Rendez Vous ze śmiercią

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 19) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
2016-12-15
Poirot
Herkules Poirot (tom 19)
kryminał, sensacja, thriller
2016-12-15
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Poirot

Bardzo dobra książka z wyraźnie zarysowanymi postaciami... W końcu! Często w książkach Agathy Christie przeczytać można o wspaniałych zbrodniach i tajemniczych okolicznościach z zaskakującymi zakończeniami, ale bohaterowie są średnio interesujący i nieprzekonujący. W "Rendez-Vous ze śmiercią" czytelnik nie znajdzie może jakiejś niesamowitej kryminalnej intrygi, ale to nie...

Przeczytałem za jednym zamachem, żeby mieć to już za sobą. Prawie pół książki to obyczajówka, a nie kryminał - wielki zawód. Intryga nieciekawa, a rozwiązanie jej jeszcze mniej ciekawsze. Na koniec napiszę - ale są to tylko moje odczucia do naszego detektywa H.P, że jest on postacią dość irytującą, zwłaszcza w momentach kiedy mówi o sobie w trzeciej osobie.

Biorąc pod uwagę niewielką objętość książki samo wyjaśnianie zagadki stanowi dość pokaźną część książki, bo już mniej więcej po 2/3 książki Hercules Poirot rozpoczyna wyjaśnienia. Muszę przyznać, że rozkoszowałem się lekturą od tego momentu. Pokazywanie kolejnych ścieżek możliwego rozwoju wypadków by je następnie oddalić to istota kunsztu autorki. Na detektywa się nie...

Na półkach: , , , , ,

Najbardziej ekscytujący w tej książce jest pierwszy rozdział. A potem już nic się nie dzieje. Wielki zawód.

Książkowy przykład "spilling the tea". Niestety niezbyt smacznej. Na początku powieści zarysowany zostaje rys każdego z jej bohaterów - każdy uczestnik feralnej wyprawy do Egiptu obgaduje swojego towarzysza, a ten nie pozostaje mu dłużnym. Plotki, pomówienia, dochodzenia. Pojawia się Hercules Poirot i, z gracją i lekkością swego zadufania w sobie, rozwiewa wątpliwości...

Po przeczytaniu blisko 100 stron miałam sporo wątpliwości czy na pewno mam w rękach książkę Agathy Christie. Nic się nie działo, ani śladu zbrodni. Dopiero pod koniec na pierwszy plan wysunął się wątek kryminalny oraz Hercules Poirot. Dla mnie było to zbyt chaotyczne, a zakończenie okazało się mało satysfakcjonujące. Ode mnie tytuł dostaje tylko 5 gwiazdek.

Bardzo dobry kryminał, bądź co bądź jest to "wytwór" mistrzowskiej wyobraźni królowej kryminału Agaty Christie. Powieść świetnie napisana, trzymająca w napięciu i wciągająca. Pamiętam to, mimo, że od jej przeczytania minęło blisko 19 lat. Jeden w lepszych kryminałów w dorobku Agaty Christie. Pewnie za jakiś czas do niego powrócę.

Ps. Film, który powstał na podstawie...

Książka jest ciekawa, jednak nie wciągnęła mnie specjalnie, ponieważ nie lubię kryminału. Ma jakieś dwieście stron i szybko się ją czyta, jednak akcja wolno się rozwija.

Uwielbiam jej twórczość. Pomysłowa akcja, nietuzinkowe zwroty. Trzyma napięcie. Warto. 10/10

Czasami śmierć przynosi wolność.

Cała historia kręci się wokół amerykańskiej rodziny Boynton. Matka od zawsze znęcała się psychicznie nad swoimi dziećmi, dlatego nawet jako dorośli nie potrafią przeciwstawić się matce. Przez to rodzeństwo ma problemy psychiczne i postrzegani są jako dziwne i aspołeczne osoby. Podczas podróży po Bliskim Wschodzie stara i schorowana pani...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje