After Today

Okładka książki After Today D. Love
Okładka książki After Today
D. Love Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Today (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Today (tom 2)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-07-16
2015-07-16
1519965958

Na półkach: , , , , , ,

Minęło 15 lat od śmierci Rye, Emily ma teraz 25 lat i wraz z ojcem prowadzą hospicjum pomagające umierającym przeżyć ten ostatni okres ich życia.
Emily marzy o pięknym ogrodzie, który pozwoli pacjentom poczuć się jak w niebie, a jej marzenie ma spełnić Brock z firmy ogrodniczej.
Brock boryka się z wieloma problemami i rozterkami, ale kiedy spotyka Em jego serce przyspiesza, a w brzuchu pojawiają się motyle.
Czy Em wreszcie zechce ruszyć do przodu i czy Brocka nie powstrzymają zaistniałe okoliczności?

Kiedy czytałam pierwszy tom o Rye i Jettcie - byłam głęboko poruszona. I przez historię, i przez smutek i przez mądrość płynącą ze słów bohaterów. Naprawdę byłam pod mocnym wrażeniem i to nie tylko z powodu smutnego końca.

Jednak "After Today" nie przekonało mnie do siebie. Owszem, poruszane problemy są ważne i dobrze było zobaczyć jak bohaterowie sobie radzą po tylu latach, ale... moim zdaniem książkach napchana trochę sztucznie takimi mądrościami i sentencjami. Jakaś taka bardzo uduchowiona w Bogu, a ja nie zwolenniczką tego typu uduchowienia u bohaterów książkowych. Ma to może sens, że ludzie odnajdują tutaj pocieszenie w Bogu, ale szczerze... nie pasowało mi to i tak.
Wzruszyłam się oczywiście w którymś tam momencie, bo z kamienia nie jestem, ale... albo ta historia była napisana troszkę na siłę, albo po prostu przyjęta koncepcja nie trafiła w mój gust i moją wrażliwość.

Mimo wszystko i tak warto dowiedzieć się co u bohaterów słychać po takim czasie. Książka króciutka, więc czyta się w mig.

"Życie składa się tylko z początku i końca, który ma nieprzewidziany limit czasowy. Tak więc powinniśmy cenić czas, który został nam przydzielony.Istnieje tylko jedna rzecz w życiu, która nie ma żadnego limitu.
-Co to takiego? –Teraz siedzę na skraju swojego krzesła,uważnie słuchając jej słów.
-Miłość –mówi z dumą."

Naprawdę wzruszająca do łez i tak bardzo prawdziwa książka o przemijaniu,cierpieniu,miłości,wielkiej tęsknocie każdego dnia i o ruszeniu z nowym życiem nie zapominając.

-Miłość –mówi z dumą."

Naprawdę wzruszająca do łez i tak bardzo prawdziwa...

"To, czego od ciebie chcę jest proste. Chcę tylko dzisiejszego dnia. Jeśli będzie to śmiech, chcę tego. Jeśli ból, chcę tego. Cokolwiek przyniesie dzisiejszy dzień, tak długo jak ten dzień przyniesie mi ciebie, chcę tego."

Cholera,ale się upłakałam przy tej książce. Jest piękna, tak jak i część pierwsza. Brakuje mi w tej chwili słów.
Gorąco polecam przeczytać i poznać historię tych niesamowitych ludzi.

Gorąco polecam przeczytać i poznać...

Och ta część była równie piękna i wzruszająca, co poprzednia. Oczywiście płakałam mocno, makijaż mi po twarzy spłynął, a czytałam oczywiście przed wyjściem na autobus! I trzeba szybko poprawiać. Kocham takie poruszające serce książki. Emily, cudowna córka, wyrosła na wspaniałą kobietę. Brock, przystojny, mądry i zdeterminowany mężczyzna. Wade, och jak mi go szkoda:( To właśnie przez niego płakałam :( A Jett? Nadal kocham tego mężczyznę. Babunia? Cudowna kobieta! Piękna książka! Polecam!

Płakałam, śmiałam się i płakałam. Niesamowita przepełniona bólem po stracie kogoś bliskiego twojemu sercu, o tym jak zranione serce wolno się goi i o miłości, która w niespodziewanym momencie wkracza do naszego życia.

Piękna i emocjonalna książka, która pokazuje jak powinniśmy się cieszyć z tego co mamy teraz w tym momencie, a nie za rok, dwa czy pięć. Pokazuje także, że w życiu niczego niemożna zaplanować, nic nie jest pewne.

"Bóg ma plan i chociaż nie możemy go zobaczyć on i tak wprowadzi go w życie."

Po przeczytaniu jej będziesz emocjonalnym bałaganem, jedna z niewielu książek, które łapią prosto za serce.

Jest tak piękna i prawdziwa, że łzy same płyną z oczu. Naprawdę na długo zagości w moim sercu. Fenomenalna !!!

Ksiazka piekna, pelna emocji, ktora uswiadamia nam co jest w zyciu wazne. Powinnismy doceniac tu i teraz i cieszyc sie tym co obecnie mamy nie myslac o tym co moze sie wydarzyc.
Polecam!

Polecam!

Brak mi słów do opisania tej cudownej historii prawdziwego życia. Gwiazdki którymi obdarowałam tę książkę mówią same za siebie.

• ☆ 2016 ☆
  • 2016 rok ✔