Kancelaria

John Grisham Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska Seria: W świetle prawa kryminał, sensacja, thriller
The Litigators
kryminał, sensacja, thriller
2017-04-06
Krzysztof Obłucki
W świetle prawa

po "więziennym prawniku" chciałam więcej grishama, jednak "kancelaria" to nie był strzał w 10

po bardzo ciekawym początku (historii powstania kancelarii, życiorysach jej pracowników oraz dołączenia davida do ekipy) oraz momentu szukania klientów do zbiorowego pozwu przeciwko varrick laboratories nastąpiła jakaś kraksa

połowa książki jest naciągana, nudna i nic się w niej...

Bardzo podoba mi się styl pisania autora, tłumaczenie również dobrze "siedzi" w języku polskim, co powoduje, że książkę czyta się lekko i przyjemnie, a fabuła również nie jest jej słabą stroną.

Najnowsza książka autora wielu znanych powieści sensacyjnych znów zaprasza czytelnika do świata prawników, aby pokazać że czarne nie zawsze jest czarne, a białe może zszarzeć.
Zachwycona inną powieścią J. Grisham’a postanowiłam przeżyć przygodę, tym razem z młodym prawnikiem, który w jeden dzień zmienia swoje życie porzucając dobrze płatną pracę w wielkiej kancelarii...

Książka ciekawa, z happy endem. Bardzo mnie zaskoczył sposób działania małej kancelarii jakich pełno w mieście. Bohaterowie wyraziści. Sprawnie się książkę przeczytało.

Według mnie to jedna ze słabszych książek Grishama. Początek się wlecze, nuży, dłuży. Dopiero końcówka w miarę wciągająca.

Dluzyla mi sie. Troche nuzaca. Dopiero pod koniec akcja nabrala tempa.

David Zinc jest pracownikiem renomowanej kancelarii prawnej, która jest jednym z największych graczy na rynku. Setki spraw, co za tym idzie pracownicy pracują po kilkanaście godzin dziennie, wszystko zorientowane na wyniki i zyski- korporacja z definicji. Któregoś dnia David, znużony pracą postanawia ją rzucić (trochę mi się nasunęło skojarzenie z bohaterem granym przez...

Cokolwiek intrygujący utwór - nie spodziewałem się takiej dawki humoru w "Kancelarii", nawet biorąc pod uwagę inne książki Grishama. Wyraziści bohaterowie zapadają w pamięć na tyle, że można przewidzieć ich zachowania na kilkadziesiąt stron naprzód, ale nie przeszkadza to w odbiorze i wciągnięciu się w wir wydarzeń w kancelarii Finleya i Figga. Polecam z zaznaczeniem, iż...

O kancelarii i przypadkach, które przytrafiły się adwokatom.

To moje drugie podejście do książki Autora. Postanowiłam dać mu jeszcze jedną szansę i na stosiku posiadam jeszcze jedną książkę do przeczytania i oceny. Jeśli znowu będzie to tematyka odszkodowań zbiorowych to nasze czytelnicze drogi się rozejdą. I nadal nie rozumiem przyporządkowania książek do gatunku thriller. Jak jednak wspomniałam - jeszcze jedna szansa.
Książka...

Dyskusje