Łamacze kodów Historia kryptologii

Wydawnictwo Naukowo-Techniczne
The Codebreakers – The Story of Secret Writing
historia
B. Kołodziejczyk

Opasłe tomiszcze zabiera nas do świata szpiegów, kodów, podsłuchów, odkrywania tajemnic.
Sama kryptologia zaczęła się w Egipcie 4000 tysiące lat temu. Hieroglify zapoczątkowały dzisiejszą kryptologię. Wszystko to miało miejsce w mieście Menet Khufu w grobowcu Khunmhotepa II.
Przez wieki sztuka kodów rozwijała się doskonaląc się. Najważniejszym wynalazkiem dla tej sztuki...

Świetna książka, posiadająca w sobie historię kryptologii. Polecam każdemu, kto się tym interesuje.

ŚWIAT SZYFRÓW

Jeżeli szyfry i kryptologia kojarzą Wam się tylko z enigmą, książkami Dana Browna i sensacyjnymi filmami o agentach CIA, to niniejsza lektura może być dla Was solidnym zaskoczeniem. Co prawda jej pierwotna wersja została wydana już w 1967 roku, ale po dziś dzień całość pozostaje bodajże najbardziej kompleksowym przewodnikiem po temacie i jednym z najlepszych...

• Math
  • Literatura faktu