Wielki bazar. Złoto Brayana

Okładka książki Wielki bazar. Złoto Brayana Peter V. Brett
Okładka książki Wielki bazar. Złoto Brayana
Peter V. Brett Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Cykl Demoniczny (tom 1.5-1.6) Seria: Obca Krew fantasy, science fiction
Cykl Demoniczny (tom 1.5-1.6)
Obca Krew
Great Bazaar. Brayan's Gold.
Fabryka Słów
2014-09-12
2011-08-26

Przyjemne dwa opowiadania dla fanów cyklu demonicznego. Na plus też krótka wstawka poświęcona runom. Najlepiej czytać po obu księgach „Malowanego człowieka” można sobie wtedy uzupełnić obraz Arlena. W zbiorze znajdują się również dwie sceny wycięte z książek „Malowany człowiek” jedna poświęcona Arlenowi a druga Leeshli. Uważam że jest to przyjemny przystanek tym bardziej jeśli ktoś zrobił sobie przerwę po czytaniu „Malowanego człowieka” jak ja i pragnie kontynuować serie, można fajnie wgryźć się w świat i styl autora.

Miły dodatek do serii. Nie zawiera w sobie żadnych brutalnych scen erotycznych, więc to dla mnie bardzo na plus. Dla fanów serii polecam.

Pierwsze opowiadania są o podróżach Arlena. Jego spotkanie z demonami gliny w wymarłym mieście. Następnie opisana jest historia uzyskania map do Miasta Światła w których nasz bohater znalazł wojenną włócznie. Kolejne o codziennych rytuałach w rodzinnym domu.
Pozniej jest o zielarce Leeshy. Jest juz idealnie przygotowana na miejsce nauczycielki i potrafi sobie poradzić z każdym damskim bokserem. Wyjątkowo motywujące opowiadanie dla kobiet.
Następnie jest prolog - słownik. Nazwy świątyń, ludzi, miejsc, przedmiotów. Niestety po przeczytaniu od razu się zapomina 😁Czwarta część ksiazki to historia pierwszej niezależnej podroży Arlena jako posłańca do "Złota Brayana"
Podróż po ogniowe patyczki do kopalni. Chłopak wykazał się odwagą i honorem oraz przekonał się, że ludzie są gorsi od samych odchłańców. Poza tym mamy tutaj wątek z próbą zabicia jednorękiego i po raz pierwszy demona śnieżnego😁
Dodatkowe opowiadania do Malowanego człowieka są uzupełnieniem serii. Po zapoznaniu się kilka wątków stało się bardziej zrozumiałych. Polecam przeczytać ją zaraz po księdze pierwszej. ♥️

Niezły zbiór opowiadań i uzupełnienie historii

Niezły zbiór opowiadań i uzupełnienie historii

Audiobook, czyta Filip Kosior

Cztery opowiadania.
Pierwsze "Wielki bazar" opowiada o tym jak Arlen trafił na ślad starożytnego miasta wśród piasków krasjańskiej pustyni.

Drugie opowiadanie miało być prologiem "Malowanego człowieka", lecz bardzo dobrze że nie było (widać, że to dopiero pierwsze wprawki autora)

Trzecie opowiadanie, to właściwie fragment o zielarce Leeshy, który sam autor wyrzucił z "Malowanego człowieka" dochodząc do wniosku, że ten wątek jest już i tak zbyt duży. I chwała mu za to, że wyrzucił. Szkoda tylko, że nie spalił tego od razu, bo to naprawdę słabe. Szkoda też, że nie wyrzucił paru innych fragmentów o tej zielarce nie tylko z "Malowanego człowieka" ale też z "Pustynnej Włóczni" - SPOILER - zwłaszcza to, gdy dziewczyna też okazała się zwykłą dziwką, bo gdy miała możliwość obronienia się przed gwałcicielami, to zamiast tego wolała własną śliną zwilżyć sobie krocze, aby lepiej im się wchodziło. No cóż... Brett, jeśli chodzi o kobiety, to naprawdę ma coś nie tak z głową, skoro myśli, że każda kobieta nie marzy o niczym innym tylko o gwałcie, zwłaszcza zbiorowym.
Ufff.... ulżyłam sobie ciosając pisemne kołki na durnej głowie tego pisarzyny. Mogę już przejść do opowiadania czwartego w tym zbiorze...

"Złoto Brayana" to kolejne świetne opowiadanie, w którym poznajemy jedną z przygód Arlena, gdy był początkującym posłańcem. Nowe demony, nowe runy i.... udało mu się w końcu to, o czym zawsze marzył...

Ach.... na śmierć zapomniałam! Wśród opowiadań, jest jeszcze przewodnik po runach, demonach i innych hasełkach użytych w serii. Mógłby być na końcu/początku każdego tomu jako "słowniczek". W tym zbiorze zdecydowanie był zbędny, zwłaszcza umieszczony gdzieś w środku (co za bzdurny pomysł!).

"Wielki bazar" i "Złoto Brayana" to świetne opowiadania przygodowe, które mogę ocenić nawet na 7 gwiazdek.
Niedoszły prolog oceniam gdzieś na 4 gwiazdki, bo w sumie może być jak na wprawkę ćwiczebną przy nauce pisania fantastyki (zdecydowanie widać, że to były początki).

Niestety, wycięty fragment o Leeshy, to dno, metr mułu i gnijące utopce.... Dwója! co najwyżej...

Słowniczek, czy jak go tam zwał, zwłaszcza umieszczony w środku zbioru, to kolejny powód do obniżenia oceny tego zbioru.

Ach... gdyby tak umieścić "Wielki bazar", "Złoto Brayana" oraz opowiadanie "Dziedzictwo posłańca" w jednym tomie, bez opowiastek o durnych kobietach, to byłoby coś.... Ach... rozmarzyłam się.....

Audiobook, czyta Filip Kosior

Cztery opowiadania.

Trzecie opowiadanie, to właściwie fragment o zielarce Leeshy,...

Przeczytana trochę chyba nie w tej kolejności co trzeba ale mimo tego nie było wielkich spojlerów. Książka chyba bardziej w formie ciekawostki i dopełnienia demonicznego cyklu ,pomimo tego tom warty zapoznania ze względu na opowiadania w niej zawarte.

Ten tom opowiadań jest lepszy od "Dziedzictwa posłańca" bo opowiada o losach Arlena a nie o bohaterach drugiego czy trzeciego planu jak tam.

Są to dwie historię, które chronologicznie umiejscowione są pomiędzy rozdziałami pierwszego tomu. Historię są dobre, krótkie przez co w miarę dynamiczne.

Na uwagę zasługuje mini dodatek z opisem i wyglądem poszczególnych run.

Na uwagę zasługuje mini dodatek z opisem i wyglądem poszczególnych run.

Wielki bazar..... To krótka książka zawierająca dwa opowiadania i kilka wstawek odnośnie pierwszego tomu ,,Malowany człowiek'' i jego głównych bohaterów.
Jak dla mnie nic szczególnego....

Jak dla mnie nic szczególnego....

Zakochałam się w "Malowanym człowieku", jednak ten zbiór opowiadań wydaje mi się zbędny. Jestem rozczarowana. Książka nie wciągnęła mnie jak poprzedniczka.

Fajna historia a poza tym trochę ciekawostek z cyklu demonicznego . Obowiązkowa pozycja każdego fana serii.

Peter V. Brett Wielki bazar. Złoto Brayana Zobacz więcej
Peter V. Brett Wielki bazar. Złoto Brayana Zobacz więcej