Babska misja

literatura piękna
2013-11-04
9788363742058
literatura polska

Fatalna. Ekstremalnie fatalna ksiazka. Meczylam sie ponad 4(!) miesiace, bo wiecej niz dwie strony sie nie da czytac na raz. Miala byc lekka i smieszna, wyszedl pretensjonalny harlekin z dwoma "niezaleznymi kobietami, ktore udaja Bridget Jones" i zakochuja sie, chociaz sie nie chca zakochac. Zarty slowne oklepane i wymuszone, trup pojawia sie na poczatku, a potem znika z...

Parodia Chmielewskiej.

Kopia Chmielewskiej i to dosyć wierna kopia: styl, frazeologia, składnia, rytm zdań, nawet niektóre chwyty fabularne żywcem "pożyczone" od Chmielewskiej. Łącznie z użyciem słów, które dotąd znajdowałam TYLKO w książkach Królowej Kryminału. Uznaję to za hołd dla niej, bo naśladownictwo jest ponoć najwyższym rodzajem hołdu.
Językowo niestety gorzej - książka błaga o dobrego...

Zdecydowanie nie dla mnie. Nieśmiały harlekin z drobnym elementem kryminalnym.
Jakby odjąć opisy emocji obu bohaterek zostałoby ze 20 stron... Lekkie czytadełko, w sam raz jako gratis do "Gali" albo innego czasopisma nie dla panów.

"Czas relaksu,relaksu,relaksu to czas"
Rewelacyjnie czyta Joanna Lissner.
Dzięki niej jest barwniej i zabawniej!
Z największą przyjemnością posłucham kolejnego audiobooka.

Czytając tą książkę ubawiłam się....bawiły mnie zwroty różnego typu.
Np. pierwszy raz spotkałam się ze zwrotem " zakomórkować" do kogoś.
Lekka, przyjemna ze szczęśliwym końcem. Tempo w jakim żyję setki spraw po drodze załatwiane przekierowało moją głowę na treści lekkie i przyjemne.... Książkę polecam na leżaczek przy kawusi,

Na półkach: , , , ,

Zgrabnie napisana książka. Ciekawi bohaterowie, którzy mają wprawdzie swoje wady i słabości, ale dają się lubić. Są trochę zwariowani, bardzo życzliwi i mają niewzruszony system wartości. Można na nich liczyć w każdej sytuacji :)
Podoba mi się świat, który kreuje pani Kursa. Po Jej książki sięgam zawsze z przyjemnością. Wywołują uśmiech na mojej twarzy, a czasami nawet...

Następna książka w stylu Joanny Chmielewskiej.

Lekki kryminał z wątkiem miłosnym, wyraziści główni bohaterowie, środowisko dziennikarsko-policyjno-medyczne to materiał na świetną, wakacyjną, mało wymagającą książkę. Akcja toczy się błyskawicznie, ale spokojnie można za nią nadążyć. Czytaniu towarzyszą salwy śmiechu.

Przewidywalna akcja, przewidywalne miejsce ukrycia trupa, ale zgrabnie napisane, lekko sie czyta - dobra lektura na upaly albo deszczowe, pochmurne dni. To druga ksiazka Kursy, jaka przeczytalam, i chetnie siegne po nastepne.

Dyskusje

• 2013
  • 2018
  • Literatura polska
  • Audiobooki
  • 2012
  • 2019

Dodaj cytat z książki Babska misja