Wydział spraw zamkniętych

Okładka książki Wydział spraw zamkniętych
Michael Connelly Wydawnictwo: Albatros Cykl: Harry Bosch (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2005-01-01
Łukasz Praski
Harry Bosch Los Angeles detektywi śledztwo kryminał

Sięgnąłem po ten tytuł skuszony serialem nakręconym na podstawie twórczości tego autora i niestety zawiodłem się. Książka okazała się przeciętna i na wyższą notę niestety według mnie nie zasługuje.

Jest to typowy kryminał, w którym śledczy prowadzą dochodzenie w sprawie zabójstwa niewyjaśnionego od siedemnastu lat. Bardzo wciągająca książka, wszystkie wątki zgrabnie splatają się razem podczas lektury. Zakończenie również jest zaskakujące. Polecam wszystkim fanom "klasycznych" kryminałów, w których nie ma zbyt wiele rozlewu krwi, za to jest dużo policyjnej roboty i dochodzenia do prawdy.

Jest to pierwsza książka tego autora, po którą sięgnęłam - zaintrygował mnie jej opis. I ... nie zawiodłam się.
To zdecydowanie kryminał w moim guście. Czyta się go "gładko", a fabuła jest ciekawa i wciągająca. Fakty ustalane w toku śledztwa wiążą się w logiczną i intrygującą całość.
Bardzo mi odpowiada styl tego autora i już planuję sięgnąć po następne jego powieści.

Bardzo mi odpowiada styl tego autora i już planuję sięgnąć po następne jego...

Harry Bosch wraca do policji. I to jest bardzo dobra wiadomość.
Harry Bosch dosyć mocno się postarzał. To już gorsza wiadomość.
Harry Bosch znowu gra w swoje własne gierki, robi co chce i nikogo nie słucha.
I jest przy tym niesamowicie skuteczny - nawet jeśli rozwiązuje sprawę sprzed wielu lat - ludzie niewiele pamiętają, dokumenty poginęły, niektórzy nie chcą rozwiązania tej sprawy...
A Harry Bosch i tak wygrywa.

Jakie szczęście, że jeszcze tyle części przede mną...

Harry Bosch wraca do policji. I to jest bardzo dobra wiadomość.
Harry Bosch dosyć mocno się postarzał. To już gorsza wiadomość.
Harry Bosch znowu gra w swoje własne gierki, robi co chce i nikogo nie słucha.

Kolejny kryminałek spod znaku Harry'ego Boscha. Wciąż świetny, wciąż pełny zagadek, wciąż godny polecenia.

Bardzo, bardzo, bardzo dobra lektura. Ale zacznijmy od początku.
Książka opowiada o losach Boscha, emerytowanego detektywa, który wraca do służby w policji. W jego komendzie powstaje właśnie wydział, który będzie się zajmował nierozwiązanymi dotąd przestępstwami z przeszłości. Do takiego wydziału zostaje oddelegowany nasz bohater. Jego pierwszą sprawą jest niewyjaśnione morderstwo młodej dziewczyny sprzed 17 lat. Pojawia się nowy dowód, próbka DNA na broni, z której zastrzelono ofiarę. Łatwo ustalono do kogo należy, więc można by pomyśleć, że czyni to sprawę rozwiązaną i zamkniętą. Niestety, to co wydaje się na pierwszy rzut oka oczywiste, w rzeczywistości już takie oczywiste nie jest.
Wszystko to jest napisane bez przesadnego wdawania się w szczegóły. Dowiadujemy się, jak było prowadzone śledztwo 17 lat temu, jakie dowody zostały zebrane i do jakich wniosków doszli ówcześni detektywi. Bosch je weryfikuje, stawia w wątpliwość i formułuje swoje tezy, które próbuje udowodnić. W jego pracy pomaga mu dawna partnerka, która zostaje mu na powrót przydzielona.
Książka jest wciągająca, nie mogłem się od niej oderwać, a zakończenie jest zaskakujące. Sam obstawiałem inną osobę, będącą sprawcą morderstwa. Polecam, jest to jeden z najlepszych kryminałów, które ostatnio czytałem.

Bardzo, bardzo, bardzo dobra lektura. Ale zacznijmy od początku.

Pierwsze spotkanie z tym autorem i jeśli trafię jeszcze na jego książkę, zapewne nie ostatnie. Fabuła nie jest powalająca, w połowie książki można się domyślić, kto zabił, ale jest to dobry kryminał, lekko i szybko się czyta. Zakończenie może zaskoczyć, ale w moim przypadku tak się nie stało. Polecam.

Bardzo ciekawa Książka, kazdy jej fragment jest mocno zaplanowany i spowodowal moje zaciekawienie. Od początku do końca nie jest wiadomo kto zrobil ta okrutna zbrodnie. Polecam

Nie wiem czy jest to najsłabsza książka z serii o Harrym Boschu, czy mnie zmęczył bohater przy czytaniu 11 tomu- w każdym razie ledwo przebrnęłam do końca.

Nierozwiązane sprawy z przeszłości, więc "ostrzyłem" sobie zęby na ciekawą fabułę, jednak autor niczym mnie nie zaskoczył. Książka jest po prostu tylko niezłym kryminałem.

Dodaj cytat z książki Wydział spraw zamkniętych