Turkusowe szale

2017-03-17
2014-08-14
literatrura polska Dywizjon 303 Lwowscy Puchacze Zachód wojna fakty lotnictwo

Oficjalne recenzje i

Hołd dla polskich lotników

Link do recenzji

181 2 48

Na początku nie byłam zbyt zachwycona tą powieścią, brakowało mi w tym wszystkim charakternego Remigiusza Mroza. Dodam, że za książkami historycznymi nie przepadam, a po książkę sięgnęłam jedynie ze względu na autora.
Ale akcja rozkręciła się, Mróz jak zawsze trzyma w napięciu. Senacja, nutka dreszczyku i niepewność - co stanie się z bohaterami? Jak potoczą się losy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam!

Ciekawa historia polskich lotników w czasach wojny. Ciekawa i inna książka Mroza.

Wątek sensacyjny i kryminalny ciekawy, świetne przypomnienie o dywizjonie 307 "Lwowskich Puchaczach". Bardzo szczegółowy opis podniebnych walk oraz konieczności udowodnienia przydatności lotników oraz umieszczenie biało-czerwonej szachownicy. Polecam!

Na półkach: , , , , ,

Wszyscy znamy historię dywizjonu 303. Książka Arkadego Fiedlera była lekturą szkolną. Jednak mając naście lat nie byłam nią zainteresowana. Co innego teraz. Wszyscy jesteśmy dumni z postawy naszych lotników służących w Royal Air Force w czasie wojny. Tym razem rzecz jest o lotnikach z dywizjonu 307 zwanych „Lwowskimi Puchaczami”. Zawsze podziwiałam wszechstronne...

Jesli ktos lubi wielkie opisy i szczegoly techniczne samolotow i akrobacji powietrznych- pierwsze 200 str polecam. Dla mnie nuda.
A kolejne 200 str? Dla mnie zbyt rozbudowane dialogi. Zanim dojda do puenty mam ochote "przeskoczyc" na nastepna strone, i tak bede wiedziala, co sie dzieje.
Historia sama w sobie dobra, ale sposob przedstawienia mnie znudzil.

Nudna. Za dużo powtórzeń. Wymęczyłam.🙆‍♀️😟
Miarę dobra końcówka ale przy 420 stronach ta książka to dla mnie porażka. Sensacja??
Czytałam bardziej wciągające pozycje Mroza.🤔

Na prawdę fajna książka, traktująca o historii ludzi, którzy osiągnęli bardzo wiele, choć tak mało się o nich mówi. Czyta się przyjemnie, choć nie jest to najlepsza książka tego pisarza.

Na podstawie historii. Jednak fikcyjne wydarzenia.

Powieść prowadzona w dość dynamicznym rytmie, bazująca na sensacyjnych, szpiegowskich i romantycznych wątkach. Wiele opisów powietrznych walk, ponieważ fabuła inspirowana losami asy przestworzy Lwowskich Puchaczy z Dywizjonu 307 utworzonego w ramach Royal Air Force. Przenosimy się z książką do początku lat czterdziestych, opanowanej wojną Wielkiej Brytanii, gdzie polscy...

1 598
    1 533