Zofia Romanowiczowa Wydawnictwo: Libella literatura piękna
prawda człowiek patriotyzm
literatura piękna
Zofia Romanowiczowa
prawda człowiek patriotyzm

Zofia Romanowiczowa to pisarka urodzona w 1922 roku w Radomiu. Doświadczyła losów pokolenia Kolumbów. Działaczka konspiracji antyhitlerowskiej, więźniarka obozu w Ravensbrück, po wojnie osiadła we Francji, by w samym centrum emigracyjnego życia nad Sekwaną wraz z mężem prowadzić polską księgarnię, galerię i wydawnictwo, w którym publikowała pierwodruki swoich powieści....

• Przeczytam 52 książki w 2016 roku
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Szklana kula