książka :)
Akcja łączy głównie elementy humoru, sensacji i normalnego życia zwykłych osób. Pokazuje ich życiowe rozterki, radości i sposoby postępowania. Czyta się lekko i przyjemnie.
Książka ma kilka ciekawych wątków poboczny, które pozwalają rozszerzyć spojrzenie na główny wątek.
Polecam :)

Moja ulubiona książka :)
Polecam :)

Ta książka to potwierdzenie ogromnego talentu i świetnego warsztatu Autora. W zasadzie można by było uznać tę lekturę za niemal czytadełko o smętnej codzienności małych kancelarii prawniczych w Stanach, ale dzięki temu, JAK ta powieść została napisana, nie sposób doskonale bawić się lekturą. Uwielbiam, gdy niepozorny początek w najmniejszym stopniu nie zapowiada tego, że ostatnie kilkadziesiąt stron czytałem dosłownie w każdej, nawet najkrótszej wolnej chwili. Nawet lekko zbyt szablonowi główni bohaterowie nie rażą, bo skutecznie uwagę czytelnika odwraca świetnie nakreślona historia. Staram się nic konkretnego o fabule nie pisać, aby nie psuć zabawy tym, którzy sięgną po tę pozycję. Moim zdaniem - stanowczo warto!

Warto sięgnąć po tą książkę. W czasie nawału informacji i permanentnych problemów w życiu bieżącym, lektura ta nie zawala nas mnóstwem wątków, a równocześnie jest intrygująca i wciągająca

Zastanawiające, jak słabe opinie ma ta książka. Dla mnie to zdecydowanie świetna pozycja. Dlaczego? Otóż , jak kilka innych powieści Johna Grishama posiada coś, co zawsze bardzo sobie cenię (bez względu na to czy lektura jest poważna czy to tylko czytadło - jak właśnie "Kancelaria") - walory poznawcze. Świat amerykańskich, sądów i prawników, absurdalnych często przepisów, niesłychanych kompetencji sędziów (rzecz w ogóle nie do pomyślenia w naszym pięknym kraju) - daje obraz amerykańskich realiów zupełnie dla nas egzotycznych. Sytuacje tutaj przedstawione mają tę zaletę, że są bardzo prawdopodobne - to nie wyssany z palca thriller z nieprawdopodobną akcją i bohaterami. Widzimy tu galerię zwykłych ludzi, z ich słabościami i wadami (opisanych tak malowniczo i z takim talentem, że po prostu często trudno nie wybuchnąć śmiechem),sprawy jakie mogą znaleźć się z każdym sądzie i przydarzyć każdemu (zatrucie toksyczną zabawką i jego tragiczne skutki - to przecież, w dobie zalewu bylejakością i chińszczyzną, wcale nie takie rzadkie - jestem pewna),tryumf lub klęska sprawiedliwości - to wszystko się dzieje. Rzeczywiście, ktoś kto spodziewa się mocnego kryminału lub thrillera - na pewno będzie zawiedziony, jednak jako powieść obyczajowa (trochę może nawet komediodramat) rozgrywająca się w prawniczym świecie - to fascynująca lektura, podczas czytania której wyraźnie widać, że autor świetnie się orientuje w temacie zwariowanego i zagmatwanego amerykańskiego systemu prawnego. Na dodatek w dobie obecnej, gdzie na co dzień stykamy się z haniebnymi poczynaniami wielkich firm farmaceutycznych ta (napisana przecież lata temu) powieść nabiera nagle innych, dodatkowych interesujących wartości...

Ogromny plus dla audiobooka czytanego genialnie przez Wiktora Zborowskiego!

'Kancelaria' - lekka, trochę ironiczna, osadzona w środowisku prawniczym lektura. Na poczatku nużąca, jednak po dobrych kilkudziesięciu stronach ciekawsza i bardziej wciągająca. Typowym thrillerem bym jej nie nazwała, bardziej powieścią obyczajową, może nawet komedią charakterów. Zakończenie zdecydowanie na plus, zaspokoiło moje oczekiwania.

Oceniam 8/10 jest pewien poboczny wątek, który jest takim kamyczkiem w bucie. Generalnie pokazana jest tytułowa Kancelaria zarządzana przez prawników, którzy bardzo często balansują na krawędzi z prawem. Osią fabularną tutaj jest wątek poboczny.

Nie przeczytałam do końca. Początek dobry ale później zaczęła nudzić mnie ta historia.

• John Grisham
  • Audiobooki