Okładka książki Współczesna czarownica Deborah Blake
Wydawnictwo Kobiece
2023-07-12
2023-07-12
Joanna Żywina

Bardzo fajna książka, która ma wiele ciekawych informacji. Jestem w połowie książki, ale czyta się ją jednym tchem!

Jak dla mnie niestety zbyt amerykańska.

Jak dla mnie niestety zbyt amerykańska.

Czarownicą być.

Być czarownicą - co to w dzisiejszych czasach oznacza? XXI wiek w oczywisty sposób wyklucza w tej materii istnienie chatek na kurzych nóżkach, latające miotły, chichoczące staruchy w fikuśnych kapeluszach i kociołki pełne złowrogich wywarów. Jak zatem można dziś zdefiniować czary, magię (oczywiście białą, czyli niegroźną, a wręcz przeciwnie - niezwykle użyteczną) i władające tymi mocami osoby, czyli współczesne czarownice? Tego dowiemy się z książki Deborah Blake pt. "Współczesna czarownica".

Książkowe Nowości Księgarni Tania Książka to zawsze tytuły ciekawe, intrygujące, wychodzące poza dobrze znane schematy. Bardzo często towarzyszy im powiew świeżości, intrygująca zapowiedź czytelniczej przygody, lub też - tak jak w tym przypadku - dawka zmieszanych z magią tajemnic i tradycji, które są w stanie rozpalić wyobraźnię i zaintrygować od pierwszej do ostatniej strony. Na takie historie warto się skusić, zapewniają one bowiem nie lada rozrywkę i są szansą na całkiem nowe czytelnicze doznania.

Choć może się wydawać, że działania współczesnej czarownicy wiążą się z odprawianiem skomplikowanych rytuałów i przygotowywaniem wymyślnych mikstur z trudno dostępnych składników, tak naprawdę sekret tkwi gdzie indziej. Deborah Blake pokazuje, jak odnaleźć i wprowadzić do swojego życia niezbędną szczyptę magii, która zmieni je w piękną przygodę. Dzięki wskazówkom autorki praktykującej czary od wielu lat, bez trudu wpleciemy magiczne rytuały do codziennego rytmu. Poradnik jest pełen kreatywnych pomysłów i sposobów na połączenie się z rytmem natury każdego dnia, nie tylko podczas sabatów czy pełni Księżyca. Autorka zapewnia, że po tej lekturze każdy nasz dzień wypełnimy magią, cudownością i pięknem.

Według Blake dzięki wskazówkom z tego poradnika:
- zmienisz swój dom w magiczne i bezpieczne miejsce, sprzyjające tobie i twoim bliskim;
- rozpoczniesz pracę z Bogiem i Boginią, którzy otoczą cię opieką i miłością;
- zaczniesz praktykować kuchenną alchemię, dodając magiczne intencje w trakcie przygotowywania posiłków;
- odkryjesz magiczną moc zwierząt, za pomocą której rozwiniesz swoją intuicję;
- będziesz tworzyć proste afirmacje na przywitanie dnia, dzięki czemu twoje życie stanie się pełne uroku i blasku.

Jeśli więc sądzicie, że rola czarownicy polega dziś na odprawianiu skomplikowanych rytuałów i ślęczeniu nad pełnymi tajemnych zaklęć starym księgami, to jesteście w błędzie. Sięgnijcie po niniejszą książkę i przekonajcie się, że wcale nie musi tak być. Magię można bowiem znaleźć dużo bliżej nas, mianowicie w codziennych zajęciach, a bycie współczesną czarownicą to tak naprawdę szukanie magicznego wymiaru w drobnych, zwyczajnych rzeczach i czynnościach.

Być może naprawdę dobrze jest być w życiu - choćby w jakimś małym stopniu - niegroźną wiedźmą i dobrą czarownicą? Deborah Blake przekonuje, że tak. Autorka przeprowadzi nas przez kolejne strony opowiadając czytelnikom o praktykach, za sprawą których można udoskonalić pełną białej magii sztukę dbania o dom, o własne wnętrze, a także - poniekąd w efekcie tego wszystkiego - o dobro naszych najbliższych. Według autorki białą magią można napełnić nasze życie, co w efekcie wiele spraw może nam ułatwić. Czy to rzeczywiście możliwe - sprawdźcie sami.

O praktykach magicznych najczęściej zwykło się myśleć w kategoriach szarlataństwa i bajek dla dzieci, w których złe wiedźmy warzą coś po nocach w bulgoczących kociołkach lub dają niewinnym dzieciom zatrute jabłka do jedzenia. Magię jako taką często przedstawia się w odniesieniu do jej mrocznego i złego, czarnego aspektu, istnieje jednak jeszcze jej aspekt historyczny i kulturowy, niekiedy bardzo mocno zakorzeniony w lokalnych tradycjach. Na tym właśnie aspekcie magii skupia się autorka książki, o czym warto pamiętać.

Deborah Blake to praktykująca czarownica z kilkudziesięcioletnim stażem. Od przeszło 15 lat pełni funkcję wysokiej kapłanki w grupie Blue Moon Circle, którą założyła. Jest autorką licznych ksiąg czarów, sabatów oraz podręczników do nauki sztuki magicznej. Pomaga tysiącom osób w znalezieniu własnej ścieżki i podążaniu drogą, na której duch, magia i serce łączą się w jedno, stając się częścią codzienności.

Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości TaniaKsiazka.pl

Zapraszam raz jeszcze do sekcji Nowości TaniaKsiazka.pl

#bloggujezTK #taniaksiazka #taniaksiazkapl #ksiegarniataniaksiazka #współczesnaczarownica #deborahblake #białamagia #cosnapolce #bookreview #czytamksiazki #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #bookreview #instabooks #instabookspoland

Czarownicą być.

"Współczesna czarownica" to poradnik dla osób, w których budzi się wiedźma i którzy chcą z tym coś zrobić, ale brakuje im podstawowej wiedzy oraz inspiracji. Dla tych, którzy mają przeświadczenie, że bycie czarownicą to skomplikowana i niezwykle czasochłonna sprawa. A przede wszystkim dla tych, którzy czują, że współczesny pęd uniemożliwia im wstęp na magiczną ścieżkę.

Autorka tej książki przekazuje swoje sposoby na łączenie życia codziennego z życiem czarownicy. O tym jak w zgiełku dnia odnaleźć okruchy czasu na magię.

Pierwsze rozdziały poświęcone zostały na podstawowe informacje o ścieżce czarownicy, wyjaśnione są tutaj niektóre z podstawowych pojęć i koncepcji.

Rozdział 5, chyba mój ulubiony, opowiada o kontakcie z naturą i pogaństwie. Kolejne odnoszą się do łączenia swojego magicznego świata z bliskimi, o zwierzętach i chowańcach, o roli Bogini oraz Boga w codziennym życiu. Bardzo też spodobał mi się rozdział o dbaniu o swój dom i miejsce oraz to, jakie podejście ma na ten temat autorka książki.

Na końcu znajduje się bardzo obszerna lista polecanych lektur - moim zdaniem to świetna sprawa, której często poszukują początkujące czarownice.

To naprawdę sympatyczny i praktyczny poradnik dla nowych w temacie, ale mogący być też inspiracją czy powrotem do korzeni dla osób doświadczonych. Wiedza jest tu przejrzyście ułożona, spisana przystępnym stylem i zachęcająca do zrobienia kroku w kierunku magii, nawet jeśli życie codzienne jest przytłaczające 🥰

Sama również to polecam 💗

Współczesna czarownica

Wydaje mi się że w obecnych czasach wiele z nas mimo rozwoju techniki i betonologi szuka połączenia z naturą, połączenia ze sobą.
Praca nad swoim rozwojem osobistym jest dla każdego z nas bardzo ważne.
Książka jest napisana przystępnym językiem który zaprasza nas w codziennym życiu do magicznego świata który nas otacza. Afirmacje, manifestacje i najróżniejsza forma pracy nie tylko nad własnym wnętrzem ale i nad światem który nas otacza. Czy chcecie coś zmienić w swoim życiu?
Inspiracje, wewnętrzny spokój i znalezienie miłości nie tylko do świata i innych którzy nas otaczają ale przede wszystkim miłości do siebie samego. Wdzięczność dla każdej drobnostki która pojawia się w naszym życiu i pokazuje że nawet z drobnostek można czerpać magii✨
Znacie książki w których można znaleźć podobna tematykę? Z chęcią przeczytam fajne propozycje 😍

Współczesna czarownica

Praca nad swoim rozwojem osobistym jest dla każdego z nas bardzo ważne.

Tym razem miałam okazję przeczytać "Współczesneą Czarownicę" autorstwa Deborah Blake. Autorka mówi o sobie jako o wiccance i Czarownicy z dłuuugoletnim stażem w magii i z pewnością pewnej wiedzy nie można jej odmówić.

Wita nas piękna okładka a treść książki jest swoistym wprowadzeniem w arkana współczesnego wiccanizmu, który sięga do korzeni, przykładowo w animistycznym podejściu. Możemy znaleźć tu pięciominutowe rytuały, przepisy czy różne pojęcia ze współczesnego wicca. Można powiedzieć, że sporo tu eklektyzmu. No i sporo opisanych różnych rzeczy.

Jako tradycjonalistka mam odmienne poglądy, gdyż krocze inną ścieżką ale podobnie jak autorka uważam, że mamy prawo do własnej drogi i przekonań- a za to twierdzenie mogę dać plusa 💚

Jeśli interesuje Was wicca czy wspólczesne spojrzenie na magię, to myślę, że się w tej pozycji odnajdziecie. Magowie tradycyjni i z doświadczeniem raczej mniej.

A może by tak troszkę magii...✨

Książka idealna zarówno dla wszystkich współczesnych wiedźm, jak i nowicjuszek w świecie magii🧙‍♀️
Doskonałe źródło inspiracji✨

Niech Twoja codzienność stanie się magią!🪄

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach rola czarownicy nie skupia się odprawianiu skomplikowanych rytuałów i rzucaniu tajemnych zaklęć ze starych ksiąg.

Współcześnie, bycie wiedźmą, to bardziej styl życia. Oparty na rytmie natury, uroczych afirmacjach, pełnych blasku intencjach i sprzyjającej energii🪄

Autorka tego poradnika w bardzo wysublimowany sposób pokazuje, jak ubogacić swoje życie wprowadzając do niego odrobinę magii✨

✨Zachęca, aby poprzez proste rytuały zmienić swój dom w magiczne i bezpieczne miejsce.
✨Wprowadza w tajniki kuchennej alchemii.
✨Zwraca uwagę na magiczną moc zwierząt, dzięki której można rozwinąć intuicję.
✨Proponuje proste afirmacje, aby wprowadzić do codzienności szczyptę uroku i blasku.

A może by tak troszkę magii...✨

Doskonałe źródło inspiracji✨

Niech Twoja codzienność stanie się magią!🪄

Współcześnie, bycie...

Dzisiaj przychodzę do Was z książką „współczesna czarownica”, która w moim odczuciu jest jedną z lepszych książek na początek w tej tematyce.☀️

Ostatnio miałam okazje przeczytać kilka podobnych tytułów, ale to właśnie ta jakoś najmocniej do mnie przemówiła. ✨

Autorka w bardzo przystępny sposób tłumaczy jak do codzienności zaprosić magię w postaci małych i większych rytuałów.

Jak sprawić, by dom stał się bardziej magicznym miejscem, jak praktykować kuchenną alchemię, czy tworzyć proste afirmacje. Jest też rozdział o zwierzętach mocy. 🤩

Autorka pokazuje, że magia to nie jest nic strasznego, czy dostępnego tylko dla wybrańców. Soląc potrawę już możecie intencją nadać jej magii.🙏🏼

Myślę, że każda osoba zainteresowana rytuałami znajdzie w tej pozycji coś dla siebie, co mogłaby wprowadzić tu i teraz do swojej codzienności. :)

Polecam dla początkujących ✨💜

Byłam bardzo ciekawa tej książki, ale na początku nie mogłam się w nią w kręcić i byłam zawiedziona. Wynikało to z tego, że jednak nie spełniała do końca moich oczekiwań. Sięgając po nią myślałam, że będzie w niej dużo o tym jak ukierunkować swoje myśli na magie, jakieś mantry itp. Oczywiście nie liczyłam na jakieś magiczne zaklęcia J Jednak sam początek mnie troszkę odstraszył, bo myślałam, że „czarownicą” może być każdy, a tu nagle się okazuje, że trzeba żyć "pogańsko"… Starałam się nie zrażać i czytać dalej. I to był dobry pomysł, bo z rozdziału na rozdział im dłużej czytałam tym więcej wyłapywałam ciekawych rzeczy, które sama mogłabym wykorzystać w życiu i co wcale nie będzie się kłócić z moimi poglądami.

Dzięki autorce odkryłam w jaki sposób odnaleźć magię w moim życiu i jak sprawić by mi pomogła ułożyć to życie, jak żyć w zgodzie z samą sobą. Nauczyłam się chwytać dzień: witać dzień i na końcu go żegnać, dziękując za to co mi przyniósł. Nawet nie wiedziałam, że to może być takie fajne i wyciszające.

Cały czas się też uczę prostych afirmacji, tworzenia „mikstur” w kuchni i tego jak cudowny może być świat, gdy my jesteśmy szczęśliwi, bo to od nas samych zależy czy wstaniemy „lewą nogą” czy będziemy się do wszystkich uśmiechać i jak będą nas postrzegać inni wokoło.

Oczywiście w książce znajdziecie też wiele innych przydatnych informacji, no bo kto z Was wiedział, że zwierzęta mają magiczną moc ?

Wszystkim, którzy coś chcą zmienić w swoim życiu, niekoniecznie poprzez magię, a jedynie afirmację polecam książkę „Współczesna czarownica”.

"Ta książka została napisana przeze mnie, czarownicę na co dzień, dla wszystkich tych, którzy również chcieliby wprowadzić magię do swojej codzienności."

🅦🅢🅟🅞🅛🅒🅩🅔🅢🅝🅐 🅒🅩🅐🅡🅞🅦🅝🅘🅒🅐
#deborahblake

"Czarownica" czy poganka?
Może po prostu kobieta, która żyje w zgodzie z samą sobą i naturą.

Zioła, rośliny, światło księżyca i jego fazy. Proste przedmioty i zawarty w nich czar, gotowanie czy poświęcanie chwili tylko dla siebie.

Czasem wystarczy wsłuchać się w siebie, zapalić świecę, pomodlić się do swoich Bogów/Boga czy podziękować za posiłek.

Przecież współczesna czarownicą wcale nie musi rzucać zaklęć na prawo i lewo 😉

ALE ALE ALE
Jeśli macie na to ochotę, to autorka ma dla nas też proste formułki i rytuały na niemal każdą okazję.

✨️Deborah Blake opowiada nam też o Kole Czasu i jego sabatach, porach roku, fazach ksieżyca oraz o tworzeniu więzi z żywiołami.

W książce możemy znaleźć też bardzo ciekawy rozdział o tym jak opowiadać innym (w tym najmłodszym) o świecie czarostwa. Tak żeby nikogo nie obrazić ani tym bardziej nie przestraszyć, a jedynie pomóc mu lepiej zrozumieć ten magiczny świat.

Ciekawy jest też fragment o odnajdywaniu własnego zwierzęcia mocy.

✨️Lektura pokazuje nam wiele ciekawych sposobów na codzienne małe domowe czary, które sprawią że nasze życie będzie pogodniejsze.

Dla mnie przekaz tej książki jest prosty: miej otwarty umysł, żyj w zgodzie z samym sobą i nie krzywdź przy tym innych.
A taka Czarownicą z przyjemnością mogę być ♡

PS. Zwróciliście już uwagę na to boskie i BŁYSZCZĄCE wydanie 😍 okładkowa sroka wewnątrz mnie piszczy z radości na jego widok.

🅦🅢🅟🅞🅛🅒🅩🅔🅢🅝🅐 🅒🅩🅐🅡🅞🅦🅝🅘🅒🅐
#deborahblake

"Czarownica" czy poganka?
Może po prostu kobieta, która żyje w zgodzie z samą sobą i naturą.

✨️Dla mnie ta lektura była swojego rodzaju przewodnikiem, ale niekoniecznie po czarach lecz po ścieżce pozwalającej odkryć i lepiej zrozumieć samą siebie, moje podejście do natury i związanej z nią magii, która towarzyszy mi każdego dnia....

• Prywatna biblioteka
  • Biblioteczka domowa III
  • Moi mali książęta :)

Dodaj cytat z książki Współczesna czarownica