Rewolucja 1905. Przewodnik Krytyki Politycznej

praca zbiorowa Wydawnictwo: Krytyka Polityczna Seria: Przewodniki Krytyki Politycznej historia
Krytyka Polityczna
rewolucja 1905 Łódź Polska Rosja
historia
Przewodniki Krytyki Politycznej
rewolucja 1905 Łódź Polska Rosja

Jedno z najważniejszych wydarzeń współczesnej historii Polski, które wywarło olbrzymi wpływ na ukształtowanie rzeczywistości społecznej naszego kraju aż do 1939 r. a i dziś widać jego pokłosie. Spór na linii Endecja, Lewica przetrwał jak wiemy długo, a siła Endecji wyrastała bezp. jak efekt wydarzeń 1905 r. Jest to Rewolucja ważna i praktycznie zapomniana. W mojej ocenie...

To książka popularyzatorska, ale jednocześnie dla każdego coś miłego: jest historia rewolucji miesiąc po miesiącu, jest dużo o Łodzi, jest emancypacja kobiet, jest walka zbrojna, jest historia prasy, wreszcie jest filozofia polityczna i ciekawa rozmowa z prof. Mencwelem o Brzozowskim.
Teksty Wiktora Marca zdecydowanie się wyróżniają.

• 2018
  • Historia