rozwińzwiń

Wychowanie przez czytanie

Okładka książki Wychowanie przez czytanie Irena Koźmińska, Elżbieta Olszewska
Okładka książki Wychowanie przez czytanie
Irena KoźmińskaElżbieta Olszewska Wydawnictwo: Świat Książki nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Świat Książki
Data wydania:
2014-03-05
Data 1. wyd. pol.:
2010-08-02
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379433865
Tagi:
literatura polska poradnik dziecko wychowanie czytanie
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Z dzieckiem w świat wartości Irena Koźmińska, Elżbieta Olszewska
Ocena 7,1
Z dzieckiem w ... Irena Koźmińska, El...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
91 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
952
142

Na półkach: , ,

Mądrych książek nigdy za wiele!
Pamiętajmy: "Czytanie to najskuteczniejszy - i najtańszy - sposób budowania zasobów wewnętrznych dziecka!" Szczególnie dziś, w kulturze zdominowanej przez technikę, gdy dzieci chętniej patrzą w migający kolorowymi obrazkami ekran, czytanie wydaje się istotne. To nie tylko sposób na wspólne spędzanie czasu, ale przede wszystkim czynność, która rozwija wyobraźnię, pamięć, wzbogaca język, uczy myślenia, ćwiczy koncentrację...zalet jest mnóstwo, wad nie dostrzegam:)

Mądrych książek nigdy za wiele!
Pamiętajmy: "Czytanie to najskuteczniejszy - i najtańszy - sposób budowania zasobów wewnętrznych dziecka!" Szczególnie dziś, w kulturze zdominowanej przez technikę, gdy dzieci chętniej patrzą w migający kolorowymi obrazkami ekran, czytanie wydaje się istotne. To nie tylko sposób na wspólne spędzanie czasu, ale przede wszystkim czynność, która...

więcej Pokaż mimo to

avatar
442
300

Na półkach:

Gdybym miała jednym słowem opisać tę pozycję, powiedziałabym - znakomita! W tej książce-poradniku - przedstawione zostały różne płaszczyzny oddziaływania czytania na głos - na dziecko (i nie tylko) w różnym wieku. Ale mowa tu nie tylko o czytaniu, ale również o innych aspektach naszego życia i jego wpływu na małego człowieka. Przeczytamy tu również o znaczeniu biblioterapii w pokonywaniu lęków, złości i innych negatywnych emocji oraz przeżyć. Dużym atutem tej książki jest fantastycznie poprowadzona narracja z wieloma przykładami. Dodatkowy, cenny bonus w postaci listy propozycji wartościowych książek, podzielony na grupy wiekowe.

Gdybym miała jednym słowem opisać tę pozycję, powiedziałabym - znakomita! W tej książce-poradniku - przedstawione zostały różne płaszczyzny oddziaływania czytania na głos - na dziecko (i nie tylko) w różnym wieku. Ale mowa tu nie tylko o czytaniu, ale również o innych aspektach naszego życia i jego wpływu na małego człowieka. Przeczytamy tu również o znaczeniu biblioterapii...

więcej Pokaż mimo to

avatar
172
2

Na półkach:

Ta książka jest cudowna. Wielkie brawa dla Autorek.

Ta książka jest cudowna. Wielkie brawa dla Autorek.

Pokaż mimo to

avatar
185
15

Na półkach:

Bardzo wartościowa pozycja. Książka w szeroki sposób omawia zalety głośnego czytania dzieciom i zapoznawania ich z literaturą. Autorki w wyczerpujący sposób opisały, jak czytanie książek wpływa na rozwój dziecka, otwiera mu drogę do wiedzy, samoświadomości oraz przybliża świat wartości moralnych. Chociaż sama bardzo lubię czytać, nigdy głębiej nie zastanawiałam się, jakie istotne korzyści wynikają z tej formy spędzania czasu. Uświadomiła mi to w pełni dopiero ta książka, motywując do dalszego czytania mojemu synkowi.

Bardzo wartościowa pozycja. Książka w szeroki sposób omawia zalety głośnego czytania dzieciom i zapoznawania ich z literaturą. Autorki w wyczerpujący sposób opisały, jak czytanie książek wpływa na rozwój dziecka, otwiera mu drogę do wiedzy, samoświadomości oraz przybliża świat wartości moralnych. Chociaż sama bardzo lubię czytać, nigdy głębiej nie zastanawiałam się, jakie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
69
10

Na półkach: ,

Czytajmy naszym dzieciom czytajmy dla siebie.

Czytajmy naszym dzieciom czytajmy dla siebie.

Pokaż mimo to

avatar
268
108

Na półkach:

trochę inslpirująca, trochę płytka.

trochę inslpirująca, trochę płytka.

Pokaż mimo to

avatar
424
423

Na półkach:

Mój problem z tą książką polega na tym, że podkreśliłam w niej niemal każde zdanie. Nie mam pojęcia, jak swoje wrażenia zmieścić w krótkiej recenzji. Chyba potrzebuję inwokacji… .
(...)
Książka Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej jest kopalnią praktycznych rad, podpowiadających rodzicom (i nauczycielom),jak wychować dzieci szczęśliwie, zdrowe emocjonalnie, ciekawe świata, twórcze, wykształcone, wrażliwe i dobre. Autorki umiejętnie i rzeczowo przekonują, że w zwykłym głośnym czytaniu tkwi niezwykła moc. Podpierają się przy tym licznymi wynikami badań i fachową literaturą. Omawiają kryteria wyboru książek do czytania dzieciom i polecają konkretne pozycje, przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Jeden z rozdziałów poświęcają chłopcom, którzy w dzisiejszej rzeczywistości czują się szczególnie zagubieni. Zwracają też uwagę, że we współczesnym pozbawionym zasad i chaotycznym świecie to właśnie książki są doskonałym narzędziem do nauczania wartości, takich jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, właściwie pojmowana odwaga, samodyscyplina, pokojowość, sprawiedliwość, szczęście, optymizm i humor, przyjaźń i miłość, solidarność, piękno, mądrość. Autorki „Wychowania przez czytanie” podkreślają, jak ważna dla wartości jest integralność: popełniamy często ten nieszczęsny błąd, że wymagamy od dzieci szacunku, choć sami im go nie okazujemy; czytamy o sprawiedliwości, a postępujemy niesprawiedliwie. Dlatego Irena Koźmińska i Elżbieta Olszewska akcentują, że praca nad wychowaniem dziecka wymaga też pracy nad sobą.
(...)
„Wychowanie przez czytanie” Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej można z powodzeniem potraktować jako – długo oczekiwany i niezwykle potrzebny – podręcznik dobrego rodzicielstwa. Warto go studiować, by w codziennym zabieganiu nie przegapić własnego dziecka i jego prawdziwych potrzeb, do których z pewnością nie należą drogie markowe ciuchy i wypasione gadżety. Dzieci są naszymi wizytówkami: świadczą nie o naszym stanie posiadania, ale o tym, jakimi jesteśmy ludźmi – i jakimi jesteśmy rodzicami.
Fragmenty recenzji opublikowanej na blogu:
https://zapiskinamarginesie.pl/2018/02/12/wychowanie-przez-czytanie/

Mój problem z tą książką polega na tym, że podkreśliłam w niej niemal każde zdanie. Nie mam pojęcia, jak swoje wrażenia zmieścić w krótkiej recenzji. Chyba potrzebuję inwokacji… .
(...)
Książka Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej jest kopalnią praktycznych rad, podpowiadających rodzicom (i nauczycielom),jak wychować dzieci szczęśliwie, zdrowe emocjonalnie, ciekawe...

więcej Pokaż mimo to

avatar
425
246

Na półkach:

Ta książka jest fenomenalna. Dawno nie przeczytałam książki, w której każde zdanie niesie jakiś przekaz - mądry przekaz. Nie zgadzam się z opinią osób, które napisały, że po książkę sięgają nieodpowiednie osoby, bo z reguły te, które dzieciom czytają. Owszem ja też należę do tej grupy osób, która czyta swoim dzieciom na głos i odnajduje w tym niezwykłą PRZYJEMNOŚĆ, ALE...! nie byłam świadoma tego, jak wiele dobrego niesie za sobą ta banalna, prosta czynność. Owszem w telewizji słyszy się o zgubnym wpływie internetu, telewizji i telefonu na dzieci, ale tu w tej książce podane są STATYSTYKI, badania przeprowadzone na POLSKICH dzieciach... przerażające statystyki!! I choć moje dzieci mają to szczęście, że jesteśmy świadomymi rodzicami, i na komputerze syna jest blokada rodzicielska i ustawione 60 minut działania komputera - po których upłynięciu, komputer do dalszej pracy żąda hasła...książka otworzyła oczy na zupełnie inne sprawy, bardziej przyziemne, o których na co dzień się nie myśli. Wiem , że mamy z mężem cudowne podwaliny do tego, by być fantastycznymi rodzicami, a Nasze dzieci mają szansę mieć cudnych, obecnych w ich życiu rodziców - już mają!! Książka jednak pokazała mi jakie błędy poczyniłam kilka lat temu, gdy byłam młodą mamą, 25 letnią...tak popełniłam mnóstwo błędów wychowawczych - ale dzięki tej książce wiem, że jeszcze mogę coś z tym zrobić, jeszcze nie jest za późno. BIORĘ SIĘ DO ROBOTY... MĄŻ TEŻ. Mamy wspaniałą dwójkę dzieci, które mają szansę wyrosnąć na cudownych ludzi w tym pogubionym świecie.

Ta książka jest fenomenalna. Dawno nie przeczytałam książki, w której każde zdanie niesie jakiś przekaz - mądry przekaz. Nie zgadzam się z opinią osób, które napisały, że po książkę sięgają nieodpowiednie osoby, bo z reguły te, które dzieciom czytają. Owszem ja też należę do tej grupy osób, która czyta swoim dzieciom na głos i odnajduje w tym niezwykłą PRZYJEMNOŚĆ, ALE...!...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2
2

Na półkach:

Bardzo dobra książka polecam wszystkim

Bardzo dobra książka polecam wszystkim

Pokaż mimo to

avatar
232
217

Na półkach: , ,

Bardzo polecam nie tylko dla rodziców, ale również nauczycieli. Książka prezentuje niby oczywiste fakty, ale jednak wiele uświadamia na temat szkodliwości telewizji. Czytanie jest lekiem na całe zło! Oczywiście samo czytanie może nie wystarczyć, lecz zbawienny wpływ czytania dzieciom jest oczywisty. Czytałam ją jednym tchem :) szczególnie zainteresowały mnie fragmenty dotyczące wychowywania chłopców oraz czytania w okresie prenatalnym i tuż po urodzeniu.

Bardzo polecam nie tylko dla rodziców, ale również nauczycieli. Książka prezentuje niby oczywiste fakty, ale jednak wiele uświadamia na temat szkodliwości telewizji. Czytanie jest lekiem na całe zło! Oczywiście samo czytanie może nie wystarczyć, lecz zbawienny wpływ czytania dzieciom jest oczywisty. Czytałam ją jednym tchem :) szczególnie zainteresowały mnie fragmenty...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Przeczytane
  131
 • Chcę przeczytać
  125
 • Posiadam
  34
 • Teraz czytam
  5
 • 2014
  4
 • Ulubione
  3
 • Domowa biblioteczka
  3
 • 2013
  2
 • 2020
  2
 • Książki o książkach
  2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wychowanie przez czytanie


Podobne książki

Okładka książki Aktywizator seniorów. Scenariusze zajęć Małgorzata Brzezińska, Małgorzata Graczkowska, Anna Kwaśniewska
Ocena 6,8
Aktywizator se... Małgorzata Brzezińs...
Okładka książki Obudźcie tygrysa. Leczenie traumy Ann Frederick, Peter A. Levine
Ocena 7,5
Obudźcie tygry... Ann Frederick, Pete...
Okładka książki Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu Philip Miele, José Silva
Ocena 7,4
Kontrola umysł... Philip Miele, José ...

Przeczytaj także